Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES

Písnička: Maroon 5 - Girls like you

Maroon 5 je jedna z mých nejoblíbenějších skupin, a proto není žádné překvapení, že byla moje nejoblíbenější říjnová písnička právě od nich. Girls like you je sice klasická rádiovka, která má chytlavou melodii a nenáročný text, ale možná právě proto mě tak baví. A hlavně - doporučuju klip dokoukat až do konce!

Knížka: Šárka Vojáčková - Deník moderní jogínky

IMG_1203.JPG

Když se řekne podzim, vybaví se mi čaj, tlusté ponožky a knížka - proto jsem byla úplně nadšená, když jsem od rodičů k svátku dostala knížku Deník moderní jogínky. Jedná se o autobiografický příběh Šárky Vojáčkové, zakladatelky jógovny, a i když jsem knížku ještě nedočetla, můžu ji maximálně doporučit! Je proložená nádhernými citáty, úplně vás vtáhne do děje a hlavně je důkazem toho, že se na cestě jógy dějou zázraky.

Beauty: l’Occitane kalendář snů

IMG_1132.JPG

Ach joo, už aby byl prosinec! V říjnu se totiž začal prodávat adventní kalendář snů l’Occitane a tentokrát se opravdu neuvěřitelně povedl! Baví mě jeho barevný design, je krásně zabalený a hlavně obsahuje 24 různých beauty produktů od této značky. No není to sen každé ženy?!

Oblečení/doplňky: Power síťované legíny MyProtein

IMG_1236.JPG

V říjnu mi přišel balíček od MyProtein - tentokrát v něm ovšem nebylo jídlo, ale oblečení! Přišla mi krásná sportovní podprsenka, teploučká over-sized mikina a hlavně legíny, ze kterých jsem úplně nadšená! Mají mojí oblíbenou, světle modrou barvu, superpříjemný materiál a také jsou úplně ideální na jógu, jelikož mě neomezují v žádném pohybu!

Recept: 7 dýňových receptů

IMG_9083.JPG

Podzim a dýně spolu mají stejný vztah, jako já s arašídovým máslem - nemůžou bez sebe být! Proto jsem pro vás v říjnu sepsala článek, ve kterém najdete hned 7 MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH DÝŇOVÝCH RECEPTŮ!

Pití: ČAJ PUKKA LICORICE&CINNAMON

IMG_0784.JPG

Nad mým nejoblíbenějším říjnovým pitím jsem nemusela dlouho přemýšlet - jednoznačně vyhrál lékořicovo-skořicový čaj od značky Pukka! Je složený z kakaových zrn, lékořice, praženého kořene čekanky, kardamomu, kůry skořice & fenyklu a úplně jsem si ho zamilovala, jelikož je příjemně nasládlý a voní i chutná jako podzim! A je sice trochu dražší, nicméně na natu.cz na něj máte s kódem TEREZASDIARY slevu.

Food tip: Recenze produktů z natu.cz

IMG_9864.JPG

Mám upřímnou radost, že jsme navázali spolupráci s natu.cz, protože se mi filosofie téhle firmy opravdu líbí. Jejich produkty jsou kvalitní a ceny opravdu krásné. Jedinou nevýhodou je ale to, že natu.cz nabízí tolik úžasných produktů, že pomalu ani nevíte, který si vybrat - a právě proto jsem pro vás sepsala velkou recenzi, kterou najdete zde! (PS: S KÓDEM “TEREZASDIARY” ZÍSKÁTE SLEVU NA CELÝ NÁKUP)

Restaurace: Bistro Puro

IMG_0682.JPG

Musím se přiznat, že mě bistro Puro nikdy moc nelákalo, ale minulý měsíc jsem ho konečně vyzkoušela a...P-A-N-E-B-O-Ž-E! Bistro je sice opravdu malinké a v denní nabídce najdete vždy jen jedno hlavní jídlo + polévku, ale upřímně jsem si takhle už dlouho nepochutnala. Dokonce si troufám říct, že BBQ tempeh s pečeným bramborem, jogurtovým dipem a grilovanou kukuřicí bylo jedno z nejlepších jídel, co jsem kdy jedla a navíc bylo za krásných 130 Kč. Součástí bistra je i menší obchůdek, kde ale najdete obrovský výběr veganských čokolád, sušenek, tyčinek nebo třeba lososa a uzený špek!

Cvik: #JógovýDeníček

IMG_0046.JPG

Minulý měsíc jsem měla hned 4 oblíbené cviky - teda vlastně pozice z výzvy #JógovýDeníček! Jestli jste výzvu prošvihli, tak koukněte na Instagram, kde pod označením #JógovýDeníček všechny pozice najdete, a to i s popisem provedení nebo jejich účinků!

Fitness tip: Boho Beautiful - advanced yoga workout

O mé oblíbené Boho Beautiful už jsem vám sice říkala dřív, ale v říjnu vydala tak boží video, že se o něj s vámi musím podělit i tentokrát. Jedná se totiž o jógovou sestavu, která sice zabere pár minut, ale zamakáte si daleko víc, než v kdejakém fitku!

Instagram účet: @yogimemes

FullSizeRender.jpg

Ani nad mým nejoblíbenějším Instagramovým účtem jsem tentokrát nemusela dlouho přemýšlet. Když jsem totiž objevila @yogimemes , hned jsem musela dát follow - teda, až potom, co jsem se přestala smát!

Zážitek: vydání Tereza’s diary Deníčku citátů

IMG_1040.JPG

Mým největším říjnovým zážitkem bylo bezpochyby vydání Tereza’s diary Deníčku citátů. Jestli totiž sledujete moje Instastories, tak víte, že každé ráno přidávám motivační citát - a jelikož mi chodila spousta zpráv, jak máte moje citáty rádi, rozhodla jsem se je vydat jako knížku! V Tereza’s diary Deníčku citátů tedy najdete mých 100 nejoblíbenějších citátů, které jsou doplněné o nádherné ilustrace od nejšikovnější @trochu.jina. A jestli byste měli o Deníček zájem i vy, stačí, když mi napíšete do directu nebo na e-mail terezasdiary@gmail.com!


Song: Maroon 5 - Girls like you

Maroon 5 is one of my favourite music bands so there’s nothing surprising about the fact that my favourite October song was by them. Girls like you have such a nice melody and a simple text that maybe that’s the reason why I’m so into it. And most importantly - watch the clip until the end!

Beauty: l’Occitane the calender of dreams

IMG_1132.JPG

Oh my, how I wish for it to be already December! l’Occitane advent calender was released in October and it’s absolutely wonderful this time. I like its colourful design and it consists of 24 different l’Occitane beauty products. That’s literally a dream of every women, isn’t it?

Clothes/ Accessories: MyProtein Leggings

IMG_1236.JPG

In October I got a package from MyProtein - however, this time there wasn’t food inside but clothes! I got a lovely sports bra, the warmest hoodie and most importantly, the leggings I’m absolutely obsessed with! They have my favourite thunder blue color, supercomfortable material and they’re also ideal on yoga!

Recipe: 7 pumpkin recipes

IMG_9083.JPG

The autumn and the pumpkin have pretty much the same relationship as I have with peanut butter - they can’t be without each other! So In the October I wrote down a post for you where you can find my TOP 7 PUMPKIN RECIPES!

Drink: PUKKA LICORICE&CINNAMON TEA

IMG_0784.JPG

It wasn’t hard for me to choose my favourite October drink - I absolutely fell in love with Pukka licorice & cinnamon tea! It’s nicely sweet and it smells & tastes exactly like fall!

Restaurant: Bistro Puro

IMG_0682.JPG

I must admit that I wasn’t interested in trying Bistro Puro but last month I was there for the very first time and O-H-M-Y-G-O-D! Even though the bistro is truly tiny and it offers just one meal + soup, I honestly loved the meal so much. Actually I’d say that BBQ tempeh with baked potatoes, yoghurt dip and corn was one of the best meals I’ve had so far. There’s also a small shop in the bistro where you can find a huge variety of vegan chocolate, cookies, bars or even salmon and smoked meat!

Fitness tip: Advanced yoga workout

I’ve already told you about Boho Beautiful before but in October she uploaded such a great video that I have to share it with you. It’s an advanced yoga workout which takes only few minutes but in fact you’ll get more sweaty than in the gym!

Instagram account: @yogimemes

FullSizeRender.jpg
 

This time I know exactly what my favourite Instagram account is. Actually when I came across @yogimemes I immediately clicked on follow - well, once I stopped laughing!

Experience: My own motivational diary!

IMG_1040.JPG

My greatest October experience was definitely the release of my own motivational diary. Every morning I upload a motivational quote on my Instastories and the quotes have become so popular that I decided to make a book out of them. However, unfortunately the Diary is being sold only in Czech!

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

RECENZE: NATU.CZ

RECENZE: NATU.CZ