Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CINNI MINIS

CINNI MINIS

Jste smutní?

Naštvaní?

V depresi?

Zkuste se na chvíli zastavit a vydechnout.

Je váš problém opravdu tak velký, že na něm bude záležet i za 5 let? Někdy sice musíme hledat trochu složitěji, ale na každém dni se dá najít něco pozitivního. Ať už se vám dnes přihodí cokoliv, slunce ráno opět vyjde a vy budete mít šanci začít znovu. Netrapte se zbytečnostmi, na to je ten život až moc krátký.

Vždyť moji milí, mně bude za pár dní 20.

Já vím, poslední dobou o tom mluvím pořád, ale pochopte - jsem ve fázi, kdy naprosto chápu nervové zhroucení a oholení hlavy Britney spears v roce 2007. Ve 20 letech už se totiž tak nějak očekává, že jste našli smysl života - zatímco můj největší úspěch je najít dvě stejné ponožky. 20 let je také přesně ten čas, kdy můžete nasadit vysoké podpatky a vyrazit do výru večerního velkoměsta - zatímco já nasadím teplé ponožky a dělám výr tak akorát v kešu másle. Ve 20 letech už byste dokonce mohli připravovat snídaňové cereálie svým dětem - a ne Cinni minis sami sobě!

IMG_4218.JPG

Možná právě proto, jak rychle ten čas letí, se mi zastesklo po mé oblíbené snídani z dětství, tedy po Cinni Minis. Vsadím se, že tyhle božské čtverečky zná každý, jelikož jsou slaďoučké, skořicové a křupavé. Málokdo ale ví, že jejich složení zas tak božské není, jelikož obsahují spoustu cukru a palmový olej. Proto jsem se snažila vymyslet jejich zdravou verzi a víte, jak se mi to povedlo?

IMG_4219.JPG

Život je moc krátký na to, abych vám to vyprávěla. Tady máte recept!

NGREDIENCE:

  • 4 kukuřičné tortilly
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje
  • 1 polévková lžíce kokosového cukru
  • 2 čajové lžičky skořice

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180°C.

Tortilly si nakrájíme na malé čtverečky, které dáme do velké mísy a odložíme stranou.

Do hrnce dáme kokosový olej společně s kokosovým cukrem a skořicí, důkladně promícháme a vše necháme rozpustit na mírném plamenu.

Vzniklou směs nalijeme do mísy s nakrájenou tortillou a důkladně

promícháme tak, aby byl každý čtvereček obalený.

Tortilly rovnoměrně rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem a necháme péct dokřupava, přibližně 30 min. Poté skladujeme ve vzduchotěsné nádobě až 3 týdny.


Are you angry?

Annoyed?

Depressed?

Try to stop and take a deep breath.

Is your problem that serious it will matter in 5 years? Sometimes we have to look a little harder but you can find something positive on every day. No matter what you’re dealing with today, the sun will rise the next morning and you’ll get the chance to start over. Don’t worry about unnecessary things, the life’s too short.

Actually my friends, I’ll turn 20 in few days.

I know I’m rumbling about it over and over again but I got in that state when I absolutely understand Britney Spears’s mental breakdown in 2007. When you are 20, it’s expected you found the purpose of life - while I’m happy when I find a matching pair of socks. Also, I’m exactly in that age when I could put on high heels and go on a wild party - and I put on warm socks and have a wild party with the cashew butter. In fact, in your twenties you could be making breakfast for your children - not the Cinni Minis for yourself!

IMG_4218.JPG

Maybe because of how quickly the time flies I started missing my favourite childhood breakfast, the Cinni Minis. I bet everyone knows these delicious squares as they are sweet, crispy and cinnamony. However, not everyone knows that their ingredients are not that nice as there’s a lot of processed sugar and the palm oil. Because of that I tried to make their healthier version. And did I succeed?

IMG_4219.JPG

Life’s so short for me to telling you - so here you have the recipe!

INGREDIENTS:

  • 4 corn tortillas
  • 1 tablespoon of coconut oil
  • 1 tablespoon of coconut sugar
  • 2 teaspoons of cinnamon

Start by pre-heating the oven to 180°C.

Slice the tortillas into small squares, place these in a bowl and set aside.

Add the coconut oil into a saucepan along with the coconut sugar and the cinnamon, mix it all properly and let it melts over medium heat.

Pour this mixture into a bowl with chopped tortillas and stir it properly so that the each piece is covered.

Spread the tortillas evenly onto a baking tray lined with a parchment paper and let them bake until crispy, for around 30 minutes. Then store in an air-tight container up to 3 weeks.

CHOCOLATE PROTEIN PANCAKES

CHOCOLATE PROTEIN PANCAKES

CINNAMON ROLL PANCAKES

CINNAMON ROLL PANCAKES