Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

Písnička: Lovely - Billie Eilish & Khalid

Písnička Lovely je neuvěřitelně nádherná, a i když by se mohla zdát jako depresivní, mám s ní spojené jen ty nejkrásnější vzpomínky - se ségrou jsme jí totiž poslouchaly na dovolené v Itálii, a tak se mi vždycky vybaví teplo, sluníčko, moře a moje milované léto!

Beauty: Krém na ruce s bambuckým máslem l’Occitane

IMG_2591.JPG

Značku l’Occitane jsem si v poslední době moc oblíbila, a to i přes to, že se o kosmetiku upřímně zase tolik nezajímám. Jejich produkty jsou ale opravdu kvalitní, netestované, příjemné a krásně voní - a to hlavně tenhle krém na ruce! Navíc obsahuje bambucké máslo, takže přes zimu zabrání vysušené kůži.

Oblečení/doplňky: Teplé ponožky s motivem avokáda Boux Avenue

IMG_2239.JPG

Když se řekne podzim, vybaví se mi vůně skořice, horký čaj a...TEPLÉ PONOŽKY! Proto mi udělalo neuvěřitelnou radost tohle překvápko, které jsem dostala od mamky. Ponožky od značky Boux Avenue jsou opravdu teploučké, mají příjemný materiál a ten nejroztomilejší vzor - avokáda s nápisem “let’s avoccudle!

Recept: Veganem levně - 5 receptů za 85 Kč

IMG_2045.JPG

Jeden z hlavních argumentů proti veganství je jeho vysoká cena. Pravda je ale taková, že záleží jen na vás, jakou formu veganství si zvolíte. Když si budete každý den kupovat nejrůznější náhražky živočišných produktů, neobejdete se bez všemožných superpotravin a večeřet budete po restauracích, veganství bude pěkně drahé. Když se ale zaměříte na potraviny v té nejpřirozenější podobě, troufám si říct, že je veganství naopak opravdu levné - a právě to jsem chtěla dokázat listopadovým článkem “VEGANEM LEVNĚ”. Snažila jsem se ukázat, že zdravá, výživná a celkem i zajímavá veganská jídla mohou být levná a nakonec se mi podařilo vymyslet 5 receptů za celkovou částku 85 Kč - a vy  všechny recepty najdete zde!

Pití: Sunwarrior protein příchuť mocha

IMG_2241.JPG

Musím se vám k něčemu přiznat - kromě ořechových másel jsem také pěkně mlsná na rostlinné proteiny a mám hned několik oblíbenců. Od Vital factory zbožňuji mandlový a dýňový, od Pescience arašídový a vanilkový, nedám dopustit na Vegan blend od MyProtein a nedávno jsem si zamilovala Chocolate blend od Sunwarrior. Proto jsem se v listopadu rozhodla vyzkoušet i příchuť mocha, přestože mi klasická káva nechutná. A věřte nebo ne, nakonec se Moccha Sunwarrior stal snad tím úplně nejlepším proteinem, co jsem kdy ochutnala!

Food tip: 3 batátové recepty

Kdybych si musela vybrat jen jedno jediné jídlo, které budu jíst až do konce života, byly by to rozhodně batáty - jsou skvělým zdrojem sacharidů, mají nasládlou chuť a dají se připravit na milion způsobů! A právě proto jsem pro vás v listopadu natočila video, ve kterém najdete hned 3 různé batátové recepty!

Cvik: Tripod headstand

IMG_1887.JPG

Tripod headstand jsem začala trénovat už na dovolené v Itálii a přesně si to pamatuji hlavně kvůli těm ošklivým pádům. Jednoho listopadového dne se mi ale konečně povedl můj první, poctivý tripod headstand a od té doby už ho dělám téměř pořád - proto tu jako můj nejoblíbenější cvik nemůže být žádný jiný!

Fitness tip: kam v Praze na jógu

IMAGE.JPG

Určitě jste si všimli, že poslední dobou na mém Instastories najdete kromě kuliček a cookies také jógu - právě jóga je teď totiž moje úplně nejoblíbenější cvičení! Vždycky mi krásně zklidní mysl i protáhne & posílí tělo, a proto jsem si pro vás v říjnu připravila výzvu #JógovýDeníček. Z průběhu výzvy jsem byla úplně nadšená, protože se vás zapojila spousta a hlavně jste mi psali, že byste také chtěli začít s pravidelnou praxí. O tom, jak s jógou začít, už jsem ale článek sepisovala - proto jsem pro vás v listopadu sepsala článek s tipy na 5 míst, kam na jógovou lekci můžete zajít!

Instagram účet: @gracefituk

FullSizeRender.jpg

V listopadu jsem objevila profil @gracefituk a Grace se hned stala mojí velkou veganskou inspirací. Tentokrát ale ne kvůli jídlu - Grace na svém profilu totiž nesdílí skoro žádné recepty, ale hlavně fotky své pevné, ženské postavy, která je důkazem toho, že se i na veganské stravě dají budovat svaly. Navíc u @gracefituk často najdete krátká workout videa, která můžete cvičit jak doma, tak v posilovně!

Zážitek: Druhé tetování

Tetování se mi líbilo snad úplně odjakživa, a proto jsem si před dvěma lety nechala udělat první kérku. Na levé zapěstí jsem si nechala vytetovat nápis Ahimsa a svého rozhodnutí jsem ani jednou nelitovala - vlastně od chvíle, co jsem vyšla ze salonu, jsem věděla, že chci další tetování. Proto jsem se minulý měsíc nechala potetovat znovu a sepsala jsem o tom samostatný článek, který najdete zde.


Song: Lovely - Billie Eilish & Khalid

The song called Lovely is incredibly beautiful and even though it might appear depressive I’ve got only the most positive memories connected with it - in fact, we listened to it in Italy with my sis so I always remember warm weather, sun, sea and my favourite summer!

Beauty: l’Occitane shea butter hand cream

IMG_2591.JPG

L’Occitane has become my favourite beauty brand even though I’m not very into cosmetics to be perfectly honest. However, their products are high quality, they are not tested and they have a lovely smell - especially that hand cream! Moreover, it contains the shea butter which prevents the skin from being dry during the winter.

Clothes/ Accessories: Boux Avenue warm socks with the avocado motive

IMG_2239.JPG

When someone says the autumn I think of the cinnamon, hot tea and...WARM SOCKS! That’s the reason why I was actually so happy because of the surprise my mum gave me. Boux Avenue socks are truly warm, have a lovely material and the cutest design - avocados with a sign “let’s avoccudle”!

Drink: Sunwarrior mocha protein powder

IMG_2241.JPG

To be perfectly honest - besides nut butters I am pretty picky when it comes to plant based protein powders as well and there are few of them I swear by. I love almond & pumpkin by Vital factory, vanilla and peanut by Pescience, I’m obsessed with MyProtein Vegan blend and the love of my life is chocolate Sunwarrior. So in November I decided to try even the mocha flavour despite the fact I don’t normally drink coffee. And believe it or not, the mocha Sunwarrior protein powder ended up being the best protein powder I’ve tried so far!

Food tip: 3 sweet potato recipes

If I had to choose only one food I’d eat for the rest of my life I’d definitely go for sweet potatoes - they are an amazing source of carbs, have a delicious taste and can be prepared various ways! And because of that I filmed 3 sweet potato recipes for you as well!

Exercise: Tripod headstand

IMG_1887.JPG

I started practising a tripod headstand already on our vacation in Italy and I can remember it that clearly because I fell countless times. However, one November day I finally did my very first, nice tripod headstand and I’ve been doing it over and over again since that - so it was definitely my favourite November exercise!

Instagram account: @gracefituk

FullSizeRender.jpg
 

In November I found @gracefituk account and it has immediately become my huge vegan inspiration. However, this time not because of the food - Grace doesn’t share many recipes but pics of her strong, sexy body which is the proof that you can build muscles on a vegan diet as well. Also, you can find short workout videos on @gracefituk which you can do at home as well as in the gym!

Experience: My second tattoo!

I’ve been always fascinated by tattoos so two years ago I decided to get one as well. On my left wrist I have a word Ahimsa and honestly, I’ve never regretted my decision - actually right after I stepped out of the studio I knew I needed another one. So last month I finally got my second tattoo and I’ve already shared a post about it which you can find here.

MY YEAR 2018

MY YEAR 2018

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES