Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PUMPKIN OVERNIGHT OATS

PUMPKIN OVERNIGHT OATS

Nedávno jsem natáčela Q&A zaměřené na školu a jedna z otázek byla, jakou práci bych chtěla v budoucnu dělat. Pff, tak to je snad jasné, ne?! Přeci tu, která mě udělá nejbohatší! Ale nebojte, nemyslete si, že mi jde jen o peníze - naopak! Myslím si, že člověka udělá nejbohatší právě ta práce, kterou dělá s láskou - vždyť přeci není nic lepšího, než strávit život děláním toho, co vás baví.

IMG_4068.JPG

Já jsem tu svojí náplň dlouho hledala, ale myslím, že už jsem jí konečně opravdu našla - Tereza's diary. Do psaní článků, natáčení videí a vymýšlení nových receptů jsem se tak zamilovala, že mi je jedno, kolik času nad tím strávím. Ptáte se, jak je to možné? Já vám to tedy vysvětlím.

Když se řekne výhoda blogování, první, co se člověku vybaví, jsou spolupráce. Nebudu lhát - je opravdu příjemné muset zdarma otestovat několik druhů ořechových másel. Nicméně, je tu ještě jedna příjemnější věc - zprávy od vás. Sice bych vás všechny nejradši poznala osobně, ale i vaše zprávy mě vždycky potěší a na každé z nich mi opravdu záleží - třeba zrovna nedávno mi jedna taková přišla.

IMG_4069.JPG

Letmo jsem jí přejela očima, a když jsem zahlédla, že mi slečna píše něco o mých receptech, celá natěšená jsem se pustila do čtení. Co mi tak může psát? Že jsou "rychlé"? "Jednoduché"? Nebo dokonce "výborné"? Kdepak, zpráva zněla trošku jinak: ,,Tvoje recepty jsou tak zelené!".

Zelené?! Tak to pozor! Netrávím přeci nejlepší léta svého života u plotny jen proto, aby mé recepty byly zelené! Přísahám, že dokážu vytvořit i jednoduchý, rychlý a zdravý recept na slaďoučkou krémovou dýňovou ovesnou kaši, která je oranžová!

IMG_4070.JPG

Nevěříte? Tak tady máte recept jako důkaz!

NGREDIENCE:

  • 1 hrnek ovesných vloček
  • 1/2 hrnku neslazeného mandlového mléka
  • 1/2 hrnku dýňového pyré
  • 1 polévková lžíce slunečnicových semínek
  • 1 polévková lžíce javorového sirupu

Ovesné vločky dáme do misky a zalijeme mlékem. Poté přidáme zbylé ingredience a vše důkladně promícháme.

Vzniklou směs necháme ideálně přes noc v lednici a poté už jen dozdobíme oblíbeným ovocem, ořechy, ořechovým máslem a nebo můžeme rovnou podávat!


I was filming school Q&A video and one of the questions was which job I'd like to be doing in the future. Well, that's easy! The one that will make me the richest! But don't worry, I'm not that obsessed with money. In fact, I think that the job which will make you the richest is the one you are doing with love - honestly, there's nothing better than to spend your life doing what you love.

IMG_4068.JPG

I was looking for my true passion for such a long time, but I think that I finally found it - Tereza's diary. I fell in love with writing articles, recording videos and creating new recipes so much that I don't care about the time I spend doing it. Are you wondering why? So let me explain it.

When someone mentions blogging, the first thing that comes on mind is the collaborations. I won't lie - it's truly nice to have the obligation to try out various kinds of nut butters for free. However, there's actually one even nicer thing - messages from you. Even though I'd love to meet you all in a person, I love reading your messages and I care about every single one of them - for example the last one I got.

IMG_4069.JPG

I looked at it breathly and when I saw that there was something about my recipes, I continued reading it with a great excitement in my stomach. What she could be writing? That my recipes are "quick"? "Easy"? Or even "delicious"? Naah, the message was way different: "Your recipes are so green!".

Green?! No, no, no guys, I'm not spending the best time of my life in the kitchen just for my recipes to be green. I swear that I can make easy, quick and healthy recipe for sweet creamy oatmeal which is even orange!

IMG_4070.JPG

And if you don't believe me, here is the recipe as a proof!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of oats
  • 1/2 cup of unsweetened almond milk
  • 1/2 cup of pumpkin purée
  • 1 tablespoon of sunflower seeds
  • 1 tablespoon of maple syrup

Add the oats into a bowl and pour in the almond milk. Next stir in the remaining ingredients and mix them all together.

Let this mixture sit in the fridge overnight and then just add your favourite toppings or serve straight away!

VEGAN PROTEIN WAFFLES

VEGAN PROTEIN WAFFLES