Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

SEPTEMBER FAVOURITES

SEPTEMBER FAVOURITES

Písnička: Halsey - Colors

Miluji písničky od Halsey. Minulý rok jsem touhle dobou poslouchala New Americana a teď jsem se zbláznila do Colors. Pouštím si jí pořád dokola a nemůžu jí dostat z hlavy.

Knížka: NIOMI SMART – EAT SMART

Oooooooooooo můj Bože. Niomi Smart pravidelně sleduji už přes rok, je neskutečně milá, příjemná a její blog & youtube jsou pro mě velkou inspirací. Proto jsem si její knížku EAT SMART hrozně moc přála. Věděla jsem, že bude skvělá, ale něco takového jsem opravdu nečekala - doslova se od ní nemůžu odtrhnout.

Beauty: barva vlasů

Děkuju Snapchate, tenhle filtr potřebuji i v reálném životě! :D

Přirozeně mám hnědé vlasy, ale poslední dobou jsem se barvila hodně do světla. Cítila jsem ale, že potřebuji změnu a tak jsem si chtěla nechat vlasy zase trochu ztmavit. Vyzkoušela jsem novou kadeřnici a místo toho, aby se to trochu ztmavilo jsem najednou měla téměř černé vlasy. Z počátku to byl šok, protože jsem se ještě nechala přemluvit do ztmavení obočí (což už nikdy v životě neudělám!!!) a byla jsem v tom taková strašně…tvrdá a nepřirozená. Už jsem si ale na tmavší barvu zvykla, spousta lidí mi jí chválí a já se v ní cítím skvěle!

Oblečení/doplňky: HERSCHEL POP QUIZ

Doteďka jsem do školy chodila ověšená tisícem tašek. V jedné učebnice, v druhé krabičky, v třetí věci na převlečení…No, pochopitelně mě z toho šíleně bolely záda. A proto koupit si batoh byl ten nejlepší nápad, za poslední dobu! Batoh jsem nikdy nenosila, takže mi to zabralo docela dost času, než jsem vybrala ten pravý. Nakonec jsem si koupila černý Pop quiz od značky Herschel. Nevím, jak je to možné, ale vejde se mi do něj úplně všechno! A nic mě z něho nebolí. A navíc se hodí jak ke sportovnímu stylu, tak k šatům nebo sukni. Takže jestli máte stejný problém, jako jsem měla já, určitě batohy od značky Herschel vyzkoušejte.

Recept: cauliflower pizza

Jsem na sebe fakt pyšná, jelikož se mi konečně povedla zdravá pizza, která nejenom, že se dala jíst, ale dokonce byla fakt dobrá! Odkaz na recept i proč jsem se její přípravy tak bála, najdete zde.

Pití: cacao peanut milkshake

Když máte den na nic, není nic lepšího, než čokoláda. Teda, kromě čokolády s arašídovým máslem. A s proteiny. Odkaz na recept najdete zde.

Food tip: quinoa & buckwheat noodles

Tyhle nudle jsem vyzkoušela více méně náhodou. Normálně si kupuji jen pohankové, ale tyhle pohankovo-quinoové mi mamka koupila s tím, že klasické neměli. Řeknu vám, lepší nudle jsem v životě nejedla! Prodávají je například v Country life v Melantrichově ulici a stojí okolo 59 kč.

Cvik: plank na medicine ballu

Jestli si pamatujete, v July favourites byl mým nejoblíbenějším cvikem plank. Je to pěkně těžký cvik, který mi břišní svaly opravdu zpevnil. Ale co teprv plank na medicine ballu! Po minutě a půl už doslova odpadávám, jelikož je to asi tak tisíckrát těžší, ale zároveň účinější.

Fitness typ: protahování

Pokud sportujete, protahování je nesmírně důležité. Stačí chvilka denně a zabrání se zbytečnému zranění. Proto jsem pro vás natočila 5 minutové protahování nohou, na které se můžete podívat zde.

Instagram účet: @jshealth

Jessicu Sepel jsem objevila na stránkách mindbodygreen.com. Její blog jsem si úplně zamilovala - má jednoduchý a čistý design, vše je přehledné a propracované do posledního detailu. Vyzkoušela jsem spoustu jejich receptů a přečetla snad každičký článek. Jessica je pro mě velký vzor a inspirace, jelikož dělá přesně to, čemu bych se chtěla v budoucnu věnovat i já.

Zážitek: JSEM ŘIDIČ!

V září jsem dělala závěrečné zkoušky v autoškole. Třikrát. Na první zkoušky jsem šla s tím, že je musím dát. Když jsem je potom nedala, celou cestu z podskalské domů jsem brečela a nadávala si, jak jsem neschopná. Podruhé jsem zase byla hrozně nervózní, kvůli čemuž jsem udělala spoustu zbytečných chyb. Potřetí už jsem byla klidná. Šla jsem na zkoušku vyrovnaně s tím, že udělám, co bude v mých silách a že to nějak dopadne. A dopadlo. A to i přesto, že jsem se ten den ráno dozvěděla, že je můj instruktor nemocný a že pojedu zkoušku v autě, ve kterém jsem nikdy neseděla. Mojí autoškolou jsem se naučila, že opravdu všechno zlé je k něčemu dobré. Že každá zkušenost, i ta špatná, nás posune dál. Neúspěch je totiž součástí cesty a hlavní je se nevzdat a bojovat dál.


Song: Halsey - Colors

I love Halsey´s songs. This time last year I´ve been listening to New Americana and now I fell in love with Colors. I play it over and over again and can´t get it out of my head. 

Book: NIOMI SMART – EAT SMART

Oooooooooooo my God. I´ve been following Niomi Smart for more than a year already. She is so kind, nice and her blog & youtube is such a huge motivation for me. So I desired her new EAT SMART book so much. I knew that it will be amazing but I didn´t expect something like that – I literally can´t stop reading it.

Beauty: hair color

Thank you Snapchat, I need this filter in a real life as well! :D

I´ve naturally brown hair but I was having lighter hair colour lately. As I felt I needed a change I decided to darken my hair a bit. I went to a new hairdresser and instead of getting my hair a bit darker, I suddenly had almost black hair! It was such a shock from the very beginning considering the fact that I darken my eyebrows as well (what I´ll never ever do again !!!) and I looked so…unnatural. But now I got used to having darker hair, a lot of people like it and I feel amazing dark-haired!

Clothes/Accessories: HERSCHEL POP QUIZ

Until now I was always carrying tons of bags along with me. Books in one, meal boxes in the second, clothes in the third… my back hurt so much. So buying a backpack was the best idea of all time! I´ve never had a backpack before so it took me quite a long time to choose the right one. Finally I bought black Pop quiz by Herschel. I don´t know how it´s possible but I fit there all the things! And I don´t feel anything while carrying it. It matches to a sporty style as well as to dress or a skirt. So if you are having the same problem as I had, definitely give Herschel backpacks a try.

Recipe: cauliflower pizza

I am so proud of myself that I finally succeeded at making a healthy pizza that actually tastes pretty great! Link for the recipe as well as the reason why I was so scared of the making is here.

Drink: cacao peanut milkshake

When you have a bad day there is nothing better than chocolate. Well, except the chocolate and peanut butter. And proteins. Link for the recipe is here.

Food tip: quinoa & buckwheat noodles

I tried these noodles by coincidence. I normally go just for a buckwheat ones but these buckwheat-quinoa noodles bought my mum because they didn´t have the classical ones. Guys, I´ve never eaten better noodles! They sell these for example in Country life Melantrichova and they cost about 59 CZK.

Exercise: medicine ball plank

Do you remember my favourite July exercise? It was a plank - a hard exercise that really toned my abs. But this medicine ball plank! After a minute and a half I am literally done as it´s about million times harder but also more efficient.

Fitness tip: stretching

Stretching is extremely important, especially when you are physically active. It takes just a few minutes a day to prevent injuries so I recorded 5 minute long leg-stretching video for you that you can watch here.

Instagram account: @jshealth

I found Jessica Sepel on a website mindbodygreen.com. I absolutely fell in love with her blog – it has a simple design, everything is organized and sophisticated to the last detail. I tried a lot of her recipes and read every single article. Jessica is such an inspiration for me because she is doing exactly what I would love to do in the future.

 Experience: I AM A DRIVER!

I had my final driving license exams in September. Three times. First time I went on an exam with the mindset that I had to pass. When I actually failed, I cried whole way home and was so angry on myself. The second time I was so nervous that I made a lot of unnecessary mistakes while driving. The third time I was finally calm. I tried to do my best and just humbly hoped I´ll be successful. And I actually was! Even though I realized that I´ll do the exam in a different car than I was used to drive in because my lector was sick and couldn´t come. I finally understood the saying ,,Every cloud has a silver lining´´. Every experience, even the bad one, moves us towards the target. Failure is just a part of a journey and the key is to continue fighting and never give up!

 

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES