Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

Q&A #1

Q&A #1

1.      Kolik ti je?

Je mi 18 let.

2.      Odkud jsi?

Bydlím v Průhonicích.

3.      Máš přítele?

Přítele nemám.

4.      Co studuješ?

Studuji Gymnázium Altis, od září nastupuji do maturitního ročníku.

5.      Jak zvládáš školu a cvičení?

Ve třeťáku jsem měla na vysvědčení jednu dvojku, takže myslím, že dobrý 😀 Někdy je to vážně těžké, jelikož jsem ještě ke všemu perfekcionista a všechno musím mít splněné na 100%. Proto si ráda každý den dopředu plánuji, abych toho stihla co nejvíc. Trochu se obávám, jak budu zvládat všechno s maturitou, ale snad to nějak půjde.

6.      Máš/měla jsi přes léto nějakou brigádu?

Měla jsem něco domluvené, ale bohužel to nevyšlo, takže jsem přes léto žádnou brigádu neměla. Přes školní rok učím malé děti golf.

7.      Kdy jsi začala cvičit + kdy jsi přidala suplementy?

Poprvé v posilovně jsem byla 24. února 2013. Ze suplementů používám jenom protein, který si kupuju dva roky.

8.      Jak jses dostala ke cvičení a zdravému životnímu stylu?

Jako malá jsem svojí životosprávu moc neřešila. Skoro vůbec jsem nesportovala a co jím jsem vážně neřešila. Někdy ve 13 jsem hodně přibrala, zženštěla a samozřejmě si toho začalo všímat i okolí. Asi už nikdy nezapomenu moment, když mi to jeden kluk řekl do očí před celou školou. Zasáhlo mě to tak strašně moc, že jsem se rozhodla něco změnit. Bohužel jsem ale změnila jenom jídlo a to takovým způsobem, že jsem se dostala na hranici podváhy, běhání po doktorech a trápení celé rodiny. Nikdy jsem nepřestala jíst uplně, ale jedla jsem opravdu hrozně malinko. Co mi pomohlo se z toho dostat, bylo právě cvičení. Vím, že to bude znít zvláštně, ale byla jsem závislá na pocitu, že mám hlad. A tím, že jsem začala cvičit jsem si vypěstovala jinou, zdravější závislost ke které jsem potřebovala jídlo, abych měla energii. Postupem času jsem si také ozkoušela, co mi funguje a vyhovuje a teď cítím, že jsem se opravdu našla. Sport a k tomu zdravé jídlo mě neskutečně nabíjí a jsem díky tomu opravdu šťastná.

9.      Měla jsi někdy problém s poruchou přijmu potravy?

Viz předchozí odpověď.

10.  Hodně lidí zdravou stravu nezvládá a přejídá se. Máš s tím vlastní zkušenosti?

S přejídáním žádné zkušenosti nemám, protože jsem si v jídle udělala systém, který mi vyhovuje. Jím pravidelně 6x denně a vždycky sebou nosím nějakou svačinku, abych přes den neměla hlad. Myslím si, že přejídání bývá způsobené dvěma věcmi. Zaprvé, člověk celý den nejí, má hlad a potom večer stláská, na co přijde. Zadruhé, drží nějakou nesmyslnou dietu a po jejím skončení má chuť úplně na všechno. Proto si myslím, že je nejdůležitější vyvážený zdravý životní styl, kdy vám nic nechybí, a proto nemáte potřebu se přejídat.

11.  Dalo by se plavání využít jako kardio trénink?

Určitě! Mě osobně přijde plavání jako jeden z nejnáročnějších, ale zároveň nejzdravějších sportů. Sama bych ráda chodila plavat, ale už bych to asi vážně těžko stíhala.

12.  Jak se stravovat, abych zhubla + nabrala svaly na briše?

Na zhubnutí a spalování tuku je nejlepší pohyb, hlavně kardio cvičení (například tabata). Já nejsem zastánce žádných diet a lá měsíc na zeleninových šťávách, protože si myslím, že ikdyž člověk zhubne, nabere to zas hned zpátky. Je také zbytečné se trápit hlady, být pořád naštvaný, nepříjemný a myslet jenom na jídlo. Je lepší si vytvořit vyvážený systém, který se dá dodržovat napořád.

13.  Co nejvíc zabírá na ploché břicho?

Břicho je sval, na kterém se nejvíce projeví strava. Proto je nejlepší jíst co nejpřirozenější a nejméně zpracované potraviny a vyhnout se těm průmyslově zpracovaným + smaženým.

14.  Hlídáš si makra?

Přesně si makra nepočítám, jídlo si nevážím, neodměřuju a ani jsem to nikdy nedělala. Snažím se poslouchat svoje tělo a jen si podvědomně hlídat dostatečný příjem všech živin.

15.  Kolikrát denně cvičíš?

Jednou denně. Ráda mám každý den nějakou aktivitu, ať už je to posilovna, jóga, golf nebo běh.

16.   Jak jíš ve dny, kdy cvičíš a kdy máš rest?

Ve dnech kdy necvičím jím větší množství jídla, především sacharidů, aby se tělo lépe zregenerovalo.

17.  Jak tě napadlo být instruktorka jógy?

Na józe jsem byla poprvé někdy před třemi lety a nejdřív jsem jí brala jen jako formu protažení. Jak jsem jí ale cvičila víc a víc, zbláznila jsem se do té filosofie a všeho kolem. Na kurz jsem se přihlásila proto, abych se dozvěděla hlubší informace o józe, anatomii a fyziologii lidského těla, stravě a celkově holistickém životním stylu, jelikož přesně tomuhle bych se chtěla věnovat i v budoucnu.

18.  Můžeme se někdy potkat?

No určitě! Napadlo mě, že bych udělala společný piknik nebo sraz někde v kavárně, tak mi dejte vědět, jestli by jste o to měli zájem.

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

MINDSET V.

MINDSET V.