Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PEANUT BUTTER NICE CREAM

PEANUT BUTTER NICE CREAM

Sluníčko, teplo, moře - jak já to léto zbožňuju! Nevím, jak vám, ale mě dodává spoustu pozitivní energie. Mamka dokonce říká, že jsem dítě slunce! Proto si možná vzpomenete, jak jsem se v lednu snažila před tou šedou, studenou zimou utéct a rozhodla jsem se vyrazit do Španělska. Právě cestování je totiž další z věcí, na které nedám dopustit. Vždycky mi úplně otevře srdce, rozšíří mysl a můj život naplní nezapomenutelnými příběhy. Také si toho ale pokaždé spoustu uvědomím. Například to, že nezáleží na tom, kolik toho vím. Vždycky se můžu naučit něco nového - třeba to, že i přes všechny krásy světa, doma je to stejně nejlepší.

IMG_3672.JPG

I když miluji poznávání nových kultur, objevování nových míst a zkoušení nových věcí, vždycky se těším do toho svého malého pokojíku s vratkou poličkou a vrzajícími dveřmi. Kouzlo domova je totiž v tom, že odjíždět je skvělé, ale vracet se je ještě lepší. Ve Slovinsku je sice dech beroucí příroda, ale ranním procházkám v Průhonickém parku se stejně nic nevyrovná. V Anglii jsou úžasná veganská bistra, ale nikdy tam nebude chutnat tak dobře, jako s partou kamarádů na pikniku u břehu Vltavy. A v Itálii možná mají nezapomenutelné zmrzliny, ale žádná z nich není tak dokonalá, jako ta domácí.

IMG_3674.JPG

Řeknu vám - pro trochu téhle arašídové zmrzliny bych šla světa kraj. Naštěstí se ale dá připravit doma, a to jen z pár ingrediencí a během několika minut! Základem jsou zralé mražené banány, které dodají slaďoučkou chuť a cuketa, která zajistí krémovou konzistenci. Jestli nemáte arašídový protein, můžete ho úplně vynechat nebo ho případně nahradit vanilkovým. Božskou arašídovou chuť totiž zajistí především PB2, což je práškové arašídové máslo s nízkým obsahem tuku. Díky tomu zmrzlina nejen výborná, ale také zdravá a výživná.

IMG_3675.JPG

A jelikož se zážitky musí sdílet, tady máte recept!

IMG_3676.JPG

INGREDIENCE:

  • 3 mražené banány
  • 1/2 mražené cukety
  • 1/2 odměrky arašídového proteinu
  • 2 polévkové lžíce PB2 (s kódem “TEREZAS5” získáte slevu 5%)
  • trocha mandlového mléka

Všechny ingredience dáme do mixéru a rozmixujeme do požadované konzistence. Poté už jen dozdobíme a můžeme podávat!


The sun, warm weather, sea - oh my, how I love summer! I don’t know how about you but it always gives me so much positive energy. My mum even says that I am a child of the sun! So you’ll probably remember how in January I was trying to escape that cold, gloomy winter so I travelled to the Spain. In fact, traveling is another thing I absolutely love. It always opens up my heart, broadens my mind and fills my life with unforgettable moments. Also, I always realize so many things. For example, that it doesn’t matter how much I know. There’s always something more to learn - like there’s no place like home.

IMG_3672.JPG

Even though I love meeting new people, exploring new places and trying out new things I always can’t wait to be in my tiny little room again. The magic of home is that leaving feels nice, but returning feels even better. There might be outstanding mountains in Slovenia but nothing can beat those morning walks in Pruhonicky park. There might be amazing vegan bistros in England but the food will always taste better by the Vltava with a group of friends. And there might be unforgettable ice-cream in Italy but it’s never as delicious as the homemade one.

IMG_3674.JPG

Honestly, I’d go anywhere for a bite of that peanut nice cream. Fortunately, it can be made at home and it requires only few ingredients & minutes! The base is made out of frozen bananas that create a lovely sweet taste and frozen zucchini that create a creamy consistency. If you don’t have a peanut protein powder you can swap it for the vanilla one or remove it completely. That heavenly peanut flavour is created by the PB2 which is a low-fat powdered peanut butter. Because of that the nice-cream is not only delicious but healthy and nourishing as well.

IMG_3675.JPG

And as the unforgettable moments must be shared, here is the recipe!

IMG_3676.JPG

INGREDIENTS:

  • 3 frozen bananas
  • 1/2 of frozen zucchini
  • 1/2 scoop of peanut protein powder
  • 2 tablespoons of PB2 (you can get 5% off by entering the code “TEREZAS5”)
  • splash of almond milk

Add all the ingredients into a blender and blend until required consistency. Then add your favourite toppings and serve!

CHOCOLATE CHIA PUDDING

CHOCOLATE CHIA PUDDING

PROTEIN BREAD PUDDING

PROTEIN BREAD PUDDING