Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SUPERFOOD CEREAL

SUPERFOOD CEREAL

Moje milované Vánoce jsou dávno za námi, zatímco do mého nejméně oblíbeného svátku zbývá už jen pár týdnů - Valentýn. Ptáte se, proč něco tak hezkého, jako svátek zamilovaných, nemám ráda? Pravděpodobně ho totiž letos budu muset strávit bez své lásky.

Moje milované kešu máslo mi opět došlo.

Je rok 2018, což znamená, že mi letos bude 20. Abych byla úplně upřímná, myslela jsem si, že dospělost bude trochu větší odvaz, než pojídání kešu másla těsně před tím, než si jdu v 9 lehnout do postele plné plyšáků. Vlastně jsem se celé dětství nemohla dočkat, až budu dělat dospělácké věci a řešit dospělácké problémy. Ale víte, co je největší paradox dospívání? Že byste nakonec udělali všechno pro to, abyste se mohli vrátit zpátky do dětství.

Abyste zase mohli prospat celé dopoledne a zbytek dne strávit v pyžámku sledováním pohádek s miskou plnou cereálií.

IMG_2314.JPG

Natrvalo se sice do dětství vrátit neumím, ale aspoň na chvíli se mi to povedlo - tyhle domácí cereálie chutnají naprosto stejně, jako ty z mých vzpomínek! Jsou křupavé a slaďoučké, a to zdaleka neobsahují tolik zbytečného cukru, jako ty kupované. Je na ně potřeba jen pár ingrediencí, jsou hned hotové a hlavně máte na několik dní se snídaněmi vystaráno.

IMG_2313.JPG

A to se v tom uspěchaném dospěláckém světě hodí tolik, že mám pro vás recept!

INGREDIENCE:

 • 1 hrnek mandlí
 • 1 hrnek pekanových ořechů
 • 1 hrnek pufované quinoa (možno nahradit pufovanou rýží)
 • 1/2 hrnku goji
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu
 • 1 polévková lžíce kokosového oleje

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C.

Ořechy rozdrtíme v mixéru na malé kousky a nasypeme do misky. Zalijeme je kokosovým olejem + javorovým sirupem a důkladně promícháme. Vzniklou směs dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme cca 12 min.

Poté ořechy vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Přisypeme pufovanouquinoa a goji, vše promícháme a přemístíme do vzduchotěsné nádoby, ve které cereálie skladujeme až 3 týdny.


My favourite Christmas holidays are far away while the custom I hate the most will be there in few weeks - the Valentine’s day. Are you wondering why I don’t like that cute day of love? Actually this year I’ll have to spend it without the love of my life.

I run out of my dearest cashew butter again.

It’s the year 2018 which means that I’m turning 20. To be completely honest I thought that being adult means more than eating cashew butter right before you go to bed at 9. Actually I was impatient my whole childhood to do adult things and have adult problems. But do you know what’s the greatest paradox of adulthood? That you’d do anything to be a child again.

To sleep whole morning and then spend the rest of your day in PJ’s watching fairy tales with a huge bowl of cereal.

IMG_2314.JPG

I can’t go back to the childhood but I managed it for some time at least - this homemade cereal tastes literally like the one from my memories! It’s both crispy and sweet even though it doesn’t contain that crazy amount of sugar. It requires few ingredients, it’s quick and you have breakfast for a few days ready.

IMG_2312.JPG

And as that’s truly important in the adult life, here is the recipe!

INGREDIENTS:

 • 1 cup of almonds
 • 1 cup of pecans
 • 1 cup of puffed quinoa (can be swapped for puffed rice)
 • 1/2 cup of goji berries
 • 1 tablespoon of maple syrup
 • 1 tablespoon of coconut oil

Start by pre-heating the oven to 180°C.

Crush the nuts in a blender and transfer the pieces into a bowl. Pour in the coconut oil + the maple syrup and mix it all properly. Place this mixture onto a baking tray and let it bake for around 12 minutes.

Next remove the nuts from the oven and let them cool down. Stir in the quinoa and the goji berries, mix it all together and transfer the cereal into an air-tight container.

ACAÍ OATMEAL

ACAÍ OATMEAL

DOUBLE CHOCOLATE BUCKWHEAT PORRIDGE

DOUBLE CHOCOLATE BUCKWHEAT PORRIDGE