Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

Q&A #3

Q&A #3

Jak jsi se naučila Anglicky?

Hodně jsem se naučila samozřejmě ve škole, ale také mi pomáhá sledovat filmy a různá videa v angličtině nebo číst anglické blogy a knížky.

Kdy jsi začala se zdravou stravou a fitness?

Víc se zajímat o to, co jím jsem začala ve 13 letech. Jídlo jsem ale naopak hodně omezovala a zdravěji jsem začala jíst až v 15, protože jsem začala pravidelně chodit do posilovny a uvědomila si, že je k tomu jídlo potřeba.

Kolik za den vypiješ vody?

Dávám si pozor, abych denně vypila opravdu hodně vody - většinou je to okolo 3,5l.

Jaký máš poměr živin?

Soustředim se na to, abych měla všeho dostatečný příjem, ale přesná procenta a gramy si nepočítám. Intuitivně jím teď nejvíc sacharidů, potom bílkoviny a nejmíň zdravé tuky, které ale nijak neomezuju.

Jakou máš spotřebu proteinu?

Obrovskou :D Večer si dávám protein každý den a často ho přidávám i do snídaní + svačin během dne.

Co si to děláš za mňamku pred spaním?

Můj legendární tvaroh s proteinem. Je to superjednoduché - stačí smíchat 250 g nízkotučného tvarohu s jednou odměrkou proteinu. Dávám si to po večeři jako poslední jídlo dne, jelikož je to plné bílkovin a vždycky mě to před spaním skvěle zasytí.

Doporučila bys nějaký cenově dostupný protein?

Myslím si, že se do proteinu vyplatí trochu investovat, protože chuťově je v nich rozdíl opravdu velký. I když patří mezi dražší proteiny, kupuju si Whey 80 od The protein works. Nesnáším, když má protein takový ten chemický ocásek a tenhle není umělý ani trochu a chutná vážně skvěle.

Co si nejčastěji připravuješ do školy (svačiny, obědy)?

Do školy si většinou připravuju dvě svačiny a oběd. Na seznam mých 20 nejobíbenějších rychlých svačinek se můžete podívat zde. Během týdne nemám moc času vařit a také si potom jídlo nemám kde ohřát, takže oběd je vždy jen něco superjednoduchého a rychlého - kuskus s tofu, quinoa s fazolema... A abych ušetřila čas, v pondělí dojídám zbytky z neděle, v pondělí vařím na úterý i středu a ve středu na čtvrtek i pátek.

Kde bereš po škole energii na cvičení?

Cvičení mi naopak energii dodává! Vždycky jsem vyřízená po celém dni ve škole a na cvičení úplně vypnu a odreaguju se.

Jak vypadá tvůj normalní víkend?

Sobota i neděle jsou hodně podobné. Vstanu okolo půl sedmé a jdu si udělat snídani - nejčastěji víkendové lívance. Potom jdu do posilovny, kde jsem většinou 2 hodiny. Na oběd zkouším nové recepty a když se povedou, tak je fotím a sepisuju postup. Po obědě chodíme s mamkou do parku a potom jdu ven, vidím se s kamarády a podobně. Večer se buď učím, píšu články na blog a nebo něco peču.

Co Vánoce a jidlo?Jíš normalní cukroví a štědrovečerní večeři?

Vánoce miluju a myslím si, že k nim všechno cukroví a třeba i nějaké né zrovna zdravé jídlo patří. U nás doma se jí zdravěji, ale jestli vaří vaše rodina klasicky česká jídla, pro jednou se to vážně nezblázní. Sugar-free cukroví rozhodně nepeču, ale zdravější verze ano - před Vánoci se s Vámi určitě o pár receptů podělím. K štědrovečerní večeři míváme lososa s bramborem.

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

BECOMING A VEGETARIAN?

BECOMING A VEGETARIAN?