Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

WHOLE WHEAT PANCAKES

WHOLE WHEAT PANCAKES

Období maturit se pomalu blíží a jelikož vím, že se týká spousty z vás, chtěla bych se s vámi podělit o takový svůj osobnější příběh. Na gymplu jsem měla skoro pořád samé jedničky. Nicméně ne proto, že bych byla kdovíjak chytrá - spíš jsem to měla vydřené a vlastně jsem veškerý volný čas trávila učením věcí, které mi nešly a které mě ani trochu nebavily. Před maturitou jsme ale psali takové ty testy s otázkami na prostorovou představivost a já ať udělám cokoliv, to jak se změní vzor krychle, když se otočí, si prostě představit nedokážu. Proto jsem dopadla opravdu špatně a nikdy nezapomenu na slova učitelky, že ,,s mojí inteligencí mi v životě nezbývá nic jiného, než si najít bohatého manžela”.

No...bohatého manžela jsem si sice nenašla, ale za to studuji vysokou, která mě zajímá, píšu blog, který zbožňuju a našla jsem si práci, která mě baví - a nepotřebuji k tomu žádnou krychli. Uvědomila jsem si totiž, že se často tak soustředíme na své slabé stránky, že úplně zapomeneme na ty silné. Snažíme se zlepšovat ve věcech, které nám nejdou a získáváme tak pocit, že vlastně nejsme dobří v ničem. Jsem ale přesvědčená o tom, že každý z nás v sobě ukrývá nějaké nadání, díky kterému je jedinečný.

Že každý z nás má něco, v čem vyniká - a tyhle lívance jsou toho důkazem.

IMG_2751.JPG

Moji milí, právě tyhle celozrnné lívance totiž vynikají hned v několika ohledech! Zaprvé, jejich příprava je opravdu rychlá, jednoduchá a je na ní potřeba jen pár základních ingrediencí. Přesto jsou ale lívance zdravé, výživné, zasytí a doplní energii. Jedinečné jsou ovšem hlavně díky své neodolatelně lahodné chuti a nadýchané konzistenci, co se doslova rozplývá na jazyku. 

IMG_2752.JPG

A jestli chcete objevit své nadání, vyzkoušejte tenhle recept - pravděpodobně to bude schopnost sníst neomezené množství těchto lívanců!

IMG_2753.JPG

INGREDIENCE:

 • 1/2 hrnku celozrnné mouky

 • 1/2 hrnku neslazeného mandlového mléka

 • 1 polévková lžíce kypřícího prášku

 • 1 polévková lžíce javorového sirupu

 • 1/2 čajové lžičky skořice

 • 1 čajová lžička vanilkového extraktu

V míse si smícháme mouku, kypřící prášek a skořici. Poté přilijeme mandlové mléko, javorový sirup & vanilkový extrakt, vše důkladně promícháme a necháme chvíli odležet.

Poté nabereme přibližně dvě polévkové lžíce směsi, rozprostřeme na nepřilnavou pánev a lívanečky opékáme cca 5 min z každé strany.

Na závěr už jen dozdobíme a můžeme podávat!


The period of graduation is almost here and as I know many of you will graduate this year, I’d like to share with you one slightly personal post. I would always have the best marks possible when I was on a high school. However, it wasn’t because I’d be that clever - in fact, I was spending whole days learning stuff I didn’t understand and actually didn’t enjoy at all. But once before our graduation we took that kind of test in which you have to use your spacial intelligence and no matter how hard I try, I just don’t have it. So basically, my results were pretty bad and I’ll never forget what my teacher told me: ”your only chance in life is to find a rich husband”.

Well... I haven’t married a rich man but I study at the university I am truly interested in, I write a blog which is my huge passion and I found a job I like doing. In fact, I realized that we are often so concentrated so on our weaknesses that we forget about our strength. We are trying to improve things we are not good at until we get a feeling we are not good at anything. However, I am absolutely sure that there’s something unique in everyone.

That everyone has something which makes him special - and these pancakes are the proof.

IMG_2751.JPG

Dear friends, these pancakes are actually special in many ways! First of all, their preparation is quick, easy and requires only some basic ingredients. Despite that they are healthy, nourishing, filling and satisfying. However, the real reason why they are so special is their delicious taste and a heavenly fluffy consistency.

IMG_2752.JPG

And if you’d like to find out what you are special at, give this recipe a try - probably it will be the ability to devour an unlimited amount of these pancakes!

IMG_2753.JPG

INGREDIENTS:

 • 1/2 cup of whole wheat flour

 • 1/2 cup of unsweetened almond milk

 • 1 teaspoon of baking powder

 • 1 tablespoon of pure maple syrup

 • 1/2 teaspoon of cinnamon

 • 1 teaspoon of vanilla extract

Add the flour into a bowl along with the baking powder and the cinnamon. Next pour in the almond milk, maple syrup & vanilla extract, give it all a good stir and let it set for a while.

Next scoop around two tablespoons of the mixture, spread it evenly onto a non-stick pan and bake the pancakes for around 5 minutes from both sides.

Finally add your toppings and serve!

BASIC OATMEAL WITH BANANA AND FROZEN BERRIES

BASIC OATMEAL WITH BANANA AND FROZEN BERRIES

FRENCH TOASTS

FRENCH TOASTS