Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

GRANOLA

GRANOLA

Dřív bývalo běžné mít doma jeden parádní pokoj, kam nikdo nechodil a který se využíval jen při vyjímečných událostech. Já sice nemám takový celý pokoj, ale jeden takový parádní šuplík opravdu mám. Pečlivě si ho také hlídám, protože zde najdete výběr toho nejlepšího - od srirachy přes ořechy až po ořechová másla. Moje milovaná ořechová másla, která mi mizela podezřele rychle!

Je sice pravda, že trávím večery s prstem ponořeným v másle, ale že bych zvládla kilo na posezení? Obviňovala jsem ségru, mamku, tátu, ale nikdo se nechtěl přiznat. Až jsem jednou přišla domů a přes zavřené dveře mého pokoje slyšela mlaskání. Tak a mám tě, teď už mi neutečeš! Otevřela jsem dveře a... naše přerostlá, téměř 4kilová čivava vylizovala tu obrovskou pixlu mandlového másla a nerušeně si užívala své chvilky rozkoše.

Tak jo, záhada vyřešena, já si másla dávám výš, a tak by všechno mohlo být růžové. Jenže to by nebyl život, kdyby se neobjevil další problém, sotva se vyřeší jeden.

Granola.

Jelikož ráda zkouším nové recepty, není moc takových, které bych dělala víckrát. Nicméně tahle granola je recept, který dělám vždycky alespoň jednou týdně. Oproti kupovanému müsli totiž neobsahuje zbytečný cukr a přitom je příjemně sladká a krásně křupavá. Co je na ní ale záhadné je to, že také proklatě rychle mizí - jenže tentokrát opravdu nevím kam. Že by to byly ty moje večerní nálety, plné hrsti a boule za ušima? Těžko říct.

Asi si jí budete muset udělat i vy a říct mi, jestli vám to dělá taky!

INGREDIENCE:

Suché:

- 1 hrnek ovesných vloček

- 1 hrnek kešu ořechů

- 1 hrnek pekanových ořechů

- 1 polévková lžíce lněného semínka

- 1 polévková lžíce strouhaného kokosu

- 1 čajová lžička skořice

Tekuté:

- 1 polévková lžíce kokosového oleje

- 1 polévková lžíce javorového sirupu

Ořechy dáme do mixéru a rozdrtíme na malé kousky. Poté je dáme do velké mísy, přidáme zbylé suché ingredience a vše důkladně promícháme.

V hrnci si rozpustíme kokosový olej s javorovým sirupem, zalijeme suché ingredience a opět důkladně promícháme.

Směs přemístíme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme 20 min na 180°C.


In the past it was common to have one room where no one was allowed to enter as it was used only during special occasions. I don't have a single room like that, but I do have one special drawer. I truly guard it as there's a selection of all the best you can find - such as Sriracha, nuts and nut butters. Those heavenly nut butters which were disappearing mysteriously fast!

Well, it's true that I'm spending most of the evenings with my finger immersed in nut butter but I don't think I'm able to devour 1 kg in a row! I blamed my sis, mum, dad, but no one was willing to tell the truth. Until once I came home and through closed door heard munching from my room. Oh yes, you can't escape me now! I opened the door and... our obese chihuahua had her whole tongue immersed in this huge almond butter jar!

Alright, the riddle is solved, I put my nut butter jars rather higher and everything should be perfect. But it wouldn't be life if there wasn't another problem right after the first one is gone.

Granola.

There aren't many recipes I cook more than once as I love trying new ones. However, this granola recipe is being made at least once a week. Unlike the store-bought musli it doesn't contain any added sugar while it's perfectly crispy and sweet. However, there's actually another riddle again - it disappears way too fast. And now I can't find where or why. Maybe it's because of my night cravings and huge handfuls? Who knows.

You have to try it on your own and let me know whether it disappears to you as well!

INGREDIENTS:

Dry:

- 1 cup of oats

- 1 cup of cashews

- 1 cup of pecans

- 1 tablespoon of flax seeds

- 1 tablespoon of shredded coconut

- 1 teaspoon of cinnamon

Wet:

- 1 tablespoon of coconut oil

- 1 tablespoon of maple syrup

Add the nuts into a blender and blend until crushed. Then place the crushed nuts into a bowl along with all the remaining dry ingredients and mix everything properly.

Melt the coconut oil and the maple syrup, pour it all over dry ingredients and again mix properly.

Spread the mixture onto a lined baking tray and let it bake for 20 minute

BUCKWHEAT PORRIDGE

BUCKWHEAT PORRIDGE

SUPER GREEN SMOOTHIE BOWL

SUPER GREEN SMOOTHIE BOWL