Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PROTEIN WAFFLES WITH A CHOCOLATE SAUCE

PROTEIN WAFFLES WITH A CHOCOLATE SAUCE

Minule jsem vám říkala, že jsem za svojí vlastnost promýšlet věci dopředu vlastně šťastná. Jasně, vznikl díky ní bezkonkurenční recept na zdravé Raffaello, ale časy se mění a upřímně vám řeknu, že už mě začala pěkně štvát. A tak jsem se jí rozhodla změnit!

Moje přeměna začala už někdy koncem června, kdy jsem si odcvičila svojí jógovou lekci a rovnou z podložky jsem zamířila do nejbližšího salónu na neplánovaný piercing. Uprostřed července jsem se zase jednoho dne vzbudila a napadlo mě udělat společné setkání ve městě, kde jsem nikdy předtím nebyla a kde neznám jediného člověka. Bláznivé, já vím. Pořád to ale není nic v porovnání s tím, do jaké výzvy jsem se pustila naposled.

Mohla jsem se pustit do rozpékání batáty. Mohla jsem se pustit do vaření proteinových těstovin. Ne, né... já jsem se pustila do přípravy wafflí. Jestli mě sledujete už delší dobu, pravděpodobně se vám teď zatajil dech - vždyť kombinace já&wafflovač je ještě horší znamení, než smrtonoš v šálku Harryho Pottera! Ale něco jsem si slíbila, a tak jsem dopředu nepřemýšlela nad tím, že můžu vyhodit pojistky, zamořit celý byt kouřem a naštvat celou rodinu jako vždycky.

Zároveň bych ale nikdy nepomyslela na to, že už brzy připravím pravé belgické waffle.

Totiž nejenom, že wafflovač i waffle zůstaly v celku, dokonce se mi povedlo vytvořit křupavé těsto s tou nejsladší chutí, na které je potřeba jen pár ingrediencí a cukr mezi nimi není.

Proto tady máte recept a jeho vyzkoušení dopředu opravdu nerozmýšlejte!

INGREDIENCE:

- 4 polévkové lžíce ovesných vloček

- 1 vajíčko

- 1 bílek

- 75 g cottage sýra

- 1 polévková lžíce vanilkového proteinu

- ½ čajové lžičky kypřícího prášku

- kokosový olej

Čokoládová poleva:

- 2 polévkové lžíce javorového sirupu

- 1 čajová lžička raw kakaového prášku

Nejdříve rozmixujeme vločky na mouku. Poté dáme do mixéru všechny zbývající ingredience krom kokosového oleje a promícháme. Směs přelijeme na wafflovač vymazaný kokosovým olejem a necháme péct.

Mezitím si připravíme čokoládovou polevu - ve skleničce smícháme javorový sirup s kakaovým práškem.

Poté zalijeme hotové waffle, dozdobíme a můžeme podávat!


I told you last time that I'm alright with my feature to think about everything before it actually happens. Well yeah, it was the reason why the healthy Raffaello recipe was created but the times are changing and honestly, I'm fed up with that feature. So I decided to change it!

My transformation started at the end of June when I finished my classical yoga lesson and directly went to the closest salon to get my ear pierced. Than in the middle of July I woke up and got an idea to do a meet-up in the city I've never been before and where I don't know anyone. However, it's nothing compared to the challenge I did last time.

I could bake sweet potatoes. I could cook pasta. Nah, nah... I decided to make waffles. If you've been following me for a longer time you've probably stopped breathing now - the combo of myself&waffle iron can never end up happily! However, I promised myself something so I didn't think ahead that I could damage whole flat as always.

And I also didn't think I'd soon eat traditional Belgian waffles.

Not only both waffle iron&waffles stayed in their shape, I actually managed to create crispy dough with the sweetest taste which requires just few ingredients and zero sugar.

So here is the recipe and don't think ahead about trying it!

INGREDIENTS:

- 4 tablespoons of oats

- 1 egg

- 1 egg white

- 75 g of cottage cheese

- 1 tablespoon vanilla protein powder

- ½ teaspoon baking powder

- coconut oil

Chocolate sauce:

- 2 tablespoons of maple syrup

- 1 teaspoon of raw cacao powder

Start by mixing the oats until flour forms. Then put all the ingredients except the coconut oil into a blender and blend them all together.

Grease a waffle iron with coconut oil and let cook the waffles for about 3 minutes.

Meanwhile prepare the chocolate sauce - whisk 2 tablespoons of maple syrup with 1 teaspoon of cacao powder.

Pour the sauce all over the waffles, add your favourite toppings and serve!

CHIA PUDDING & BERRY NICE CREAM

CHIA PUDDING & BERRY NICE CREAM

VANILLA STRAWBERRY NICE CREAM

VANILLA STRAWBERRY NICE CREAM