Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CINNAMON ROLLS

CINNAMON ROLLS

Často se mě lidé ptají, jak to všechno stíhám, jak to, že jsem pořád usměvavá a plná energie. I když se ale opravdu snažím šířit pozitivní energii, věřte mi, že i já mám někdy dny, kdy mě stahují strašidla v mé hlavě, kdy se cítím křehká, jako sklo a kdy bych se nejradši někam schovala před realitou. Ale... to je život. Život se skládá z obou tipů dní - z těch dobrých, na které máme vzpomínky, ale i z těch špatných, díky kterým máme zkušenosti.

Proto se musíme naučit přijímat i ty horší dny a uvědomit si, že to, že jsme jednou nahoře a jednou dole, dělá z života to nádherné dobrodružství.

IMG_5904.JPG

Vždyť kdybychom jednou za čas nedopadli na samé dno, nikdy bychom nepoznali, jakou máme sílu se odrazit. Jestli jsem se totiž za svých 20 let něco naučila, tak to, že je v životě nejdůležitější právě rovnováha. Nic se nesmí odbývat, ale zároveň ani přehánět. A to platí úplně ve všem, i v tom našem zdravém životním stylu.

A proto, aby byla strava vyvážená, je důležité mít v jedné ruce salát a v druhé skořicovou rolku.

IMG_5900.JPG

Život je opravdu moc krátký na to, si něco odpírat a je naprosto přirozené mít někdy chuť na sladké. Nechápejte mě špatně, na mojí milovanou zeleninu nedám dopustit, ale zároveň takovým skořicovým rolkám neodolám nikdy. Proto jsem se pustila do vymýšlení veganského receptu, na který jsem navíc použila špaldovou mouku, kokosový cukr a kokosový olej. Příprava byla opravdu rychlá a jednoduchá a už při pečení jsem věděla, že je vyhráno - celou kuchyní se nesla domácí, nasládlá vůně skořice a teplého těsta. Rolky se povedly skvěle, byly měkounké, tak akorát sladké a perfektně vyvážené.

IMG_5901.JPG

Jen jediné sousto mi stačilo k tomu, abych si přišla jako u babičky, a proto i vám už řeknu jen jediné - tady máte recept!

IMG_5903.JPG

INGREDIENCE:

Na těsto:

Na náplň:

Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°C.

Mouku dáme do misky společně s kokosovým cukrem + droždím a vše promícháme. Poté přilijeme vodu a kokosový olej a těsto důkladně propracujeme rukama.

Vzniklé těsto necháme pár minut odležet v lednici.

Poté posypeme desku moukou a vyválíme těsto. Navrch nalijeme kokosový olej, posypeme kokosovým cukrem + skořicí a zavineme. Závin rozkrájíme ostrým nožem na malé rolky, které necháme péct přibližně 35 min.

Po vychladnutí můžeme rovnou podávat!


People often ask me how I make it to be constantly happy and full of energy. While it’s true that I’m trying to spread positive vibes as much as I can, trust me that I have days when I’m feeling fragile like a glass as well. But...that’s life. Life consists of both kinds of days - the good ones, which give us memories and the bad ones, which give us experiences. What we have to do is to learn to embrace even the worse days and realize that the fact that we are once up and once down is what makes the life a wonderful adventure.

If we don’t hit the ground sometimes, we will never find out how strong we are. Actually what I’ve learned throughout my life is that the most important thing is the balance. And it can be applied on anything, even on our healthy lifestyle.

IMG_5900.JPG

So in order to have our diet truly balanced, it’s important to have a salad in one hand and the cinnamon roll in the other.

The life’s way too short to restrict yourself and it’s absolutely natural that you get cravings sometimes. Don’t get me wrong, I love my veggies but at the same time, I can’t resist when it comes to the cinnamon rolls. Because of that I created a vegan recipe on which I used the spelt flour, the coconut oil and the coconut sugar. The preparation was quick and easy and I knew it hit the spot already when it was in the oven - whole kitchen smelled by sweet cinnamon and baked dough. The rolls turned out deliciously, they were soft, nicely sweet and perfectly balanced.

IMG_5901.JPG

I needed just one bite to feel like at my Granny’s so I have just one advice for you as well - give this recipe a try!

IMG_5903.JPG

INGREDIENTS:

For the dough:

  • 2 cups of whole wheat spelt flour
  • 1 cup of warm water
  • 1/3 cup of coconut sugar
  • 1/3 cup of coconut oil
  • 4 teaspoons of yeast

For the filling:

  • 1/3 cup of coconut sugar
  • 2 tablespoons of coconut oil
  • 2 teaspoons of cinnamon

Start by pre-heating the oven to 200°C.

Add the flour into a bowl along with the coconut sugar + the yeast and give it a good stir. Next pour in the water and the coconut oil and combine it all properly using your hands.

Place the dough into the fridge for a few minutes to set.

Dust the counter with the flour and roll dough out into a rectangle. Pour the coconut oil on top, sprinkle with the coconut sugar + cinnamon and roll the dough up into a log. Using a sharp knife cut this log into small rolls and allow them to bake for around 35 minutes.

Then they are ready to serve!

RED CURRANT CAKE

RED CURRANT CAKE

McFLURRY

McFLURRY