Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY TIPS FOR STAYING POSITIVE

MY TIPS FOR STAYING POSITIVE

Přes léto mi často chodily zprávy, jakto, že jsem pořád tak usměvavá a nabitá energií a já tou dobou vůbec nechápala proč. Být pozitivní jsem totiž brala jako samozřejmost a pořádně jsem si ani neuvědomovala, že by to mohlo být jinak. Jenže jak už jsem zmiňovala v posledním článku, konec minulého roku pro mě byl dost náročný. Moje sluníčkové období se najednou začalo zatahovat, nic se mi nedařilo a navíc jsem měla zdravotní problémy.

Musím přiznat, že to pro mě byl velký náraz, který jsem ze začátku ani trochu nezvládla. Normálně jsem ráda sama, jelikož mám pořád tolik myšlenek, že si s nimi opravdu vystačím, ale najednou jsem to nedokázala. Když jsem přišla domů a nikdo tam nebyl, přepadla mě úzkost, výčitky z minulosti a strach z budoucnosti. Normálně spím tvrdě celou noc, ale najednou mě budily zlé sny. Normálně miluju jídlo a je to pro mě velké potěšení, ale najednou jsem neměla chuť jíst. Najednou jsem sama sebe vůbec nepoznávala.

Teď to bude znít asi trochu zvláštně, ale já jsem nakonec za tohle všechno, co se mi stalo, vděčná. Je sice těžké uvědomit si to v tu chvíli, ale nic netrvá věčně a špatná období jsou nezbytnou součástí života. Já mám díky tomu svému takové zkušenosti, že jsem mentálně daleko silnější, než v létě a zase znám sama sebe o hodně líp. Postupem času se totiž můj psychický stav začal zlepšovat, a to jen díky tomu, že jsem si to sama vybrala. Měla jsem na výběr ze dvou možností - trápit se dál a nebo začít bojovat. Nebylo to lehké, stálo mě to spoustu sil, ale rozhodla jsem se vrátit se zpátky na tu pozitivní vlnu.

A ráda bych se s vámi podělila o pár tipů, které mi v tom pomohly.

NEUZAVÍREJTE SE DO SEBE

Můj první tip zní - nehrajte si na hrdiny a neuzavírejte se do sebe. Věřte mi, že se vám ohromně uleví, jen když se někomu vypovídáte. Možná to tak nevypadá, ale jsem hodně introvertní člověk a nerada mluvím o svých problémech. Tentokrát jsem se ale svěřila ostatním a hodně mi to pomohlo. Navíc jsem si uvědomila, že mám tu nejlepší rodinu na světě a pár opravdových kamarádů, kteří tu pro mě vždycky jsou - a jsem za to moc vděčná.

UDĚLEJTE SI RADOST

Udělejte si radost a dopřejte si něco, co vás potěší - zapalte si oblíbené svíčky, napusťte si vanu nebo si kupte něco nového. Já jsem si například koupila knížku, která mi udělala velkou radost a navíc mě přivedla na jiné myšlenky.

BĚŽTE SI ZACVIČIT

Koncem roku jsem na tom byla psychicky špatně také proto, že jsem nemohla cvičit. Cvičení (a hlavně tedy běhání) je totiž můj zlepšovač nálady č.1. a také je to pro mě nejlepší způsob, jak si pročistit hlavu. Nemusíte chodit přímo do posilovny, ale zkuste si zacvičit doma nebo si zasportovat jakkoliv jinak. Při fyzické aktivitě se totiž uvolňují endorfiny, hormony štěstí, a tak se opravdu budete cítit šťastnější.

ZKUSTE MEDITACI/JÓGU

Jógu miluju, cvičím jí už dlouho a poslední dobou opravdu často. Meditaci jsem ale nezkoušela, než mi jí doporučila kamarádka. Nejdřív jsem měla špatný pocit, že jen nehybně ležím, zatímco bych mohla dělat něco produktivního, ale nakonec jsem si to dost oblíbila. Každý den se snažím na pár minut zastavit, zklidnit, poslouchat jen vlastní dech a musím říct, že mi to k uklidnění opravdu pomáhá.

HEZKY SI NAZDOBTE JÍDLO

Každý člověk to má jinak, ale já když jsem smutná, ztrácím chuť k jídlu a nemám z něho žádné potěšení. Jelikož jsem ale opravdu nechtěla hubnout, hodně jsem se s jídlem zdobila, abych se na něj alespoň víc těšila - protože takové lívancové věži se slaďoučkým banánem a pomalu stékajícím krémovým arašídovým máslíčkem se opravdu odolat nedá!

ŽIJTE V PŘÍTOMOSTI

Nejdůležitější věc, kterou jsem se tím vším naučila, je žít v přítomnosti. Soustředit se jen na ten den, který je přede mnou a udělat všechno pro to, aby byl co nejlepší. Vyčítat si minulost je zbytečné, protože se vrátit nedá a obávat se z budoucnosti také, jelikož jí často nemůžeme ovlivnit.


During summer I received many messages from you guys asking how I manage to stay constantly positive & full of energy and in that time I couldn’t understand why. Actually that state of mind was natural for me and I didn’t know it could be any other way. But as I mentioned in the previous post, the end of the last year was truly hard for me. My sunny days were full of clouds, nothing worked and on top of that I had health problems.

I must admit that it was a shock I firstly completely failed at. I like being alone normally but after that I somehow couldn’t. When I came home and no one was there, I started crying, had regrets of the past and fear of the future. I have a great sleep normally but after that I had bad dreams. I love food normally but after that I didn’t feel like eating anything. I couldn’t even recognize myself.

It might sound a bit weird right now, but I’m actually grateful for that experience. It’s hard to realize it at first but nothing lasts forever and hard times are important part of our lives. My hard time gave me a lesson because of which I’m much stronger than I used to be. As the time went on my mental health improved - and just because I chose it. I had two options - to continue being depressed or to fight and get back. It wasn’t easy, it took a lot of effort but I decided to be happy again.

And I’d love to share with you my tips which helped me.

DON’T SEPARATE YOURSELF FROM OTHER PEOPLE

My first tip is - you don’t have to act like a hero and fight everything alone. Trust me that you’ll feel much better if you talk to someone. I’m a very introverted person and I don’t like talking about my struggles. However, this time I did and it helped me a lot. Also I realized how amazing people I have around and how supportive my family is - and I’m extremely grateful for it.

MAKE YOURSELF HAPPY

Make yourself happy and do something that you love - lit your favourite candles, have a relaxing bath or buy something new. I bought a new book and it truly made me happy and I had something different to think about as well.

EXERCISE

The reason I had hard times was also that I couldn’t exercise. In fact, working out is my mood boosting tip nr.1 and for me it’s the best way how to clear my mind. You don’t necessarily have to go to the gym, but try working out at home or doing any other kind of sport. Our bodies are releasing endorphines, the hormones of happiness, while being active so you will truly feel happier.

GIVE YOGA/MEDITATION A TRY

I love yoga, I’ve been doing it for a long time and right now pretty often. However, I didn’t try meditation until my friend recommended it to me. At first I had regrets that I’m just relaxing while I could be doing something productive but finally I fell in love with it. Right now I’m trying to find few minutes every day to slow down, just listen to my breath and it helped me a lot to calm down.

DECORATE YOUR MEALS

Everyone’s different but when I’m sad I always lose my appetite. However, as I truly didn’t want to lose weight, I decorated my meals a lot so I was looking forward to eating them more - honestly, no one’s able to resist a pancake tower with sweet banana on which is slowly melting a creamy peanut butter!

LIVE IN THE PRESENT

The most important thing I’ve learned is to live in the present. To concentrate just on the day I’ve got ahead and do everything for it to be the best. It’s silly to have regrets from the past as we can’t take it back and worrying about the future as well as we mostly can’t influence it.

TRAVEL DIARY: ESTEPONA & GIBRALTAR

TRAVEL DIARY: ESTEPONA & GIBRALTAR

GREAT THINGS NEVER CAME FROM COMFORT ZONES

GREAT THINGS NEVER CAME FROM COMFORT ZONES