Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

TRAVEL DIARY: ROME & SAN BENEDETTO

TRAVEL DIARY: ROME & SAN BENEDETTO

Před pár dny jsem se vrátila z Itálie a jak jsem slíbila, mám tu pro vás z mé poslední prázdninové dovolené článek. To, že jezdíme s rodinou do Itálie, už je taková naše tradice, minule jsme byli například v Lido Di Jesolo (video najdete zde). Tentokrát jsme ale byli hned na dvou místech, a to v Římě a v San Benedettu.

Už samotná cesta do Říma pro mě byla celkem dobrodružství, jelikož jsem poprvé v životě letěla sama a s rodinou jsem se potkala až na místě. Sice se nejednalo o žádný dlouhý let nebo složité přestupy, ale přesto jsem se trochu bála, abych náhodou nevystoupila někde úplně jinde. Nakonec jsem ale opravdu přistála na letišti Fuimicino, a dokonce všechno proběhlo v pohodě, let byl klidný a neuvěřitelně rychlý (za hodinku a půl jsem byla na místě!). I letenky jsem sehnala za celkem fajn cenu, proto jestli se také chystáte do Říma, rozhodně bych doporučovala letět letadlem.

IMG_8948.JPG
IMG_8947.JPG
IMG_8434.JPG
IMG_8946.JPG
IMG_8944.JPG
IMG_8943.JPG

V Římě jsme byli ubytovaní přes Airbnb, což je moje nejoblíbenější forma ubytování a už téměř necestuji jinak. Sice náš byt nebyl zrovna nejluxusnější, ale byl o dost levnější, než hotel, na ty dvě noci bohatě stačil a hlavně se nacházel na úplně ideálním místě - jen pár kroků od Vatikánu.

Do Říma jsme přijeli ve čtvrtek večer a ještě jsme se jeli podívat na nasvícené Koloseum. Jen co jsme k němu ale došli, spustil se šílený slejvák, takže jsme se radši vrátili zpátky a prohlídku Říma jsme si nechali až na pátek.

IMAGE.JPG
IMG_8452.JPG

V pátek ráno jsem se vzbudila, zacvičila jsem si jógu, nasnídala jsem se, ale stejně jsem měla ještě spoustu času, než vstávali ostatní. Dostala jsem tedy takový bláznivý nápad, který se nakonec ukázal jako to nejlepší, co jsem mohla udělat (a co bych doporučovala úplně každému) - vydala jsem se do Vatikánu. Tou dobou tam ještě nikdo nebyl, sluníčko pomalu vycházelo, památky byly nádherně nasvícené a byl tam úžasný klid. Později během dne jsme tam jeli s rodinou znova a sice to byl opět velký zážitek, ale fronty přes celé náměstí ho trochu kazily.

IMG_8454.JPG
IMG_8466.JPG
IMG_8467.JPG
IMG_8468.JPG
IMG_8516.JPG
IMG_8521.JPG
IMAGE.JPG

Ze všech památek se mi právě Vatikán líbil nejvíc, ale i všechny ostatní památky (Colosseum, Fontana Di Trevi, Pantheon nebo Andělský hrad) byly úplně dechberoucí a když porovnám všechna evropská města, ve kterých jsem byla, Řím jednoznačně vede. Má ideální velikost, skvělé jídlo, milé obyvatele a hlavně úžasnou atmosféru, jelikož na vás historie a kořeny naší civilizace dýchají ze všech stran. 

IMG_8537.JPG
IMG_8515.JPG
IMG_8609.JPG
IMG_8532.JPG
IMG_8580.JPG
IMG_8606.JPG
IMG_8607.JPG
IMG_8608.JPG

V sobotu ráno jsme se ještě rychle prošli Římem a po obědě jsme vyrazili směr San Benedetto. San Benedetto je městečko na pobřeží Jaderského moře v oblasti Marche a z Říma to tam autem trvá necelé 3 hodiny. My jsme tam už sice jednou byli, ale rozhodli jsme se tam vypravit znovu, protože je to jedno z našich nejoblíbenějších míst v Itálii. Leží uprostřed nádherné palmové riviéry, je tam přes 5000 palem a šest kilometrů dlouhé pobřeží s čistým jemným bílým pískem a průzračnou vodou. Kolem moře vede stezka, kam jsem se každé ráno chodila za východu slunce projít a byl to úplně boží začátek dne!

IMG_8668.JPG
IMG_8715.JPG
IMG_8669.JPG
IMG_8973.JPG
IMG_8974.JPG
IMG_8717.JPG
IMG_8719.JPG
IMG_8722.JPG
IMG_8842.JPG
IMG_8858.JPG

Jinak ale byla dovolená v San Benedettu opravdu odpočinková a na žádný další výlet jsme už nejeli. I já jsem se snažila odpočívat, ale jelikož nejsem zrovna typ, co by vydržel celý den ležet na pláži, cvičila jsem jógu, učila jsem se na zkoušku, nakupovala jsem čerstvé ovoce na trzích, poznávala jsem místní kulturu a také jsem byla párkrát v posilovně, kterou vlastnil snad nejmilejší člověk, co jsem kdy poznala - jednou dokonce otevřel jen kvůli mě a navíc mě nechal cvičit úplně zadarmo.

IMG_8939.JPG
IMG_8816.JPG
IMG_8817.JPG
IMG_8818.JPG
IMG_8931.JPG
IMAGE.JPG
IMG_8930.JPG
IMG_8942.JPG
IMG_8927.JPG
IMG_8938.JPG
IMG_8963.JPG
IMG_8999.JPG
IMG_8932.JPG
IMG_8698.JPG
IMG_8819.JPG
IMG_8899.JPG
IMG_8637.JPG
IMG_8937.JPG
IMG_8936.JPG
IMG_8941.JPG
IMG_8933.JPG
IMG_8823.JPG
IMG_8837.JPG
IMAGE.JPG
IMG_8935.JPG
IMG_8934.JPG
IMG_8900.JPG
IMG_8902.JPG
IMG_8901.JPG

Jednoduše - San Benedetto je opravdu krásné město plné milých lidí, restaurací, sportovních aktivit, dětských atrakcí i diskoték. Přesto si ale myslím, že nakonec stejně nezáleží zase tolik na tom, kde jste, ale s kým jste - a já jsem nekonečně vděčná za to, že jsem mohla strávit dovolenou s tou nejlepší rodinou na světě.


Few days ago I returned back from the Italy and as I promised, here I’ve got a post for you. It’s already kind of a tradition for our family to go to Italy during summer holidays, for example last year we were in Lido Di Jesolo. However, this time we visited two Italian places, Rome and San Benedetto.

Actually already the journey to Rome was kind of an adventure for me as I was flying alone for the very first time in my life. To be honest, I was a bit scared to make it even though it was such a short and uncomplicated flight. But luckily I arrived to Fuimicino and everything went well, the flight was pleasant and incredibly quick (it took just 90 minutes!). The price of the tickets was also nice so if you’re planning to visit Rome as well, I’d highly recommend you flying by a plane.

In Rome we stayed in the Airbnb which is my favourite kind of an accommodation and I rarely travel via something different. Our apartment wasn’t luxurious but it was way cheaper than the hotel, it was enough for two nights and it was located on a perfect place - just few steps from the Vatican city.

We arrived in Rome on Thursday evening and we drove to see the Colosseum at night. However, as soon as we get to the Colosseum it started raining cats and dogs so we returned to our airbnb and explored the Rome the following day. On Friday I woke up, did some yoga, ate breakfast but I had so much time as everyone was still asleep. So I got such a crazy idea (which turned out to be the best idea possible) - I walked to the Vatican. No one was there during that time, the sun was slowly rising and it was such a peaceful place. Later on we went there even with my fam and it was a lovely experience again but unfortunately there was an incredible amount of people.

From the places I saw in Rome I loved the Vatican the most but all the other monuments (Colosseum, Fontana Di Trevi, Pantheon or Castle of angels) were breath-taking as well and when I compare all the European cities I’ve ever been to, I find Rome as the most beautiful one. It has an ideal size, delicious food, kind people and most importantly, an amazing atmosphere as you can literally feel the history and the roots of our civilization.

On Saturday morning we went on a short walk and after lunch we headed over to San Benedetto while it took us around 3 hours to get there. We’ve already been there before but we decided to go there again as it’s one of our favourite Italian places. It’s located in the beautiful palm riviera, there’s more than 5000 palms and a six kilometre long coast with a lovely clear water. There’s also a road by the sea where I would walk every morning while the sun was rising and it was such a wonderful start of a new day!

Basically - San Benedetto is a lovely city full of nice people, restaurants, sport activities, entertainment for children or clubs. However, I think that at the end of the day, it doesn’t matter that much where you are but with who you are - and I’m incredubly grateful that I could spend my holidays with the best family in the world.

[Photos are above!] 

STUDY TIPS

STUDY TIPS

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES