Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CHOCOLATE PROTEIN WAFFLES

CHOCOLATE PROTEIN WAFFLES

Člověk by řekl, že už ho v 19 letech nic nepřekvapí, já se ale událostem posledních dní nestačím divit. Tak například - musím omezit bílkoviny. Tolik jsem si hlídala jejich dostatečné množství, až jsem se dostala na 317% doporučené denní dávky - kdo by to řekl u někoho, kdo nejí maso. No anebo další věc. Většinu svého života jsem strávila vymýšlením omluvenky na tělocvik a teď jsem dokázala zaběhnout půlmaraton. A ještě v čase, o kterém se mi nikdy ani nesnilo! Přesto ale tyhle dvě věci nejsou nic ve srovnání s tím, co jsem zažila naposledy. Zažila jsem tak neuvěřitelnou událost, že celá naše rodina zůstala stát a koukat. Nikdo tomu nemohl uvěřit. Já sama jsem tomu nemohla uvěřit. Čas, jako by se toho krásného rána zastavil a život konečně začal dávat smysl.

Poprvé se mi podařily udělat waffle.

Když jsem wafflovač dostala, měla jsem z něj obrovskou radost. Do chvíle, než jsem zjistila, že on ke mně stejné sympatie nechová. Jednou směs nechal přilepenou zespoda, jednou ze shora. Dokonce ani na Vánoce se neumoudřil a směs nechal rovnou celou vytéct! Proto jsem ho raději schovala hluboko do skříně a bez výčitek na něj zapomněla. Nedávno jsem ale hledala zapékací formu, a koho tam nevidím uraženě ležet v koutě. Když se střetly naše pohledy, opět jsem dostala tu hříšnou myšlenku - udělám si k snídani waffle. Všichni se ukryli do svých pokojů, pes zalezl do boudy a já s očekáváním slz a nadávek nalila těsto na wafflovač. Jaké to bylo překvapení, když jsem spatřila čokoládové waffle s perfektní konzistencí!

Waffle navíc měly dokonalé složení, byly sladké, vláčné a chutnaly mi tak, že za to všechny ty nepovedené pokusy, vyhozené ingredience a bezesné noci stály.

Proto tady máte recept a věřte mi - budete překvapeni.

INGREDIENCE NA 3 WAFFLE:

- 1 odměrka čokoládového proteinu

- 2 polévkové lžíce raw kakaového prášku

- 1 polévková lžíce kokosové mouky

- 1/2 čajové lžičky kypřícího prášku

- 1 banán

- 1 vajíčko

- Kokosový olej

Všechny ingredience dáme do mixéru a mixujeme do požadované konzistence (konzistence by měla být tužší, rozhodně nesmí být tekutá).

Wafflovač potřeme kokosovým olejem a směs na něj rovnoměrně rozprostřeme. Waffle necháme péct přibližně 1 min (záleží na typu wafflovače), poté dozdobíme a můžeme podávat!


When I turned 19, I thought that nothing could surprise me. Oh my, I've never been so wrong! For example - I have to lower my protein intake. I was so obsessed with eating sufficient amount of protein that I reached 317% of recommended daily value - who would say it about someone on a meat-free diet. Or another thing. I've spent most of my life inventing reasons why I can't exercise and now I managed to run a half marathon. And with the pace I'd never even dream about! However, these two things are nothing compared to the event I recently went through. This event was so significant that our whole family stopped and stared without any move. No one could believe it. I couldn't believe it. It felt like the time had stopped and the life finally made sense.

I succeeded at making waffles.

I was extremely happy when I got my waffle iron - until the moment I realized it doesn't like me at all. Once the mixture stuck up, once down. Actually on Christmas the whole mixture poured out! So I rather hid the waffle iron into the cupboard and forget about it without any regrets. However, a couple days ago I was looking for a baking tin and I saw this poor little guy laying in the corner. And I got this crazy idea again - I'll try to make waffles. Everyone rather locked themselves in their rooms and I poured the mixture onto the waffle iron with the expectation of tears and sadness. How surprised I was when I saw chocolate waffles with a perfect consistency!

The waffles had perfect nutritional values, they were smooth and sweet and I liked them so much that I found all those messed up attempts, wasted ingredients and sleepless nights worth it.

So here is the recipe and trust me - you'll be surprised.

INGREDIENTS ON 3 WAFFLES:

- 1 scoop of chocolate protein powder

- 2 tablespoons of raw cacao powde

- 1 tablespoon of coconut flour

- 1/2 teaspoon of baking powder

- 1 banana

- 1 egg

- Coconut oil

Add all the ingredients into a blender and blend until required consistency (the consistency shouldn't be runny!).

Grease a waffle iron with the coconut oil and spread the mixture evenly. Let the waffles bake for about 1 min (depends on your waffle iron), then add your toppings and serve!

CACAO ALMOND CHIA PUDDING

CACAO ALMOND CHIA PUDDING

PB&J PROTEIN PANCAKES

PB&J PROTEIN PANCAKES