Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CLASSIC FRENCH CREPES

CLASSIC FRENCH CREPES

Vím, že je zbytečné vracet se k minulosti, ale musím se přiznat - jsem ráda, že je ten rok 2018 za námi. I když...byl to sice rok plný náročných zkoušek, avšak nakonec jsem za všechny ty těžké chvíle vlastně vděčná. Dokonce jsem se toho díky nim spoustu naučila, jelikož na hezká období nám zůstávají vzpomínky, ale z těch těžkých získáváme zkušenosti. Proto jsem minulý rok pochopila, že někdy v životě přijdou chvíle, které jednoduše nemůžeme ovlivnit - co ale můžeme ovlivnit úplně vždy, je náš přístup.

A jelikož právě přístup určuje náš vlastní život, nikdy nesmíme zapomenout, že si to všechno zasloužíme. Že si zasloužíme tu nejlepší, nejupřímnější, nejkrásnější a nejčistší lásku, co existuje. Nejen od druhých, ale i od sebe. Zasloužíme si podívat se do zrcadla a pomyslet si ,,ano, jsem přesně tím, kým chci být”. Zasloužíme si nebát se projevit svůj názor a být na něj hrdý. Zasloužíme si být stateční a otevření. Ve svém životě si zasloužíme mít ty nejmilejší a nejstarostlivější lidi.

Zasloužíme si celý svět a všechny jeho krásy - včetně těch nejdokonalejších palačinek.

IMG_0176.JPG

Jestli milujete pravé, tenounké francouzské palačinky, proč to měnit? Stačí změnit jen přístup a připravit si jejich zdravou verzi, která ovšem chutná úplně stejně neodolatelně. Celá příprava navíc zabere jen pár minut, je opravdu jednoduchá a vyžaduje pár základních ingrediencí.

IMG_0178.JPG

Proto si zasloužíte ještě jednu důležitou věc - recept!

INGREDIENCE:

Na palačinky:

 • 1 1/2 hrnku celozrnné špaldové mouky

 • 2 hrnky neslazeného mandlového mléka

 • 3 polévkové lžíce kokosového cukru

 • 1 polévková lžíce kypřícího prášku

Na čokoládovou polevu:

Na marmeládu:

 • recept na domácí marmeládu najdete v mém E-BOOKU #LevněZdravěChutně

Na kokosové chipsy:

Palačinky: Do velké mísy nasypeme mouku, kokosový cukr, kypřící prášek a promícháme. Poté přilijeme mandlové mléko a opět důkladně promícháme (směs by měla být spíš řídká). Přibližně 3 polévkové lžíce vzniklé směsi přelijeme na rozehřátou pánev a necháme opékat cca 3 min. Když se na těstu vytvoří malé bublinky, opatrně palačinku otočíme a opékáme další 2 minuty. Poté můžeme podávat!

Čokoládová poleva: Do hrnku dáme dvě polévkové lžíce raw kakaového prášku společně s polévkovou lžící javorového sirupu, přilijeme trochu vody a promícháme do požadované konzistence.

Kokosové chipsy: Kokosové chipsy dáme do mísy, zalijeme je javorovým sirupem, posypeme uzenou paprikou a důkladně promícháme. Poté je rovnoměrně rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct cca 15 min na 180°C.


I know that it’s absolutely dumb looking back into the past but I must admit - I am truly happy that the year 2018 is over. Well actually...it was a year full of difficult exams but in fact, I am grateful for all those hard times. I actually learned a lot from them as nice moments give us memories but the though ones provide us with experiences. So last year made me realize that I can’t influence every situation in my life - however, what I can always influence is my attitude.

And as our attitude influences our life, we should never forget we deserve it all. We deserve the best, the purest, the most honest love that exists in this world. Not only from others, but from ourselves as well. We deserve to look into the mirror and think ,,yes, I am exactly who I want to be”. We deserve to have our own strong opinion and to stand for it. We deserve to be brave and open. We deserve to have the nicest and the most caring people in our lives.

We deserve whole world and with all its beauty - including the most delicious crepes.

IMG_0176.JPG

If you love those real, thin French crepes, why try to change that? You can change just your attitude and make their healthy version which tastes similarly incredible. Moreover, whole prep takes only few minutes, it’s truly easy and requires only few basic ingredients.

IMG_0178.JPG

So you deserve another important thing - the recipe!

INGREDIENTS:

For the crepes:

 • 1 1/2 cup of whole wheat spelt flour

 • 2 cups of unsweetened almond milk

 • 3 tablespoons of the coconut sugar

 • 1 tablespoon of the baking powder

For the chocolate sauce:

 • 2 tablespoons of the raw cacao powder

 • 1 tablespoon of maple syrup

 • + 3 tablespoons of water

For the marmalade:

 • The recipe can be found in my E-BOOK

For the coconut chips:

 • 1/2 cup of the coconut chips

 • 1 tablespoon of maple syrup

 • 1 teaspoon of smoked paprika

Crepes: Add the flour, the coconut sugar and the baking powder into a large bowl and give it all a good stir. Then pour in the almond milk and whisk it all together (the mixture should be rather runny). Scoop around 3 tablespoons of the mixture and pour it on the pre-heated pan. Let the crepe bake for around 3 minutes and flip it carefully once the bubbles appear on top. Cook it for 2 more minutes and then serve!

The chocolate sauce: Add two tablespoons of the raw cacao powder into a mug along with a tablespoon of maple syrup, pour in a little bit of water and whisk until required consistency.

The coconut chips: Place the coconut chips into a bowl, pour all over the maple syrup, sprinkle them with smoked paprika and give it all a good stir. Then spread the chips evenly onto a baking tray and let them bake for around 15 minutes on 180°C.

BIRCHER MÜSLI

BIRCHER MÜSLI

HAZELNUT BLUEBERRY OATMEAL

HAZELNUT BLUEBERRY OATMEAL