Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SCRAMBLED TOFU & AVO TOAST

SCRAMBLED TOFU & AVO TOAST

Tak a teď už vážně končí sranda - polovina srpna je za námi.

Kam se sakra podělo celé léto?

Představa, že se zase blíží uspěchané vstávání s budíkem a dlouhé večery s učebnicí je teda pěkně strašidelná - i když, možná ještě strašidelnější je představa, že jsem zase o kousek blíž věku, kdy budu oficiálně dospělá ve všech zemích světa. Ono se sice říká, že v sobě máme každý ukryté nějaké to vnitřní dítě, takže bych se vlastně ani nemusela trápit tím, že vypadám na 12, avšak já mám v sobě ukrytého něco úplně jiného - stařenku, která tráví večery nejradši pečením v tlustých ponožkách.

To podezření už jsem měla dlouho. Oficiálně jsem si to ale potvrdila ve chvíli, kdy jsem se po svých 8 hodinách nerušeného spánku chystala na cvičení, zatímco se moje mladší sestra teprve vracela domů z party. Někdy si říkám, jestli jsme vůbec sestry, když jsme tak rozdílné. I když, ono se vlastně není čemu divit - každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Proto jediný způsob, jak se zalíbit všem, je neříkat nic, nedělat nic a nebýt nic.

I když počkat - ještě vlastně můžete být avokádo!

IMG_5525.JPG

Totiž krémová chuť avokáda řekne víc, než tisíc slov a dá se z něj udělat spousta nejrůznějších receptů. Můžete ho použít do smoothie, jako dresink a nebo z něj dokonce vytvořit slaďoučkou čokoládovou pěnu - přesto ho ale zbožňuju úplně nejvíc jen rozmačkané na křupavém, opečeném toustu.

A nejlépe v kombinaci s míchaným tofu!

Právě míchané tofu je moje nejoblíbenější slaná snídaně, která má spoustu bílkovin, zasytí a její příprava je opravdu rychlá a jednoduchá.

IMG_5526.JPG

Ach jo, jak já bych se vám chtěla také zalíbit... zkusím to alespoň tímhle receptem!

INGREDIENCE:

Míchaná “vajíčka”:

 • 100 g tofu natural
 • 1/2 konzervy cizrny
 • 2 polévkové lžíce lahůdkového droždí
 • 1 polévková lžíce kurkumy
 • 1 polévková lžíce tamari

Nejdříve si nadrobíme tofu na malé kousky a vidličkou rozmačkáme cizrnu.

Na pánev nalijeme trochu vody, přidáme nadrobené tofu, posypeme ho lahůdkovým droždím & kurkumou a zalijeme tamari.

Vše důkladně promícháme, přidáme rozmačkamou cizrnu a opět důkladně promícháme. Směs necháme vařit přibližně 7 min a poté můžeme rovnou podávat - ideálně s celozrnným pečivem & avokádem!


Honestly, that’s not funny anymore - half of the August is over.

Where have all the summer gone?

The vision of the alarm clock and notebooks is pretty scary - however, the vision of me being closer to the age when I’ll be officially adult all over the world is even scarier. It’s being said that we all have some inner child inside us so it wouldn’t be such a problem that I look like a 12-year-old - but the truth is, what I have inside me is an old lady who prefers spending nights baking in warm socks.

I had that suspicion before. However, I officially realized it one day when I was getting ready for the morning workout session while my sister just got back from a party. Sometimes I’m wondering whether we are sisters as we are completely different. But in fact, that’s nothing to be surprised about - we are all different and we like different things as well. So basically, the only way how to please everyone is to say nothing, do nothing and be nothing.

Well wait - you can be an avocado too!

IMG_5525.JPG

In fact, the creamiest taste of an avocado says more than a thousand words and you can make various recipes out of it. You can throw it into smoothies, use it as a dressing or prepare a sweet chocolate mousse - however, the way I prefer it the most is simply mashed on some crispy toasted bread.

And it tastes the best with scrambled tofu!

Actually scrambled tofu is my favourite savoury breakfast as it’s filling, full of protein and it’s also very quick & easy to make.

IMG_5526.JPG

Oh my, how much I’d like to please you... at least I’ll try it with that recipe!

INGREDIENTS:

 • 1 slice of whole wheat bread
 • 1/2 of an avocado

Scrambled “eggs”:

 • 100 g of tofu natural
 • 1/2 can of chickpeas
 • 2 tablespoons of nutritional yeast
 • 1 tablespoon of turmeric
 • 1 tablespoon of tamari

Start by crumbling the tofu and mashing the chickpeas using a fork.

Drizzle the frying pan with a little bit of water, add in the tofu, sprinkle it with the turmeric & nutritional yeast and drizzle it with the tamari.

Give it all a good stir then add in the mashed chickpeas and stir it all again. Let it all cook for around 7 minutes and then serve - ideally with some whole wheat bread & avocado!

CARAMEL OATMEAL

CARAMEL OATMEAL

VANILLA PROTEIN WAFFLES

VANILLA PROTEIN WAFFLES