Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BASIC OATMEAL

BASIC OATMEAL

Uhh... ten čas tak rychle letí! Vždyť za chvíli už to bude měsíc od mých dvacátých narozenin! Pamatujete si, jak jsem k té příležitosti natočila video “20 faktů, co o mě nikdo neví”? Uvědomila jsem si, že jsem zapomněla ještě na jednu důležitou věc - ve skutečnosti jsem totiž 80 letá stařenka uvězněná v těle 20 leté slečny. To podezření jsem měla už dlouho, ale oficiálně jsem si to potvrdila před pár dny. Zatímco já jsem si to v legínách a pohodlných teniskách štrádovala do posilovny, potkala jsem kamarádky, které se na vysokých podpatkách teprve vracely domů z protančené noci. Ale nechápejte mě špatně - i já se snažím prožít každý den na 100%.

Jen nedám dopustit na svůj milovaný spánek.

Schválně mi řekněte, co se vám vybaví, když se řekne “zdravý životní styl”.

Cvičení?

Samozřejmě, cvičení dělá naše tělo silné, odolné a zdravé.

Strava?

Bezpochyby, to co do svého těla dáme, se projeví na našem zdraví. Přesto je tu ale ještě jeden důležitý faktor, na který lidé často zapomínají - spánek. Kvalitní a dostatečný spánek je nezbytná součást zdravého životního stylu, jelikož svaly během spánku regenerují.

No ale hlavně - spánek je stroj času, který vás přenese rovnou k snídani!

IMG_8652.JPG

Upřímně, v životě není moc horších chvil, než když dojíte večeři (nebo třetí dezert #yolo) a na další jídlo musíte čekat až do rána. Naštěstí je tu ale spánek a jeho magické schopnosti! A jelikož je i ráno zbytečné ztrácet čas, je tenhle recept extrémně rychlý. Navíc jsem se snažila, aby byl opravdu jednoduchý, proto jsem nepoužívala žádné drahé směsi superpotravin, ale zaměřila jsem se jen na ty nejzákladnější ingredience. Použila jsem krémové ovesné vločky, které vytvoří opravdu hutnou kaši. Díky komplexním sacharidům kaše zasytí a dodá spoustu energie. Slaďoučké horké ovoce zase zajistí to, že kaše chutná spíš jako dezert. Na závěr jsem ještě použila mandle, které slouží jako zdroj zdravých tuků a celé jídlo perfektně doplní.

IMG_8653.JPG

Proto aby se vám lépe usínalo, mám pro vás pohádku. Bylo, nebylo, za devatero horami, za devatero řekami... recept, který musíte vyzkoušet!

INGREDIENCE:

  • 1 hrnek ovesných vloček
  • 1 hrnek mandlového neslazeného mléka
  • 1 polévková lžíce javorového sirupu
  • 1 hrnek mraženého lesního ovoce
  • hrst mandlí

Do hrnce nalijeme mandlové mléko a necháme ohřát. Postupně přisypáváme ovesné vločky a mícháme, dokud nemají kašovitou konzistenci. Poté přidáme javorový sirup, promícháme a vaříme ještě přibližně 2 minuty.

Mezitím dáme mražené ovoce do hrnce, zalijeme vroucí vodou a povaříme cca 2 min.

Kašičku přendáme do misky, navrch dáme horké ovoce, posypeme mandlemi a můžeme podávat!


Oh my, the time flies sooo fast! In fact, it will be already a month since my twentieth birthday in a few days! To celebrate it I filmed the video where I revealed twenty weird facts about myself. However, I realized I forgot to mention one important thing - I am an eighty-year-old granny imprisoned in the body of a young girl. I actually had known it before but it became official few days ago. I was walking into the gym with a comfy sweatpants on while I saw my friends in the mini skirts coming back from a party. But don’t get me wrong - I’m trying to live to the fullest as well.

I just love sleeping so much.

So tell me what do you imagine when someone says “a healthy lifestyle”.

Exercise?

Sure, the exercise makes our bodies strong and healthy.

Nutrition?

Of course, what we eat has a high impact on our health. But actually, there’s another important factor people tend to forget - the sleep. A nice sleep is crucial for a healthy lifestyle because the muscles regenarate during it.

But most importantly - it’s like a time-machine that takes you straight to a breakfast!

IMG_8652.JPG

There are only few worse things than finishing your dinner (or the third dessert #yolo) and waiting until morning to eat again. Fortunately, there’s sleep and it’s magical power! And as it’s unnecessary to waste the time in the morning as well, this recipe’s extremely quick. Also, I did my best for it to be easy so I used just the simplest ingredients instead of over-priced mixes. I used creamy oats which created a thick consistency. Because of the complex carbs the oatmeal was filling and provided me with tons of energy. The warm berries made the oatmeal so sweet it tasted more like a dessert. And finally the nuts served as a source of healthy fats and lifted the meal to the perfection.

IMG_8653.JPG

So for your better sleep, let me tell you a fairy tale. Once upon a time... there was a recipe you have to try!

INGREDIENTS:

  • 1 cup of oats
  • 1 cup of almond milk
  • 1 tablespoon of maple syruo
  • 1 cup of frozen berries
  • Handful of almonds

Pour the almond milk into a saucepan and allow it to heat. Gradually add in the oats and stir. Next pour in the maple syrup, mix properly and cook for 2 more minutes.

Add the frozen berries into a saucepan, cover them in boiling water and cook for about 2 minutes.

Transfer the oatmeal into a bowl, top with warm berries and almonds and serve!

CHOCOLATE PROTEIN PANCAKES

CHOCOLATE PROTEIN PANCAKES

CREAMY PB CHOCOLATE OATS

CREAMY PB CHOCOLATE OATS