Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SEPTEMBER FAVOURITES

SEPTEMBER FAVOURITES

Písnička: Písnička: Alan Walker - Alone

Tahle písnička sice není žádnou novinkou, ale v září jsem jí poslouchala pořád. Nutně jsem si totiž potřebovala připomenout léto - na dovolené v Itálii byla součástí našeho playlistu, a tak s ní mám spojené jen ty nejkrásnější vzpomínky.

Knížka: E-BOOK FRUITY SIMON

FullSizeRender.jpg

V září jsem neměla nejoblíbenější knížku, ale e-book, a to od teprve šestnáctiletého @fruitysimon. E-BOOK je sice plný skvělých veganských receptů a inspirace, ale hlavně jde CELKOVÁ částka 3.99€ na podporu organizace @mercyforanimals - proto jestli chcete i vy udělat dobrý skutek, klikněte sem.

Beauty: samoopalovací krém Eco by Sonya

IMG_4816.JPG

Věc, kterou mám na létě možná úplně nejradši, je opálení, a proto mě vždycky trápí, jak rychle zmizí. Dřív jsem to řešila soláriem, ale jelikož to není zrovna nejzdravější, tenhle rok už nechci. Proto jsem si zkusila koupit samoopalovací krém Eco by Sonya, který jsem viděla u mé oblíbené Naturally Stefanie a upřímně jsem úplně nadšená! Snadno se nanáší, nešpiní oblečení, opálení vypadá přirozeně a dlouho vydrží. A to nejlepší - krém je naprosto přírodní, veganský a netestovaný na zvířatech!

Oblečení/doplňky: Ekologický AEVOR baťoh z recyklovaných PET lahví

IMG_4383.JPG

Kvůli všem těm svým krabičkám nedám dopustit na baťohy a už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy měla kabelku. Nicméně, poslední dobou mě začala bolet záda i z mého starého baťohu, a tak jsem se rozhodla koupit si nový. Nakonec jsem si koupila tenhle prostorný a zároveň lehký baťoh vyrobený z PET lahví, a to ještě po své kamarádce. No, můžu být ekologičtější?

 Recept: KIT KAT

IMG_0857.JPG

Tenhle recept byl sice jeden velký experiment, ale po jeho ochutnání mi bylo hned jasné, že se o něj musím podělit i s vámi. Vyžaduje jen 5 základních ingrediencí a příprava je až trapně jednoduchá, ale výsledek chutná naprosto stejně, jako klasické Kit Kat tyčinky. Proto jestli jste recept zatím nezkoušeli, tak rozhodně musíte!

Pití: Sojový izolát MYPROTEIN

IMG_4438.JPG

Nad tímhle božím proteinem už jsem se rozplývala v recenzi proteinů - 1 kg balení stojí jen 319 kč a má naprosto perfektní výživové hodnoty! Ze začátku jsem byla trochu zaskočená jeho chutí - není umělý, je tak akorát sladký, ale má hodně netradiční konzistenci. Po smíchání s tekutinou vytvoří takový hutný pudink, který je dokonce lepší jíst lžičkou. Nakonec jsem si ho ale zamilovala tak moc, že se stal mým zářijovým oblíbencem!

Food tip: Příprava jídla do školy/práce

FullSizeRender.jpg

Letní pohodičky v bistrech definitivně skončily a vystřídala je úmorná příprava krabiček do školy/práce. Proto jsem pro vás sepsala svoje tipy, jak si to alespoň trochu ulehčit a čeho se naopak raději vyvarovat. A jestli hledáte inspiraci, co si vůbec do té krabičky udělat, tak koukněte na video z přesné přípravy mých 6 nejoblíbenějších krabičkových receptů!

Restaurace: DONUT SHOP

IMG_4437.JPG

V září jsem se nechala zlákat fotkami nadýchaných donutů a dostala jsem na ně pořádnou chuť. Hned jsem tedy začala hledat nějaké bistro, až jsem nakonec narazila na DONUT SHOP. Bistro je sice malinké, ale interiéru bych dala minimálně 10/10, jelikož je neuvěřitelně útulný a příjemný. A tentokrát je to opravdu podstatné, jelikož v Donut Shopu strávíte spoustu času - nebudete se totiž umět rozhodnout, jakou příchuť zvolit. Já se nakonec po dlouhém přemýšlení rozhodla pro vegan levandulový a byl prostě...ahhhhhh.

Cvik: Foam roller protahovací cviky na záda

Jak už jsem zmiňovala u nejoblíbenějšího doplňku, v září jsem měla problémy s bolestí vrchních zad. Proto jsem hledala nějaké cviky na protažení a narazila jsem na tohle video s božími cviky na foam roller, které mi od bolesti hned pomohly.

Fitness tip: jak si udržet motivaci

IMG_4365.JPG

Zatímco přes léto bych pořád běhala, cvičila, pekla, vařila, pomalu až hlasitě křičela, jak skvěle na tom světě je, na podzim, když je všechno šedé a smutné, mívám náladu tak akorát na to zavřít se do pokoje v tlustých pokožkách. Letos jsem se ale rozhodla, že to změním a že se pokusím nepodlehnout depresivním myšlenkám - a proto jsem svoje tipy, jak si udržet motivaci, sepsala do samostatného článku, který najdete zde

Instagram účet: @sarahs_day

FullSizeRender.jpg

Na první video @sarahs_day jsem narazila už dávno a moc mě neoslovilo, jelikož se mi Sarah zdála namyšlená. Přesto jsem ale dala odběr a jsem za to neskutečně vděčná! Sezzy je pro mě obrovská inspirace, a to i přesto, že vyznává paleo (tedy úplný opak veganství). Je krásná, milá, umí si ze sebe udělat srandu a hlavně je pořád pozitivní - a to je právě ten důvod, proč je v mých zářijových oblíbencích právě ona. I přes to, že v poslední době měla velké zdravotní problémy, zůstala pozitivní, vtipná a neuvěřitelně motivující.

Zážitek: Vydání druhého E-BOOKU

FullSizeRender.jpg

V září jsem se s vámi mohla konečně podělit o svůj druhý tajný projekt, kvůli kterému jsem přečetla nespočet odborných studií a shlédla spoustu dokumentů - MŮJ DRUHÝ E-BOOK! Tentokrát jsem se ho totiž rozhodla pojmout trošku jinak, a to jako takového kapesního průvodce rostlinnou stravou. V E-BOOKU najdete pozitivní vliv na lidské zdraví, etické důvody, hlavní zdroje důležitých živin nebo domácí, chuťově přesné náhražky živočišných produktů. Zároveň v knížce najdete i moje nejoblíbenější recepty s přesně vypočtenými nutričními hodnotami, kterých je celkově 28 - 7 v každé kategorii, a proto si můžete sestavit jídelníček na týden tak, aby vyhovoval právě vám. A pokud jste odsouzeni k přípravě krabiček, nebojte, myslela jsem i na vás - v poslední kapitole najdete ukázku jídelníčku na cestách. Pokud byste měli o E-BOOK zájem i vy, koupit si ho můžete přímo na mém eshopu www.terezasdiary.com/eshop.


Song: Alan Walker - Alone

This song's not anything new but I was listening to it whole September. I needed to remind myself of summer - it was a part of our holiday playlist in Italy so I've got only the nicest memories connected with this song.

Book: E-BOOK FRUITY SIMON

FullSizeRender.jpg

I didn't have a favourite book in September but actually an E-BOOK which was created by sixteen-year-old @fruitysimon. Even though it's full of amazing vegan recipes and inspiration, the best thing is that the whole amount of money (3.99€) goes to a charity organization @mercyforanimals - so if you'd like to donate as well, click here

Beauty: Eco by Sonya fake tan cream

IMG_4816.JPG

The thing I love the most about the summer is the tan so I'm always angry how quickly it disappears. I used to go in a solarium in the past but I don't want to anymore as it's not the healthiest option. Because of that I bought the Eco by Sonya fake tan cream which I saw at Naturally Stefanie's profile and I can't be happier with it! It can be easily applied, it doesn't make your clothes dirty, the tan looks natural and lasts long. However, the best thing is that the cream is completely natural, vegan and not tested on animals!

Clothes/Accessories: Eco-friendly AEVOR backpack made of PET bottles

IMG_4383.JPG

I can't even remember the last time I had a handbag because of all those meal boxes I always carry with me. However, lately I was feeling back pain even when carrying my old backpack so I decided to buy a newer one. Finally I bought this second hand backpack (which is made from PET bottles) from my friend. Honestly, could I be more eco-friendly?

Recipe: KIT KAT

IMG_0857.JPG

This recipe was one huge experiment but I knew that I have to share it with you guys right after the very first bite. It requires just 5 basic ingredients, the preparation's shamelessly easy and it tastes exactly like the original Kit Kat bars. So if you haven't tried the recipe yet, you definitely have to!

Drink: Soy isolate MYPROTEIN

IMG_4438.JPG

I've already talked about this protein powder in the protein powders review - 1 kg package costs just 319 CZK and it has perfect nutritional values! I was a bit surprised by its taste when I had it for the first time - it wasn't artificial at all, it was nicely sweet but it had kind of an unexpected consistency. When combined with a liquid, it creates such a thick consistency that it's better to eat it with a spoon. However, I fell in love with it so much that it became my September favourite! 

Food tip: Meal prep for school/work

FullSizeRender.jpg

Summer bistro chilling is definitely gone while the exhausting meal box preparation officially started. Because of that I posted an article with my tips how to make it at least easier and what to rather avoid. And if you are looking for some inspiration what to exactly cook, check out the video from the preparation of my 6 favourite recipes.

Restaurant: DONUT SHOP

IMG_4437.JPG

As I saw all those photos of incredible donuts on the Instagram I started craving one as well. I was searching where I could get it and I came across the Donut Shop. The bistro's rather small but I'd give 10/10 to the interior as its nicely cosy. And actually the interior's highly important this time because you'll spend so much time in the Donut shop - you won't know which flavour to choose. I finally went for the vegan lavender and it was...ahhhhhh.

Exercise: Foam roller upper back stretching

As I've already mentioned in accessories, I had problems with a back pain. Because of that I started looking for some foam roller stretching exercises and I came across this video which helped me a lot.

Fitness tip: how to stay motivated

IMG_4365.JPG

While I would run all day, exercise, bake, cook and almost scream how perfect the life is during the summer, all l always want to do in the autumn is to put big socks on and lock myself in my room. However, this time I decided that I will do my best to change my attitude and avoid all those negative thoughts. And as I wanted to share my tips with you, I wrote a single post about how to stay motivated.

Instagram account: @sarahs_day

FullSizeRender.jpg

I watched the very first @sarahs_day video quite a long time ago and honestly, I didn't like it that much as I thought Sarah was too much self-confident. However, I hit the subscribe bottom and I couldn't be more grateful for it! Sezzy's such a huge inspiration for me even though she follows a paleo based diet (what's the complete opposite to the veganism). She's beautiful, kind, always joking and staying positive - and that's exactly the reason why I chose her account as my favourite! Even though she had serious health problems this month she stayed positive, funny and simply inspiring.

Experience: Release of my second E-BOOK!

FullSizeRender.jpg

In September I officially released my second e-book on which I've been working for so long. However, unfortunately it's available only in Czech language!

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES

SUMMER 2017

SUMMER 2017