Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

CARAMEL OATMEAL

CARAMEL OATMEAL

Nedávno jsem si uvědomila, kolik sportů už jsem za ty roky vyzkoušela. Nejdřív jsem začala s tenisem (pokud se to tak tedy vůbec dá nazývat), poté jsem objížděla celou republiku po golfových turnajích, až jsem nakonec objevila kouzlo posilovny a zvedání činek. Později jsem začala s běháním, zamilovala jsem se do cvičení jógy a nedávno také do dlouhých procházek. Sport mě opravdu naplňuje a už si jednoduše nedokážu představit, bez něj být.

Že se vám to zdá nepochopitelné?

Každý jsme jiný, každému vyhovuje něco jiného, někdo má rád činky a někdo zase tyčinky...proto jestli vás posilovna nebaví, nechoďte tam jen proto, že to tak dělají ostatní - je přece spousta jiných aktivit a hlavně, každá aktivita se počítá! Vždyť i takové příjemné procházky - jste na čerstvém vzduchu, v klidné přírodě... jediný problém je, že máte spoustu času přemýšlet, a tak hrozí nebezpečí, že si uvědomíte spoustu věcí.

Třeba to, jak je váš život bez téhle kaše smutný!

IMG_7067.JPG

Moji milí, nebojte! Ty roky plné slz, nářků a utrpení jsou pryč - dámy a pánové, představuji vám recept, který vám změní život. Je rychlý, jednoduchý, zdravý...a chuťově naprosto neodolatelný! Základ tvoří hustá kaše z ovesných vloček a krémového mandlového mléka, která je ozvláštněná jen čajovou lžičkou prášku maca. Maca je superpotravina, která obsahuje velké množství vitaminů a minerálů, a také má příjemnou karamelovou chuť. Proto se skvěle hodí ke karamelizovanému banánu, který má po opečení ještě sladší chuť a krásně se na ovesné kaši rozpustí.

IMG_7069.JPG

Možná jsme každý jiný, ale myslím, že na jednom se shodneme - tenhle recept musíte vyzkoušet!

INGREDIENCE:

Do hrnce nalijeme mandlové mléko a necháme ohřát. Postupně přisypáváme ovesné vločky a mícháme, dokud nemají kašovitou konzistenci. Poté přidáme půlku rozmačkaného banánu a jednu čajovou lžicku maca prášku. Promícháme a vaříme ještě přibližně 2 minuty.

Smícháme si kokosový olej s javorovým sirupem a směs přelijeme na rozehřátou pánev. Přidáme zbylou polovinu banánu a necháme cca 3 min opékat.

Kašičku přendáme do misky, navrch dáme karamelizovaný banán, dozdobíme a můžeme podávat!


Recently I realized how many sports I’ve tried so far. I started with tennis, then I travelled all over the Czech in order to play golf tournaments and finally I fell in love with the gym and lifting weights. Later on I started running, I got into yoga and I also found passion for a long walks. Sport actually fills my soul and I just can’t imagine living without it.

Does it sound weird to you?

We are all different, we all like different things, someone prefers exercise and someone prefers extra fries...so if the gym’s not your thing, don’t push yourself to go there just because other people do it - in fact, there are so many different activities and every activity counts! Even some nice relaxing walks - you are on the fresh air, in a peaceful nature...the only problem is that you have so much time to think there’s a possible danger you realize many things.

Like how sad your life is without this oatmeal!

IMG_7067.JPG

Guys, don’t worry! Those years full of tears are finally gone - ladies and gentleman, let me introduce you to the recipe that’ll change your life for sure! The base consists of oats, the creamiest almond milk and the maca powder. In fact, the maca powder is a superfood which has a high amount of both vitamins and minerals and it has a delicious caramel flavour. So it goes together perfectly with caramelized banana, which gets even sweeter after frying and it perfectly melts on the oats.

IMG_7069.JPG

We might be all different but I think we can agree on that - you must try this recipe!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of oats
  • 1 cup of almond milk
  • 1 teaspoon of maca powder
  • 1 banana
  • 1 tablespoon of coconut oil
  • 1 tablespoon of maple syrup
  • + dark chocolate, almond butter, pomegranate seeds

Pour the almond milk into a saucepan and allow it to heat. Gradually add in the oats and stir.

Next stir in 1/2 of mashed banana along with 1 teaspoon of macs powder. Mix properly and cook for 2 more minutes.

Combine the coconut oil with the maple syrup and pour this mixture all over the frying pan. Slice the remaining half of the banana and fry it for about 3 minutes.

Transfer the oatmeal into a bowl, add in caramelized banana and your favourite toppings and serve!

PUMPKIN SPICE PANCAKES

PUMPKIN SPICE PANCAKES

SCRAMBLED TOFU & AVO TOAST

SCRAMBLED TOFU & AVO TOAST