Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BUCKWHEAT PORRIDGE

BUCKWHEAT PORRIDGE

Nedávno jsem přišla domů, odložila tašku, převlékla se a sedla si k počítači. Měla jsem ale hrozně nepříjemný pocit - něco bylo jinak. Hlavou se mi hned začaly honit všechny brutální detektivky, které jsem četla a jen jsem čekala, až se ve dveřích objeví někdo s nožem v ruce. Nemohla jsem si pomoct, a tak jsem se rozhodla vyrazit to prozkoumat. Potichu jsem našlapovala, ostražitě prohledávala celý byt, až jsem konečně objevila to, co můj nepříjemný pocit způsobilo - mamka mi dala na stůl novou kytku.

Pravděpodobně si teď říkáte, co to je za blbost a proč kolem toho hraji takové divadlo. Nechte mě to tedy vysvětlit. Sice se to v tom zdánlivém bordelu na první pohled nemusí zdát, ale všechno v mém pokoji má své místo. A hlavně! Jsem šíleně konzervativní člověk a jakékoliv změny prostě nesnáším. Proto je pro mě vážně záhada, jak to, že tak ráda experimentuji s jídlem.

Pohanka. Jedná se o přirozeně bezlepkovou potravinu bohatou na látky jako je rutin, vápník nebo železo, takže by v jídelníčku opravdu neměla chybět. Problém je v tom, že spousta lidí pohanku nezná, zatímco hashtagů #mojeovesna je všude plno. A tak jsem se rozhodla zkusit udělat i pohanku nasladko!

Příprava je sice trošku delší, než u ovesných vloček, ale kaše zase daleko lépe zasytí. Má příjemnou, oříškovou chuť, a proto se skvěle hodí ke krémovému tahini, sladkému lesnímu ovoci a křupavým oříškům.

A jelikož si myslím, že by se #mojepohanka mohla stát novým hitem, tady máte recept!

INGREDIENCE:

- 1/2 hrnku pohanky

- 1 hrnek mandlového mléka

- 1 čajová lžička skořice

- 1/2 hrnku mražených borůvek

- 1 polévková lžíce granátového jablka

- 1 polévková lžíce tahini

- 1 polévková lžíce javorového sirupu

- 1 polévková lžíce pistácií

- 1 polévková lžíce vlašských ořechů

Pohanku dáme do hrnce a zalijeme dvojnásobným množstvím mléka. Přidáme skořici a vaříme, dokud pohanka všechnu vodu neabsorbuje.

Mražené borůvky dáme do hrnce s polévkovou lžící javorového sirupu, zalijeme 1/3 hrnku vody a vaříme přibližně 5 minut.

Poté borůvky dáme na uvařenou pohankovou kaši, přidáme granátové jablko, ořechy, zalijeme tahini a můžeme podávat!


A couple days ago I came home, put off my bag, changed my clothes and turned on the computer. However, I had such a weird feeling - something was different. All the horror stories I've read about were running inside my head and I was just expecting when someone with a knife in hands appear in my doors. I couldn't handle the feeling anymore so I decided to look around. I went through the whole flat until I finally found what had caused that strange feeling - mum had put a new flower on my table.

You are now probably wondering what I'm talking about. So let me explain it. It might not appear from the ostensible mess but everything in my room has its place. And! I am the most conservative person and I just hate all kinds of changes. So I'm pretty amazed how I love experimenting with food.

Buckwheat. It's a naturally gluten free grain which is full of rutin, calcium and iron so it shouldn't be missing in anyone's diet. However, the problem is that many people are not familiar with buckwheat while the hashtag #oatmeal can be seen everywhere. So I decided to make the sweet version of buckwheat!

The cooking of buckwheat takes a bit longer than the cooking of oats but the buckwheat is much more filling. It has a cosy, nutty taste so it goes perfectly with a creamy tahini, sweet berries and crispy nuts.

And as I think that the #buckwheat is going to be a new hit, here is the recipe!

INGREDIENTS:

- 1/2 cup of buckwheat

- 1 cup of almond milk

- 1 teaspoon of cinnamon

- 1/2 cup of blueberries

- 1 tablespoon pomegranate seeds

- 1 tablespoon of tahini

- 1 tablespoon of maple syrup

- 1 tablespoon of pistachios

- 1 tablespoon of walnuts

Add the buckwheat into a saucepan and pour in double amount of almond milk. Sprinkle with cinnamon and let it cook until all the water has been absorbed.

Place the frozen blueberries into a saucepan, add in maple syrup, 1/3 cup of boiling water and let it cook for about 5 minutes.

Top cooked buckwheat with the blueberries, pomegranate seeds, nuts, drizzle with tahini and serve!

CACAO ALMOND CHIA PUDDING

CACAO ALMOND CHIA PUDDING

GRANOLA

GRANOLA