Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TRAVEL DIARY: BISCHOFSHOFEN & SLOVENIA

TRAVEL DIARY: BISCHOFSHOFEN & SLOVENIA

Nejsem úplně ten typ, který si pod pojmem "ideální dovolená" představí 14 dní válení na pláži. Když už někam jedu, chci danou zemi pořádně poznat a užít si jí naplno. A proto mě letos napadlo vyrazit právě do Slovinska. Nikdy předtím jsem tam sice nebyla, ale slyšela jsem, že je to země s nádhernou přírodou, ideální na pořádně aktivní dovolenou. Byla jsem zvědavá, jaká doopravdy bude a upřímně jsem se i trochu bála, abych po těch velkých očekáváních nebyla zklamaná.

A jak to dopadlo?

Začneme pěkně od začátku - balení. Sice jsem si s sebou brala jen pár triček, mikinu a kraťasy, ale tašek jsem měla milion. A co jiného by v nich mohlo být, než jídlo! Jak to mám s jídlem během cestování si můžete přečíst zde - já jsem tentokrát měla štěstí, že jsme měli vlastní kuchyň, a tak jsem si převážela skoro úplně všechno, včetně robi masa, tvarohu nebo ořechových máslíček. Ještě doma jsem si navařila na dva dny dopředu a mohli jsme vyjet.

Z Prahy jsme vyjížděli okolo půl sedmé a do Bledu jsme dorazili ve 4. Cestou jsme se totiž ještě stavěli v Bischofshofenu, kde jsme po 600 schodech vyšplhali na skokanský můstek.

Zde se pořádá Turné čtyř můstků nebo závody Světového poháru a řeknu vám, že ten "můstek" je tak tisíckrát prudší, než v televizi - v životě by mě na něj nikdo nedostal!!

Když jsme dorazili do Bledu, byla bouřka a lehce pršelo, ale než jsme vybalili, začalo svítit sluníčko. Večer jsme se šli projít kolem jezera, což byla asi 6km procházka po krásně upravené cestě s výhledem na hory. Právě jezero je v Bledu hlavní atrakcí, má úplně průzračnou a teplou vodu a dá se na něm dělat spousta aktivit, přes koupání, paddleboarding, až po veslování na lodičkách.

Ve čtvrtek ráno jsem šla po snídani vyzkoušet místní fitko. Bylo docela vtipné, že jsem jen přeběhla silnici a byla jsem tam - asi jsme si prostě souzeni. Posilovna byla sice maličká, ale takové základní vybavení měla a na odcvičení ramen mi to bohatě stačilo. Kolem 11 jsme vyrazili na soutěsky Vintgar. Bylo úplně dokonalé počasí, modrá obloha, 30°C, a tak jsme šli pěšky. Cesta byla krásná, jelikož vedla zelenými loukami kolem vysokých hor.

Po vystání dlouhé fronty jsme se konečně dostali k samotné 1,6km dlouhé soutěsce - zářivě zelené rostliny, obří skaliska a průzračně modrá voda zakončená velkým vodopádem. Zážitek, který se opravdu nedá popsat, a tak jsem šťastná, že to pro vás mám alespoň natočené. Zpátky jsme se vraceli lesní cestou kolem nejrůznějších kostelíků a večer jsme šli na chvíli k jezeru.

V pátek jsem se vzbudila ještě před východem slunce a dostala jsem bláznivý nápad - sníst si snídani u jezera. Východ slunce, nasvícené vrcholky hor, které se odrážely ve třpytící vodě jezera, nikde žádný člověk a moje milovaná kašička, která chutnala tak nějak jinak, než obvykle. Ani nevím, jak dlouho jsem tam seděla - užívala jsem si ten nejkrásnější moment z celé dovolené naplno.

Po rychlém cvičení jsme autem přejeli k Bohinjskému jezeru, které je o hodně větší, než to Bledské. Mě osobně se asi líbilo i víc, jelikož nebylo tolik turistické a celkově mělo takovou klidnější atmosféru. Jezero jsme obešli celé, a byla to pěkně zajímavá procházka - nejdřív jsme šli těsně kolem průzračně čisté vody s malými rybkami, potom klikatými cestičkami v lese a nakonec kolem rozsáhlé kempové oblasti.

A právě když jsme se blížili do cíle, během pár minut se zatáhlo a nevypadalo to vůbec dobře. S neuvěřitelným štěstím jsme sedli do auta a začala snad největší bouřka, co jsem kdy viděla - hromy, blesky, prudký déšť, kroupy a silný vítr. Už jsem pomalu začala ztrácet naději, že se vyjasní, ale nakonec jsme ještě po večeři koukali na naše Bledské jezero nasvícené slunečními paprsky.

Bohužel už naposledy.

Předpověď na sobotu ukazovala to samé na všech serverech - téměř 100% déšť a bouřky. Dlouho jsme nad tím přemýšleli, ale nakonec jsme se rozhodli odjet o den dřív. Na sobotu jsme měli plány jen venku a nechtělo se nám sedět na pokoji. Sice mě to mrzelo, ale počasí se bohužel ovlivnit nedá a můžu být vděčná alespoň za to, jak krásně bylo ty předchozí dny.

Celkově jsem ze Slovinska byla unešená a rozhodně je to země, do které se budu ráda vracet - je čistá, jsou tam příjemní lidé a hlavně, ta příroda je opravdu nepopsatelná.

Proto jestli máte rádi hory, jezera, aktivní dovolenou a nebo jednoduše chcete hezkou fotku na Instagram, rozhodně se do Slovinska vypravte!


I'm definitely not that kind of person whose vision of ideal holiday is lying on the beach. When I'm travelling somewhere I want to explore the region and enjoy the country to the fullest. Because of that I chose Slovenia as my holiday destination. I've never been there before, but I heard only positive reviews so I was pretty curious whether they were true - to be perfectly honest, I was a bit scared as well because I didn't want to be disappointed.

Let's start from the very beginning - the packing. Even though I packed just a couple of shirts, a hoodie and shorts, I had tons of bags. With food of course! You can read about how I eat on the go here - this time I was lucky enough to have my own kitchen so I packed basically everything I eat on a daily bases. I prepared meals for two days and we were ready to go.

We left Prague at around 6:30 AM and we arrived at our destination at 4 PM. The reason why it took us so long was that we stopped in Bischofhofen where we went for a short hike.

It was raining when we arrived in Bled but fortunately it stopped right after we unpacked our things so we were able to go for a 6K walk around the Bled lake. In fact, the lake is the most attractive thing of the city and you can do many activities there such as swimming, paddle boarding or canoeing.

On Thursday after breakfast I went to the gym. It was pretty funny that the gym was only few metres far from our accommodation - apparently we belong together. Even though the gym was rather small I managed to have a great arm workout. At about 11 AM we left to the Vintgar.

The weather was incredible, blue sky, 30°C so we decided to go on foot and it was amazing idea - the route led in the middle of green fields surrounded by mountains.

After huge queue we finally got to the 1,6K long gorge - bright green plants, huge rock formations and clear blue water finishing with a huge waterfall. I can't even put into words how incredible experience it was. We returned back through the forest route and in the evening we walked along the lake again.

On Friday I woke up before the sunrise and I got a crazy idea - I went to the lake and ate my breakfast there. The sun was slowly rising, the peaks of the mountains were reflected in the water and no one was around. I don't even know for how long I was sitting there as I was truly enjoying that incredible moment to the fullest. After quick gym session we drove to another lake, Bohinj lake, which was even bigger than the Bled one.

Personally, I must say I liked the Bohinj one more as there were fewer people and it had much relaxed atmosphere. The walk was truly interesting as well - we started walking right next to the water, then we walked in the forest and finally so close next to the huge camping zone. When we almost reached the end, the sky became scarily dark and it didn't appear nice by any mean. We were extremely lucky that the storm began right after we sat into the car - honestly, I've never seen such a storm. I almost lost the hope the weather would improve but at the end of the day we were sitting next to the Bled lake while the sun was shining.

Unfortunately for the last time.

Saturday's weather forecast was showing almost 100% chance of rain and storms. We were thinking about it for so long until we finally made the decision to leave a day earlier. Even though I was a bit sad, I was even more thankful we had nice weather the previous days. Overall, I was amazed by Slovenia and it's definitely the country I'd love to visit again - it's clean, people are friendly and the nature is just incredible.

So if you are into mountains, lakes, active holiday or you just want to have a nice Instagram pic, definitely visit Slovenia!

JULY FAVOURITES

JULY FAVOURITES

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES