Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

BECOMING A VEGETARIAN?

BECOMING A VEGETARIAN?

Maso mi moc nechutná už od dětství. Vždycky ho sním první, ať to mám co nejrychleji za sebou. Důvod, proč jsem na vegetariánskou stravu nepřešla dřív byl takový, že mě všichni pořád strašili, jak je nezdravé nejíst maso. Poslední dobou mi ale přijde, že svému tělu rozumím víc, než kdy jindy a teď si tak nějak samo řeklo o vegetariánství.

Začala jsem se o to víc zajímat a dozvěděla se spoustu zajímavých informací- věděli jste,že třeba Sokrates (mimochodem můj nejoblíbenější filosof), Platon nebo Einstein byli vegetariáni? Že boxer Mike Tyson je dokonce vegan? Nebo že gorily, jedny z nejsilnějších zvířat, jsou býložravci? Po shlédnutí pár dokumentů se na maso už nemůžu ani podívat - dělá se mi špatně z toho, v jakých podmínkách zvíře muselo žít a umřít jenom proto, abych ho měla na talíř.

Jaký má smysl jíst něco, co mělo právo žít stejně, jako já? Když existuje tolik jiných zdrojů bílkovin! Tofu, tempeh, fazole, vajíčka, tvaroh... Vím, že ty dva poslední zdroje jsou živočišného původu a že zvíře také nějakým způsobem ovlivnily, ale vajíčka a tvaroh používám tak často, že bych to bez nich zatím nezvládla. Také moc dobře vím, že se kvalitou živočišné x rostlinné bílkoviny liší. Jelikož je pro mě pořád nejdůležitější být zdravá, nechám si tedy po nějaké době odebrat krev a uvidíme výsledky - pokud se zhorší, vrátím se k masu, jinak jsem ale rozhodnutá. Především jsem zvědavá, jestli to nějak ovlivní mojí psychiku – zatím se cítím úžasně! Pro změnu jsem se rozhodla 11.11. (a ne, nebylo to tím, že bych se přejedla husy :) ) a od té doby se cítím...daleko líp.

Mám pocit, že mám na světě nějaký smysl a že někoho zachraňuju.

V žádném případě nechci do vegetariánství nikoho přemlouvat. Jestli vám maso chutná a nejedli by jste ho proti své vůli, tak se ho nevzdávejte – mám připravenou i spoustu receptů s masem. Každé lidské tělo funguje jinak a myslím si, že je nejdůležitější poslouchat to svoje. Já bych teď naopak byla proti své vůli, kdybych ho jedla. Ale jestli nad vegetariánstvím přemýšlíte, tak mi dejte vědět a já vás budu pravidelně updatovat o mých změnách!


I haven't liked meat much since my childhood. I always eat it first as I want to have it quickly out of my plate. The reason why I haven't become a vegetarian sooner was that everyone was telling me how unhealthy a meat-free diet was. But lately, I can feel I understand my body more than ever and now it's telling me that it wants to become a vegetarian.

I did my research and found out a lot of interesting information - did you know that Sokrates (my favourite philosopher btw), Platon or Einstein were vegetarians? That Mike Tyson, a famous boxer, is actually a vegan? That the strongest animals, gorillas, are herbivores? After watching some documents I can't even look at the meat - I get sick from the conditions animals had to live in and die in just in order to be on my plate.

What's the point of eating something which had the same right to live as I do? When there're so many other protein sources! Tofu, tempeh, beans, eggs, quark... I know those two last mentioned are animal products as well and that it also somehow affects the animal, but I eat them so regularly I wouldn't manage it without them. As the most important for me is to be healthy, I'll go on a blood collection after some time and compare the final results - if it got worse, I'd start eating meat again. If not, I'm convinced to be a vegetarian. I'm curious whether it will affect my psychology - right now I'm feeling incredible! I decided to change my diet on 11th November and since that I've been feeling much better.

I can feel my life finally has a meaning and I'm saving someone.

I'm not convincing anyone to become a vegetarian. If you like meat, don't give it up - I've actually a lot recipes using meat. Each body requires different treatment and the most important is to listen to your own one. And now I feel I need to become a vegetarian. So if you are considering it as well, let me know and stay tuned - I'll be updating you about the changes!

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES