Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

NESQUIK

NESQUIK

Konečně bych teď mohla mít čistou hlavu a bezstarostně si vychutnávat podzimní kakao. Už jsem si celkem zvykla na změnu a nový režim na vysoké škole, mám za sebou prvních pár přednášek, získala jsem první kredity, mám hotový referát i interpretaci. Ale opak je pravdou - mojí největší slabinou je totiž odpočinek. I když fyzicky nic nedělám, hlava mi pracuje pořád a není chvíle, kdy bych nad něčím nepřemýšlela. Nedávno jsem se ale rozhodla překonat sama sebe a vystoupit ze své pohodlné zóny - nebo lépe řečeno, zůstat v ní o trochu déle.

Zatímco normální lidé se musí překonávat, aby vstali před obědem, já se musela hodně dlouho přemáhat, abych v té posteli vydržela alespoň o hodinu déle. Jenže i když jsem svojí výzvu nakonec splnila a opravdu se mi podařilo vylézt až v půl sedmé, hned jsem se zase pustila do přemýšlení. A tentokrát dokonce nad něčím daleko složitějším, než je Platónova idea dobra nebo Aristotelovův pocit blaženosti - přemýšlela jsem, jak vytvořit zdravý Nesquik.

IMG_4809.JPG

I když si dávám záležet na každém receptu, na vymýšlení Nesquik cereálií jsem si dala extra záležet - dřív jsem totiž tyhle sladké, křupavé, extračokoládové cereálie milovala, a tak jsem chtěla vytvořit jejich věrnou kopii. Zároveň jsem ale chtěla, aby byl můj recept jednoduchý, rychlý a zdravý.

IMG_4810.JPG

Jenže i když jsem svojí výzvu nakonec splnila a opravdu se mi podařilo všechno, co jsem chtěla, hned jsem se zase pustila do přemýšlení - do přemýšlení nad tím, proč jsem se s vámi o tuhle dokonalost nepodělila už dřív!

INGREDIENCE:

  • 1 hrnek ovesné mouky
  • 1/2 hrnku raw kakaového prášku
  • 3 polévkové lžíce javorového sirupu
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje
  • 1 polévková lžíce chia semínek + 3 polévkové lžíce vody

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C.

Do hrnku si dáme chia semínka společně s vodou, promícháme a necháme odstát.

Do velké mísy nasypeme ovesnou mouku + kakaový prášek a promícháme. Poté přidáme kokosový olej, javorový sirup a vzniklé chia vajíčko a vše opět důkladně promícháme.

Ze vzniklé směsi vytvoříme malé cereálie, které dáme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct přibližně 35 min.

Po vychladnutí můžeme rovnou podávat!


Finally I could take some time to unwind and enjoy the fall cacao without any thoughts. I got used to the new regime on the college, I already had my first lessons and I've done my first assignments. But in fact, it's the complete opposite - relax is actually my greatest weakness. Even though I'm not doing anything physically, my brain's still working and there's literally not a single minute when I'm not thinking. However, lately I decided to overcome myself and step out of my comfort zone - or to stay here longer to be exact.

While normal people challenge themselves with waking up before lunch I did my best to stay in bed for one hour longer than usual. However, even though I managed to get out of bed at 6:30 I immediately started thinking again. And this time it was about something way serious than Plato's philosophy - I was thinking how to make a healthy Nesquik version.

IMG_4809.JPG

Even though I always think about the smallest details while creating new recipe, this time I tried even more - I used to love those crispy, sweet, extrachocolaty cereals before so I wanted to create its literal copy. Also, I wanted my recipe to be quick, easy and healthy.

IMG_4810.JPG

But even though I managed to succeed in everything I wanted I immediately started thinking again - thinking about why I haven't shared this recipe with you sooner!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of oat flour
  • 1/2 cup of raw cacao powder
  • 3 tablespoons of maple syrup
  • 1 tablespoon of coconut oil
  • 1 tablespoon of chia seeds + 3 tablespoons of water

Start by pre-heating the oven to 180°C.

Add the chia seeds into a mug, pour in the water and set aside.

Add the oats + cacao powder into a large bowl and give it a good stir. Next pour in the coconut oil, the maple syrup and the chia egg and mix it all together.

Shape small cereals from that mixture and place them on abaking tray lined with a parchment paper. Let them bake for around 35 minutes.

Once cooled they're ready to serve!

VEGAN PROTEIN WAFFLES

VEGAN PROTEIN WAFFLES

PUMPKIN OVERNIGHT OATS

PUMPKIN OVERNIGHT OATS