Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BROWNIES WITH CRUSHED ALMOND GLAZE

BROWNIES WITH CRUSHED ALMOND GLAZE

Řeknu vám, že neznám lepší pocit, než být ve svém životě šťastný - a já jsem poslední dobou tak moc šťastná, že se to snad ani nedá popsat, to se prostě musí zažít. Změnilo se toho pro mě strašně moc - mám za sebou maturitu, jsem přijatá na vysokou a můj jediný problém je to, jak si užít 4 měsíce volna naplno. Mám v hlavě spoustu blogových i osobních nápadů, a tak nějak vnitřně cítím, že mě brzy čeká něco velkého (a vy doufám budete při tom!). Konečně jsem objevila životní styl, který miluju - vegetariánství! A jídlo mi teď tak chutná, že mám kolikrát chuť křičet radostí.

No ale hlavně - JE PŘECI LÉTO.

Můj rok se dá rozdělit na dvě fáze - léto a zoufalé čekání na léto. V létě je prostě všechno tak nějak lepší. Dny jsou delší, nikdo nikam nespěchá, lidé jsou k sobě milejší a především, je teplo. Právě teplo miluju na létě úplně nejvíc - hlavně proto, že si můžete vyjít jen v tílku a ne zabaleni v tisíci vrstvách. Je sice pravda, že je přes zimu cestování autobusem...sušší a celodenní pojídaní dortíků lépe zamaskovatelné, ale nic přeci není dokonalé.

I když...

Tohle brownies vám aromatický zážitek z cesty autobusem alespoň zpříjemní, a zároveň ho můžete pojídat od rána do večera a bezstarostně nosit tílko. Vyžaduje jen pár ingrediencí, příprava je tak jednoduchá, že se ani nemusí péct a chutná naprosto neodolatelně - jemný čokoládový základ se rozplývá na jazyku, zatímco sladká ořechová poleva křupe mezi zuby.

Pamatujete, jak jsem vám v úvodu říkala, že se to štěstí musí zažít? Tak tady máte recept.

INGREDIENCE:

Základ:

 • 1 hrnek mandlí
 • 1 hrnek pekanových ořechů
 • 1 hrnek medjool datlí
 • 1 odměrka čokoládového proteinu (nemusí být)
 • 3 polévkové lžíce raw kakaového prášku
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu

Poleva:

 • 4 polévkové lžíce sekaných mandlí
 • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
 • 2 polévkové lžíce raw kakaového prášku
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu

Ořechy dáme do mixéru a rozmixujeme na mouku. Přidáme všechny zbývající ingredience a mixujeme, dokud se vše nespojí. Vzniklou směs rovnoměrně

rozprostřeme do zapékací formy vyložené pečícím papírem a dáme na dvě hod ztuhnout do mrazáku.

Mezitím si připravíme polevu - do hrnce dáme kokosový olej společně s kakaem a javorovým sirupem a na mírném plamenu necháme rozpustit.

Základ vyndáme z mrazáku, zalijeme polevou, posypeme sekanými mandlemi a můžeme podávat!


Trust me there's no better feeling than being happy - and now I'm so happy it can't be described, it must be felt. A lot of things have changed recently - I finished my high school, I'm already accepted to the university and my only problem is how to enjoy my holidays to the fullest. My head is bustling with both blog and personal ideas and I'm feeling like something big is about to happen. I finally found a lifestyle I love - vegetarianism! And I'm enjoying the food so much it makes me wanna scream.

But most importantly - it's a SUMMER TIME!

My life can be divided into two parts - summer and desperate waiting for summer. Everything's better in the summer. Days are longer, no one's in a hurry, people are much more kind and most importantly, it's warm outside. In fact, the warm weather is what I love the most about summer - especially because you can go out just in a shirt and not covered in thousands of layers like in the winter. It's true that travelling by bus is much...drier and the cake consumption easier disguised, but nothing's perfect.

Well, maybe...

These brownies make your aromatic bus ride experience at least better and you can eat them whole day long and still be wearing tops. They require just few ingredients, the prep is so easy you don't even have to bake them and their taste is irresistible - smooth chocolate base melts on your tongue while sweet nutty crust crisps between your teeth.

Do you remember when I said that the happiness must be felt? So here is the recipe!

INGREDIENTS:

Base:

 • 1 cup of almonds
 • 1 cup of pecans
 • 1 cup of dates
 • 1 scoop of chocolate protein powder (optional)
 • 3 tablespoons of raw cacao powder
 • 1 tablespoon of maple syrup

Glaze:

 • 4 tablespoons of crushed almonds
 • 2 tablespoons of coconut oil
 • 2 tablespoons of raw cacao powder
 • 1 tablespoon of maple syrup

Add the nuts into a blender and blend until flour forms. Add in all the remaining ingredients and blend until sticky. Transfer this mixture into a lined baking tray and place it into the freezer for two hours to set.

Meanwhile make the glaze - melt the coconut oil, maple syrup and the cacao powder in a saucepan over medium heat.

Remove the base from the freezer, drizzle with the glaze, sprinkle with crushed almonds and serve!

RAW SNICKERS CAKE

RAW SNICKERS CAKE

RAFFAELLO

RAFFAELLO