Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

STUDY TIPS

STUDY TIPS

Na vysokou jsem nastoupila sice teprve 2.října, ale už mám za sebou první zkoušku - dobrovolně jsem se totiž přihlásila na předtermín zkoušky z psychologie, aniž bych tušila, že má učebnice 888 stran plných několikaslovných odborných pojmů. A jelikož jsem tedy poslední měsíc strávila právě učením, ráda bych se s vámi podělila  o svoje tipy, které mi s ním vždycky pomáhají.

VYTVOŘTE SI PLÁN

Na svoje plánování nedám dopustit ani při učení. Vždycky si dopředu rozmýšlím, co přesně se budu učit, abych potom zbytečně neztrácela čas přeskakováním od jednoho k druhému. Proto si zkuste sestavit plán - uvidíte, že se toho naučíte daleko víc a vaše učení bude efektivnější!

UDĚLEJTE SI VÝPISKY

V učebnicích nebo na internetu bývá spousta nepotřebných informací, a proto si vždycky dělám svoje vlastní výpisky. A zároveň, už jenom tím, že si to vypíšete, se toho spoustu naučíte!

UČTE SE Z VLASTNÍCH POZNÁMEK

Následující tip souvisí s tím předchozím - učte se z vlastních výpisků. I když jsem třeba na maturitu měla možnost mít materiály od kamarádů, radši jsem si všechno zpracovala podle svého. Každý totiž má jiný styl vyjadřování, psaní, zvýrazňování a podtrhávání důležitých informací, a proto si nejlépe zapamatujete ten svůj vlastní.

ODLOŽTE/VYPNĚTE MOBIL

Tenhle bod je sice klasika, ale musím ho tu zmínit -  je totiž možná úplně nejdůležitější. Sama vím, jak moc mě během učení láká podívat se na hodiny, omylem kliknout na Instagram a nakonec strávit zbytek odpoledne sledováním vlogů. Proto vždycky radši mobil odložím co nejdál!

ČTĚTE SI TO NAHLAS

Další věc, která mi pomáhá k zapamatování důležitých informací, je číst si všechno nahlas. A potom zkoušet sama sebe!

UČTE SE NĚKDE VENKU

Když se učím doma, nedokážu se pořádně soustředit a furt mě něco rozptyluje. Proto se přes léto nejraději učím v parku a na podzim zase v příjemné kavárně!

SLEDUJTE VIDEA NA YOUTUBE

Na youtube se dají najít super krátká videa, kde sice třeba nejsou všechny informace, ale zase je tam základ podaný takovou formou, že si ho zapamatujete. Ale slibte mi, žádné vlogy!

VYZKOUŠEJTE QUIZLET

Až na vysoké jsem objevila tuhle skvělou aplikaci - stačí jenom zadat vaše poznámky a ona vám sama vytvoří test nebo nejrůznější učící hry!

PŘIPRAVTE SI SVAČINY

Mozek spaluje při učení velké množství kalorií, a proto se musí pravidelně doplňovat. Já nejradši svačím svoje milované čokoládovo/kokosové kuličky, jelikož obsahují ořechy, které podporují mozkovou činnost, a zároveň cukry z datlí, které doplňují energii.

NEZAPOMEŇTE NA PŘESTÁVKY

A můj poslední, nejoblíbenější tip - nezapomeňte na přestávky. Člověk se nedokáže naplno soustředit celý den, a tak je potřeba najít si čas i na nějaký ten odpočinek. Já si nejradši chodím zaběhat, zacvičit nebo někam ven, jelikož mi to nejlíp pročistí hlavu!


Even though I've been studying at the Uni only since 2nd October I already had my very first exam. So as I spent the whole month studying, now I'd like to share with you my tips which always help me with learning.

MAKE A PLAN

I love my plans so much that I'm using them while I'm learning as well. I always plan ahead what exactly I'll learn so I'm not losing time wondering. Because of that try to create your own plan - you'll be surprised how many things you learn and your studying would be even more effective!

MAKE YOUR OWN NOTES

There are a lot of unnecessary information on the internet so it's the better to make your own notes. Actually you'll learn a lot just by writing them down!

LEARN FROM YOUR OWN NOTES

This point is strongly connected with the previous one - learn from your own notes. Even though I could have notes from my friends I always prefer to have my own ones. We are all different so our style of highlighting the important information is different as well - you'll remember your own one the best. 

SWITCH OFF YOUR PHONE

Even though this point is such a basic I have to mention it there - it's possibly the most important one. I know how tempting it is to look at the weather forecast while learning, by coincidence click on the Instagram and finally spend the whole afternoon watching the vlogs. So I always put my phone as far as possible!

READ IT OUT LOUD

Another thing which helps me to remember important information is to read them out loud. And then test myself!

STUDY OUTSIDE

When I'm learning at home I am not able to concentrate at all. So I love studying in the nature during the summer and in some nice café during the fall!

WATCH YOUTUBE VIDEOS

There are a lot of nice Youtube videos with some useful information. Even though there might not be everything there are always some basic facts which stuck in your head. But promise me, no vlogs!

TRY OUT THE QUIZLET

I found this amazing app only recently - you just add your notes and it creates the test or some funny games for you! 

PREPARE SOME SNACKS

The brain is burning a lot of calories while learning so it's important to fuel it properly. I love snacking on my homemade coconut/chocolate bites as they contain nuts which boost brain function and also dates which have important sugar content for boosting energy levels. 

DON'T FORGET TO REST

And my last favourite tip - don't forget to rest. We are not able to concentrate whole day so it's important to find some time for resting as well. I love going for a run or a walk as it clears my mind a lot!

HOW TO EAT HEALTHY & SAVE MONEY

HOW TO EAT HEALTHY & SAVE MONEY

1 YEAR AS A VEGETARIAN: 12 THINGS I'VE LEARNED

1 YEAR AS A VEGETARIAN: 12 THINGS I'VE LEARNED