Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

PLACES TO VISIT THIS SUMMER

PLACES TO VISIT THIS SUMMER

Nevím jak vám, ale mě ten letošní rok utíká neuvěřitelným tempem a ani se mi nechce věřit, že už se pomalu blíží prázdniny. Dokonce už jsem nedávno začala vybírat letní dovolenou, a tak mě napadlo, že se s vámi podělím o místa, která stojí za to navštívit.

Tak tedy jdeme na to!

ŠPINDLERŮV MLÝN

IMG_9877.JPG
IMG_9880.JPG

Možná vás překvapí, že jako první tip na letní dovolenou zmiňuji hory. I já jsem dřív měla hory spojené spíš se zimou, sněhem a lyžováním, ale minulý rok jsme s kamarádem vyrazili do Krkonoš v červnu a byla to jedna z nejlepších dovolených vůbec. Hned první výhodou je, že jste z Prahy ve Špindlu za nějaké dvě hodinky. Pro turisty je to tam skvěle vybavené, je tam spousta hotelů, pensionů, restaurací a nejrůznějších zábavných atrakcí. Zároveň je to vhodné místo na jakoukoliv dovolenou, ať už aktivní nebo odpočinkovou. My jsme to pojali opravdu aktivně, podnikali jsme dlouhé tůry po horách, za den jsme nachodili nějakých 30 km nádhernou přírodou a cestou jsme nepotkali skoro žádného člověka (a zároveň žádný stánek, kde bychom si mohli koupit pití nebo svačinu, takže si nezapomeňte vzít něco s sebou) - pokud byste měli zájem o konkrétní trasy, dejte mi vědět. I na relax je ale Špindl ideální, jelikož tu přes léto skoro nikdo není, a tak můžete odpočívat buď v nerušené přírodě nebo v nějakém příjemném wellness.

BLEDSKÉ JEZERO, SLOVINSKO

IMG_1103.JPG
IMG_1129.JPG
IMG_1173.JPG

Můj druhý tip je Bledské jezero, kde se mi líbilo tak moc, že jsem o něm sepsala samostatný článek (zde) a natočila dvě videa (zde a zde). Bledské jezero se nachází ve Slovinsku a je to ideální místo na aktivní dovolenou. My jsme tam jeli autem, což trvá nějakých 8 hodin. Cestou jsme se zastavili v menším městečku Bischofshofenu, které ale rozhodně stojí za to navštívit - najdete tam například skokanský můstek, na kterém se pořádá Turné čtyř můstků nebo závody Světového poháru.

Hlavní atrakcí Bledu je Bledské jezero, které má průzračnou, teplou vodu a dá se na něm dělat spousta aktivit (koupání, paddleboarding, veslování na lodičkách...). Mě se ale nejvíc líbila procházka kolem jezera, která měla nějakých 6 km a vedla po nádherné stezce. Kousek od Bledského jezera jsou soutěsky Vintgar, které je prostě povinnost navštívit. Doporučovala bych tam jít pěšky, jelikož je to složité s parkováním a cesta od jezera vede zelenými loukami rozprostírajícími se mezi vysokými horami. Soutěska má 1,6km a tvoří jí zářivě zelené rostliny, obří skaliska a průzračně modrá voda zakončená velkým vodopádem. Nicméně, jedná se o turisticky hodně oblíbené místo, proto se připravte na spoustu lidí a na dlouhou frontu u vstupu.

Druhé jezero, které jsme navštívili, bylo  Bohinjské. Bylo daleko větší, než to Bledské a mě osobně se líbilo asi i víc, jelikož mělo takovou klidnější atmosféru. Jezero jsme obešli celé, a procházka mě vážně bavila - nejdřív jsme šli těsně kolem průzračně čisté vody s malými rybkami, potom klikatými cestičkami v lese a nakonec kolem rozsáhlé kempové oblasti.

Celkově se mi Slovinsko fakt líbilo, jelikož je tam čisto, jsou tam příjemní lidé a příroda je prostě nepopsatelná. Proto jestli máte rádi hory, jezera, aktivní dovolenou, a nebo jednoduše chcete hezkou fotku na Instagram, rozhodně se do Slovinska vypravte!

SAN BENEDETTO, ITÁLIE

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

V naší rodině už je taková tradice, že každý rok jezdíme na dovolenou do Itálie. Navštívili jsme už spoustu míst, ale mě se úplně nejvíc líbilo v San Benedetto. San Benedetto se nachází na pobřeží Jaderského moře v oblasti Marche a je určitě lepší letět tam letadlem - my jsme jeli autem asi 18 hodin a v Německu nás chytly takové kolony, že lidé na dálnici venčili psy.

San Benedetto je ideální místo pro milovníky přírody i historických měst. Leží uprostřed nádherné palmové riviéry, je zde přes 5000 palem a šest kilometrů dlouhé pobřeží s čistým jemným bílým pískem a průzračnou vodou. Kolem moře vede stezka, kam jsme každé ráno chodili běhat a byl to naprosto boží začátek dne! Večer jsme si zase půjčili kola a projeli jsme středověké město, které leží na kopci a je z něj nádherný výhled na celé pobřeží. Na rodinnou dovolenou je to úplně ideální místo, jelikož je tam spousta atrakcí pro děti, nejrůznější sportovní aktivity nebo restaurace a diskotéky.

LIDO DI JESOLO, ITÁLIE

IMG_3110.JPG
IMG_3260.JPG
IMG_3278.JPG
IMG_3286.JPG
IMG_3317.JPG
IMG_3322.JPG
IMG_3321.JPG

Lido di Jesolo je další italské městečko, které jsem si zamilovala a kam pravděpodobně pojedeme i letos. Opět je to ideální místo na rodinnou dovolenou, jelikož si tam každý najde to svoje - jsou tam úžasné trasy na běhání, čisté moře s písčitou pláží, spousta výborných restaurací, rušný noční život i velký zábavní park pro děti. Zároveň se Lido di Jesolo nachází jen pár kilometrů od Benátek a ty rozhodně stojí za to navštívit. Benátky jsou sice menší a všechno se dá vidět za jeden den, ale přesto je to zážitek na celý život, jelikož si přijdete jako v úplně jiném, pohádkovém světě. Proto jsem z naší dovolené v Lido di Jesolo & z výletu do Benátek natáčela video, které najdete zde.

PUERTO DE MOGÁN, GRAN CANARIA

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

Ke Gran Canaria mám zvláštní vztah, jelikož jsem tam byla poprvé jako úplně malá a prvně jsem tam viděla moře. Podruhé jsem tam byla před čtyřmi lety a opět se mi tam moc líbilo - pláže jsou menší, většinu kamenité a moře má nádherně průzračnou vodu. Je to fajn místo na takovou tu klasickou odpočinkovou dovolenou v hotelovém komplexu, jelikož hotely bývají opravdu rozsáhlé a nabízejí spoustu nejrůznějších aktivit & zábavních programů. Já jsem tam byla s babičkou a dědou, kteří chtěli hlavně odpočívat, a proto jsme bohužel podnikli jen pár výletů po okolí. Nejvíc se mi líbil přístav Puerto de Mogán, kterému se přezdívá ,,malé Benátky”, jelikož jsou všude malé domečky s rozkvetlými květinami. Nikča z A cup of style ale letos projela spoustu míst Gran Canaria a její článek mě nalákal tak moc, že se tam plánuji zase brzo vrátit.

ESTEPONA + MÁLAGA, ŠPANĚLSKO

IMG_8726.JPG
IMG_8741.JPG
IMG_8859.JPG
IMG_8952.JPG

Možná si vzpomenete, jak jsem se letos snažila schovat před zimou a vypravila jsem se do Španělska. Konkrétně jsem jela do městečka Estepona, kde má mamčina známá byt, který pronajímá přes airbnb. Let do Malagy trvá nějaké 3 hodiny a z Malagy do Estepony je to ještě přibližně 50 minut. Estepona je menší městečko, které je ideální na odpočinek. Také je jen nějakých 40 km od Gibraltaru, což je skvělé místo na výlet. Gibraltar se totiž nachází ve Španělsku, ale patří pod Velkou Británii a je z něj výhled na Afriku. Městečko má jen 6,5 km2, ale při vstupu musíte projít pasovou kontrolou, oficiálním jazykem je angličtina a dokonce má i svou vlastní měnu. Nejvyšším bodem je Rock of Gibraltar, který má 426 m.n.m a je z něj krásný výhled. Největším lákadlem jsou ale opice Magot, které tu žijí úplně volně a jsou pěkně drzé.

Upřímně se mi ale víc než Estepona líbila Malaga, která mi dost připomínala Lido di Jesolo. Malaga je živější, je tam opravdu dlouhá, krásná pláž, velký přístav, všude hraje hudba a město má pulsující atmosféru. Proto jestli jste spíš akčnější typ a nebaví vás jen ležet na pláži, doporučovala bych tohle město navštívit!

To by bylo mých šest oblíbenců. Dejte mi vědět, jestli jste na nějakém z těchto míst byli i vy nebo jestli naopak máte tip, co stojí za to navštívit. Děkuju moc za přečtení článku a budu se na vás těšit zase příště!

MAY FAVOURITES

MAY FAVOURITES

APRIL FAVOURITES

APRIL FAVOURITES