Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CARROT CAKE OATMEAL

CARROT CAKE OATMEAL

Tak dlouho jsem na tu chvíli čekala. Odškrtávala dny, počítala, kolikrát se ještě vyspím, nemohla se dočkat. A ona konečně přišla.

Konečně je ráno dostatek světla na focení snídaně !!

Přestože se s jídlem fakt ráda zdobím, když je tma, jednoduše se mi s tím nechce dlouze piplat a bohatě mi k snídani stačí podivný vaječný trhanec. Ale s tím už je konec! Teď už nic nebrání nádherně nazdobeným banánovým zmrzlinkám a Instagram-worthy fotkám. Teda až na to, že by se u mě doktor Kazisvět mohl učit.

Dalo by se předpokládat, že když už se mi povedlo dvakrát zničí svůj mixér a jednou mixér sousedky, že se poučím. Ne. Naopakjsem úspěšně odrovnala čtvrtý mixér v řadě a moje zimní sny o nazdobených zmrzlinkách se rozplynuly. A tak jsem se pustila do vymýšlení jiné snídaně, se kterou bych si mohla pořádně vyhrát– ovesná kaše

Podařilo se mi vytvořit něco, co chutnalo jako teplý mrkvový dort přelitý nutellou s křupavými kousíčky a karamelovým nádechem. A spoustou bílkovin! Příprava je opravdu jednoduchá a fotka na instagram také celkem pěkná.

Proto tady máte recept, ať se můžu pokochat i těmi vašimi!

INGREDIENCE:

- 250 ml neslazeného mandlového mléka

- 4 polévkové lžíce ovesných vloček

- 1/2 červeného jablka

- 1 mrkev

- 1 polévková lžíce Yoursuperfoods Muscle power mixu (Mix seženete na rawlife.cz a po zadání kódu Terezasdiary obdržíte slevu 10% na celý nákup!)

Karamelizované jablko:

- 1/3  červeného jablka

- 1 polévková lžíce javorového sirupu/agáve

- 1 polévková lžíce kokosového oleje

+ jablko, pekanové ořechy, konopná semínka, lískooříškové máslo (Po zadání kódu TEREZA obdržíte slevu 5% na celý nákup!)

Nejdříve si nastrouháme jablko a mrkev. Do hrnce nalijeme 250 ml mandlového mléka a necháme ohřát. Postupně přisypáváme ovesné vločky a mícháme, dokud nemají kašovitou konzistenci. Přidáme nastouhané jablko a mrkev, důkladně promícháme. Poté ještě přidáme mix muscle power, promícháme a přemístíme do misky.

Smícháme kokosový olej s javorovým sirupem a přelijeme na pánev. Poté opečeme jablko z obou stran.

Dozdobíme čímkoliv, co máme rádi a můžeme podávat!


I've been waiting for this moment for so long. I was ticking off the days, counting off the nights and just couldn't wait. And the moment is finally here.

It's finally natural light outside so I can take a photo of my breakfast !!

Even though I love decorating my meals I mostly go for some weirdly looking egg scramble when it's dark in the morning. But this is finally over! Nothing can stop now me from decorating my nice cream in order to take an Instagram-worthy pic. Well, except the fact I'm the master in destroying things.

It could be predicted that when I had broken my blender two times and my neighbour's blender one time that I'd be more careful. Not at all. Instead I managed to destroy forth blender in a row and my winter dreams of perfect nice cream faded away. And I had to come up with something different to play with in the morning - oatmeal!

I created something which tastes like warm caramel carrot cake with crispy pieces and drizzling of nutella. And a lot of protein! The prep is extremely easy and the Instagram photo is pretty nice.

So here is the recipe and show me your amazing photos!

INGREDIENTS:

- 250 ml of unsweetened almond milk

- 4 tablespoons of oats

- 1/2 of red apple

- 1 carrot

- 1 tablespoon of Yoursuperfoods Muscle power

Caramelized apple:

- 1/3 red apple

- 1 tablespoon ofmaple syrup

- 1 tablespoon of coconut oil

+ apple, pecans, hemp seeds, chocolate hazelnut butter

Start by grating the apple and carrot. Pour 250 ml of almond milk into a saucepan and allow it to heat. Gradually add oats and stir until the oats have mashed consistency. Add in the grated apple and carrot, mix everything properly.  Then stir in the Muscle power, mix and transfer into a bowl.

Combine the coconut oil with maple syrup and drizzle a frying pan with the mixture. Fry the apple from both sides.

Top with whatever you like and serve!

BUCKWHEAT PORRIDGE

BUCKWHEAT PORRIDGE

GRANOLA

GRANOLA