Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BREAKFAST TORTILLA WRAP

BREAKFAST TORTILLA WRAP

Měli jste jako malí také nějakou věc, kterou vám rodiče říkali a vy jste ji nemohli vystát? Já jsem sice byla vždycky takové to dítě, které jste večer našli tam, kde jste ho ráno nechali, ale přesto byly dvě věty, kvůli kterým jsem uměla vyměnit svůj nevinný pohled za agresivní výraz.

A kvůli kterým jsem si teď uvědomila, že mají rodiče vždycky pravdu.

IMG_2315.JPG

První věta byla - "moudřejší ustoupí". To se sice nemusí zdát tak zlé, ale jen si představte, že vaší malé, roztomilé sestřičce rostou zoubky a vy jste její kousací hračkou, kvůli čemuž máte fialové podlitiny. Co vám budu povídat - moje nutkání neustoupit bylo stejně tak silné, jako je teď moje nutkání neustoupit stížnostem sousedů. Ale přiznávám, že mixovat v 5 ráno banánové zmrzlinky není zrovna moudré, a tak raději ustupuji.

IMG_2317.JPG

Druhá věta - "dobrého pomálu" byla dost možná ještě horší. Jsem totiž člověk, který když si něco oblíbí, nerad to mění a neposlouchá názor okolí. A v jídle to platí o to víc! Možná, že kdybych tenkrát dala na rodiče a jedla i něco jiného než pořád dokola rozpečenou ciabatta, nemusela bych teď chodit kolem Panerie se zacpaným nosem. Ale přiznávám, ovesná kaše 6 dní v kuse také není zrovna pomálu.

No jo, jenže co k snídani, když zmrzlinky ani kašičky nepřichází v úvahu?

IMG_2318.JPG

Wrap.

O mé slabosti pro sladké snídaně už asi víte, ale moudřejší přeci ustoupí, a tak jsem se tentokrát pustila do vymýšlení slaného snídaňového receptu. Jako takovou sladkou tečku jsem přidala jen perfektně propečenou batátu - vidíte? Dobrého pomálu! O to víc jsem se ale vyřádila na zbytku receptu - nadrobený tempeh vytvoří společně s hlívou konzistenci mletého masa, která je ještě umocněná směsí lehce pálivého koření. Krémový dresink nahradí avokádo a ten správný crunch zajistí zase kadeřávek. No a teď si představte, že tohle ještě není všechno - totiž ty výrazné chutě se spojí v křupavé tortille a vy celou tu dokonalost cítíte hned po prvním soustu.

Tak jo, chtěla jsem vyprávět o tom, jak jednoduchá a rychlá je příprava nebo jak výživné tohle jídlo je, ale vy už chcete recept, takže moudřejší ustoupí a dobrého pomálu - tady je.

INGREDIENCE:

 • 1 tortillová placka
 • 1/2 avokáda
 • 1 střední batáta
 • 1 čajová lžička skořice
 • 100 g tempehu
 • 1/2 hrnku hlívy ústřičné
 • 1 polévková lžíce tomatového pyré
 • 1 čajová lžička kmínu
 • 1/2 čajové lžičky mletého česneku
 • 1/2 čajové lžičky chilli
 • 1/2 bílé cibule
 • Hrst kadeřávku

 Nejdříve si předehřejeme troubu na 200°C.

Batátu si nakrájíme na kostičky, dáme na plech vyložený pečícím papírem, posypeme skořicí a necháme péct 30 min. V závěrečných 5 minutách přidáme opéct tortillu (ale pozor, ať se nespálí!).

Na pánev nalijeme trochu vody a osmahneme si cibulku společně kmínem, mletým česnekem a chilli kořením. Tempeh si nadrobíme na malé kousky, které nasypeme také na pánev a promícháme. Poté přidáme nakrájenou hlívu, tomatové pyré a čerstvý kadeřávek, promícháme a vše necháme vařit cca 10 min.

Míchaný tempeh smícháme s opečenými batáty, přemístíme na tortillovou placku, přidáme nakrájené avokádo a můžeme podávat!


When you were child, did your parents tell you advices you couldn't stand as well? Even though I used to be that kind of a child you would find on the exact same place where you had left it, there were two advices because of which I would transform my innocent look into an aggressive expression.

And because of which I now realized that parents are always right.

IMG_2315.JPG

The first advice was "the wiser one retreats". It might not sound that bad but just imagine that your younger sister's teeth are growing and she's using you as a chewing toy. To be honest, my urge not to retreat was as strong as it's now when neighbours are complaining. However, I have to admit that it is not that wise to blend frozen bananas at 5 AM so I rather do retreat.

IMG_2317.JPG

The second advice - "great things in moderation" was probably even worse. I'm that kind of person who doesn't like changing his proven things. But probably if I listened to my parents and didn't eat solely baked ciabatta as a child, I wouldn't have to evade the Paneria now. However, I have to admit that eating oatmeal six days in a row is not in moderation by any mean.

Well, but what to have for breakfast if not nice cream or oats?

IMG_2318.JPG

The wrap.

You've probably already noticed that I have a huge passion for sweet breakfast but as the wiser one retreats, I started developing savoury recipe. I mean, the only sweet thing there are the sweet potatoes - see? Great things in moderation! However, I went a bit crazy with next ingredients - scrambled tempeh along with the mushrooms create a meat-like consistency which is even boosted with the spices. The avocado stands for a creamy dressing and that right crunch's being provided by the kale. And guys, now just imagine that that's not it yet - in fact, all those flavours combine in a crispy tortilla wrap so you can feel the deliciousness right after the very first bite.

Okay then, I wanted to talk about how incredibly easy the preparation is or how many health benefits the meal has but you are screaming for the recipe so the wiser one retreats & great things in moderation and there you go!

INGREDIENTS:

 • 1 tortilla
 • 1/2 of an avocado
 • 1 medium sweet potato
 • 1 teaspoon of cinnamon
 • 100 g of tempeh
 • 1/2 cup of oyster mushrooms
 • 1 tablespoon of tomato purée
 • 1 teaspoon of cumin
 • 1/2 teaspoon of ground garlic
 • 1/2 teaspoon of chilli
 • 1/2 of white onion
 • Handful of kale

Start by pre-heating the oven to 200°C.

Slice the sweet potato into cubes, place them on a baking tray, sprinkle with cinnamon and let them bake for around 30 minutes.

In the last 5 minutes add in the tortilla to bake as well (but be careful to not let it burn!).

Drizzle the frying pan with a little bit of water and sauté the onion along with the cumin, garlic and chilli.

Crumble the tempeh and place the crumbles on a frying pan as well. Finally stir in chopped oyster mushrooms, the tomato purée and fresh kale, mix it all properly and let it cook for 10 more minutes.

Combine the scrambled tempeh with the baked sweet potatoes, transfer it onto a tortilla, top with sliced avocado and serve!

CARAMEL BANANA PANCAKES

CARAMEL BANANA PANCAKES

CHIA PUDDING & BERRY NICE CREAM

CHIA PUDDING & BERRY NICE CREAM