Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

4 INGREDIENT OREO CUPCAKES

4 INGREDIENT OREO CUPCAKES

V minulém článku jsem vám vyprávěla o tom, jak jsem se zbláznila a zapsala si hned první zkoušku v předtermínu. A vás teď určitě zajímá, jak jsem v učení pokročila a kolik toho už umím! No, abych se přiznala, od minule jsem se stihla naučit jediné, a to, že učit se není ta nejhorší věc na světě. Vlastně, je tu ještě něco daleko horšího - učit se třetí kapitolu, zatímco ostatní právě úspěšně dokončili dvanáctou.

IMG_1293.JPG

Na gymplu jsem byla zvyklá být ten divný šprt, co má všechno hotové dřív, než se to zadá, a tak je pro mě přístup lidí na vysoké něco nového. Já vím, že je zbytečné srovnávat se s ostatními, protože za mě ten test stejně nikdo jiný nenapíše, ale pořád je příjemnější mít vedle sebe toho kamaráda, který při rozdávání papírů vytřeští oči se slovy: ,,MY PÍŠEM?". A tak se přiznávám, pěkně mě to vystresovalo. Ale i když bych se pořád mohla ze zkoušky odhlásit, navléct si tlusté ponožky a v klidu se koukat na seriál, rozhodla jsem se vyzkoušet, jestli má stres na člověka opravdu nějaký vliv - prý ve stresu a extrémních situacích dokážeme věci, kterých za normálních okolností nejsme schopni.

No, to by vysvětlovalo tyhle OREO košíčky.

IMG_1295.JPG

Dámy a pánové, představuji vám recept, který je hotový za pár minut, na který jsou potřeba jen 4 základní ingredience a díky kterému mi je úplně jedno, v jaké kapitole jsem a kolik času mi zbývá. Totiž kombinace křupavé hořké čokolády a krémového kokosového másla je tak dokonalá, že zastaví čas a donutí vás vnímat jen pomalu se rozlévající štěstí do každičké části vašeho těla.

IMG_1296.JPG

A jelikož už jste určitě ve stresu z toho, kdy konečně přidám recept, tady je!

IMG_1297.JPG

INGREDIENCE:

  • 200 g hořké čokolády
  • 2 čajové lžičky kokosového oleje
  • 1/2 hrnku kokosového másla
  • 1/2 hrnku drcených mandlí

100 g čokolády dáme do hrnce společně s 1 čajovou lžičkou kokosového oleje a necháme rozpustit na mírném plamenu. Přibližně polévkovou lžíci rozpuštěné čokolády nalijeme do muffinových formiček, které dáme na 20 min do mrazáku.

Poté je vyndáme a na ztuhlou čokoládu naneseme vrstvu kokosového másla společně s drcenými mandlemi. Opět formičky vrátíme do mrazáku.

V hrnci si rozpustíme zbývající čokoládu s kokosovým olejem a nalijeme polévkovou lžíci na kokosovou vrstvu. Dáme na posledních 20 min do mrazáku a můžeme podávat!


 

In the last post I already mentioned that I went completely crazy and signed up for an earlier exam term. So you are now probably curious how many things I've learned since that! Well to be honest, I've learned just one statement - learning is not the worst thing. There's actually something way worse - learning the third chapter while your mates successfully finished learning the twelfth one.

IMG_1293.JPG

On a high school I was always that nerd kid who had all the assignments done before they were even announced so I was a bit shocked by the attitude my college mates have. I know that it's silly to compare myself with others as they won't take the exam instead of me but honestly, it's always better to have that one friend who doesn't even know that we are taking the exam. So I must admit that I'm a bit stressed out. However, even though I still could cancel the exam, put on warm socks and binge watch the series I decided to try whether the stress truly has some impact on humans - actually it's being said that we are able to do things we normally can't when we are under the pressure.

Well, that explains these OREO cupcakes.

IMG_1295.JPG

Ladies and gentleman, let me introduce the recipe which is ready in few minutes, which requires 4 basic ingredients and which make me forget about what chapter I'm in and how much time I have left. Actually the combination of crispy dark chocolate and smooth coconut butter is so perfect that the time seems to stop as the joy is pouring into each part of your body.

IMG_1296.JPG

And as you are probably stressed out where's the recipe, there you go!

IMG_1297.JPG

INGREDIENTS:

  • 200 g of dark chocolate
  • 2 teaspoon of coconut oil
  • 1/2 cup of coconut butter
  • 1/2 cup of chopped almonds

Add 100 g of dark chocolate into the saucepan along with 1 teaspoon of coconut oil and let it melt over medium heat.

Pour about 1 tablespoon of dark chocolate into muffin tins and place these into the freezer.

Next remove and top the chocolate layer with the coconut butter and crushed almonds. Place the tins back into the freezer.

Melt the remaining chocolate along with the coconut oil and pour this mixture all over the coconut layer. Finally let the cupcakes set in the freezer for about 20 minutes and serve!

CARROT CAKE

CARROT CAKE

CINNAMON BUN DONUTS

CINNAMON BUN DONUTS