Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

DOUBLE CHOCOLATE BUCKWHEAT PORRIDGE

DOUBLE CHOCOLATE BUCKWHEAT PORRIDGE

Stejně jako se musí vystřídat noc a den, musí se i v životě vystřídat dobré a špatné období. Samozřejmě by bylo příjemné, kdyby se nám pořád jen dařilo, ale zase bychom se ochudili o zkušenosti, díky kterým víme, čemu se příště vyhnout.

A nebo co si naopak zopakovat znovu.

IMG_5083.JPG

Určitě si pamatujete, jak jsem začátkem října nastoupila na vysokou a po pár dnech jsem se rozhodla zapsat si zkoušku v předtermínu, tedy už v polovině listopadu. Byla jsem nabitá prázdninovou pozitivní energií, a tak jsem nechápala, proč se všichni mému rozhodnutí tak diví - až později jsem zjistila, že 800 stran odborných psychologických pojmů bylo tak velké sousto, že jsem ho musela zajíst extračokoládovým brownies. Ale nebudu lhát, mít podstatný důvod k takové spoustě čokolády nebylo vůbec špatné. Vlastně to bylo tak příjemné, že jsem si zapsala zkoušku ze sociologie, ke které si toho přeci musím spoustu zopakovat - a čokoládu v první řadě.

IMG_5084.JPG

Tentokrát jsem si neudělala fazolové brownies, ale pohankovou kaši, která je ovšem úplně stejně extračokoládová. Je na ní potřeba jen pár ingrediencí, přičemž hlavní je přirozeně bezlepková potravina pohanka - obsahuje spoustu minerálů, jako například vápník, železo nebo hořčík, a zároveň vytvoří perfektně krémovou kaši, která zasytí na celé dopoledne.

IMG_5085.JPG

A jelikož tahle zkušenost stojí za to zopakovat, tady máte recept!

IMG_5089.JPG

INGREDIENCE:

 • 1/2 hrnku pohanky
 • 1 hrnek kokosového mléka
 • 1 polévková lžíce raw kakaového prášku
 • 1 polévková lžíce čokoládového proteinu (nemusí být)
 • 1/2 banánu

Karamelizovaný banán:

 • 1/2 banánu
 • 1 polévková lžíce kokosového oleje
 • 1 polévková lžíce javorového sirupu

Pohanku dáme do hrnce a zalijeme dvojnásobným množstvím mléka. Přidáme raw kakaový prášek, čokoládový protein a půlku banánu a vaříme, dokud pohanka všechno mléko neabsorbuje.

V misce si smícháme kokosový olej s javorovým sirupem a směs přelijeme na rozehřátou pánev. Přidáme druhou polovinu banánu a necháme cca 3 min opékat.

Kašičku přemístíme do misky, přidáme karamelizovaný banán, dozdobíme a můžeme podávat!

As are changing the night and the day, the good times and the bad times in life must change too. Of course it would be nice if there were only the good days but we won't gain the experience which shows us what it's better to avoid.

Or to repeat instead.

IMG_5083.JPG

You can definitely remember the beginning of the October when I started going to the Uni and decided to sign up for an earlier exam date which was held already in the November. I was so full of positive holiday energy that I couldn't understand why's everyone sceptical about my decision - later on I realized that those 800 pages of psychology weren't any kind of a piece of cake so I had to balance them with many pieces of extrachocolaty brownies. However, I have to admit it wasn't that bad eating such an amount of chocolate. Actually it was so nice that I decided to sign up for an earlier sociology exam for which I already must start repeating - the chocolate first.

IMG_5084.JPG

I didn't make bean brownies this time but the buckwheat porridge which is extrachocolaty as well. It requires just few ingredients and the main one is naturally gluten free grain, the buckwheat, which contains many minerals such as the calcium, iron or the magnesium and it also creates a perfectly creamy filling porridge.

IMG_5085.JPG

And as this experience has to be repeated, here is the recipe!

IMG_5089.JPG

INGREDIENTS:

 • 1/2 cup of buckwheat
 • 1 cup of coconut milk
 • 1 tablespoon of raw cacao powder
 • 1 tablespoon of chocolate protein powder (optional)
 • 1/2 of banana

Caramelized banana:

 • 1/2 of banana
 • 1 tablespoon of coconut oil
 • 1 tablespoon of maple syrup

Add the buckwheat into a saucepan and pour in double amount of almond milk. Sprinkle with the raw cacao powder and the chocolate protein powder, stir in the mashed banana and let it cook until all the milk has been absorbed.

Combine the coconut oil with the maple syrup in a bowl and pour this mixture all over the frying pan. Fry the rest of the banana for about 3 minutes.

Transfer the oatmeal into a bowl, add in caramelized banana and your favourite toppings and serve!

SUPERFOOD CEREAL

SUPERFOOD CEREAL

CHIA PROTEIN PANCAKES

CHIA PROTEIN PANCAKES