Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

VEGAN FRENCH TOATS

VEGAN FRENCH TOATS

Jestli mě sledujete už delší dobu, tak vám nemohlo uniknout, že mě letos čeká maturita. Ne proto, že bych nebyla aktivní na sociálních sítích nebo že bych naopak přidávala jen fotky, jak se učím. Nic takového - spíš si pořád na něco stěžuju a mám tak akorát plno keců.

Pocit, že nic nestíhám, jsem dostala už někdy kolem 3. září, kdy jsem si nadepsala sešit 8. A. V zimě jsem začala být tak nervózní, že jsem Štědrý večer strávila vypisováním maturitních otázek. Začátkem jara na mě dokonce padla taková deprese, že jsem se z toho musela vypsat v samostatném článku. A teď už jde opravdu do tuhého - za necelý týden mě čeká jak maturita, tak přijímačky na vysokou. Už jen pár dní a rozhodne se o mé budoucnosti. O tom, jestli budu zářit nebo si to zopakuji znovu v září. Hádejte, jak se cítím - nervózní? Vystresovaná? V depresi? Kdepak. Já jsem úplně v klidu.

Ne proto, že bych si byla tak jistá tím, že všechno umím - vlastně jsem si docela jistá, že neumím nic. Ani jsem neobjevila způsob, jak se všechno naučit přes noc, a dokonce jsem si ani nedala žádnou omamnou látku. Jen mě uklidňuje, že se mi v životě povedly daleko méně pravděpodobné věci.

Třeba francouzské tousty!

Co na tom bylo tak překvapivého? Tousty totiž byly slaďoučké a křupavé, za pár minut hotové a hlavně naprosto zdravé, a dokonce veganské!

Proto jestli chcete zažít jednu Velkou Francouzskotoastovou revoluci, tady máte recept!

INGREDIENCE:

- 2 plátky žitného toustového chleba

- 1 hrnek mandlového mléka

- 2 polévkové lžíce chia semínek

- 1 polévková lžíce javorového sirupu

- 1 čajová lžička skořice

- 1 banán

- 1 polévková lžíce tahini

- 1 polévková lžíce goji

- 1 polévková lžíce pekanových ořechů

Do hrnku nalijeme mandlové mléko, přidáme chia semínka, skořici a javorový sirup, promíchame a necháme chvíli odstát.

Toustový chléb obalíme ve vzniklé směsi a opečeme na pánvi do křupava.

Poté přidáme nakrájený banán, goji, pekanové ořechy, zalijeme tahini a můžeme podávat!


If you've been following me for a longer time you couldn't miss out that I'm graduating this year. Not because I wasn't active on my social media or that I uploaded only photos from how I'm learning. Anything like that - I just constantly complained about something.

I got the feeling that I'm not able to manage it all around the third September when I wrote 8.A on my notebook. I started being so nervous during the winter that I spent Christmas Eve immersed in my graduation books. At the beginning of spring I got into such a depression that I wrote a single post about it. And now it's finally here - in one week I'm having graduation as well as college entrance exams. It will be decided about my future just in few days. Guess how I'm feeling - nervous? Stressed? Depressed? Not at all. I'm feeling perfectly calm.

Not because I'm so certain I know everything - actually I'm pretty certain I know nothing. I didn't even find a way how to learn everything overnight and I swear didn't take any drugs. I'm just being calmed by the fact I managed to do less probable things.

French toasts for example!

What's so surprising about it? The toasts were sweet and crispy, ready in few minutes, absolutely healthy and even vegan!

So if you want to try the Great French-toast revolution, here is the recipe!

INGREDIENTS:

- 2 slices of rye bread

- 1 cup of almond milk

- 2 tablespoons of chia seeds

- 1 tablespoon of maple syrup

- 1 teaspoon of cinnamon

- 1 banana

- 1 tablespoon of tahini

- 1 tablespoon of goji berries

- 1 tablespoon of pecans

Pour the almond milk into a mug, add in the chia seeds, cinnamon and maple syrup, mix it all properly and set aside for a while.

Soak the bread in this mixture and bake it on a frying pan until crispy.

Then top the toasts with sliced banana, goji berries, pecans, drizzle with tahini and serve!

PROTEIN CHOCOLATE ZOATS

PROTEIN CHOCOLATE ZOATS

CACAO ALMOND CHIA PUDDING

CACAO ALMOND CHIA PUDDING