Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

Písnička: Sofia Karlberg - Blue Jeans

Stejně jako minulý měsíc, i v listopadu byla moje nejoblíbenější písnička od Lany del Ray - tentokrát ale přezpívaná božskou Sofií Karlberg!

Knížka: Bronnie Ware - Čeho před smrtí nejvíce litujeme

IMG_7430.JPG

I když jsem si tuhle knížku koupila až na úplném konci listopadu, v mých oblíbencích nesmí chybět - upřímně se od ní nedokážu odtrhnout! Autorka vede rozhovory s umírajícími lidmi o tom, čeho za svůj život nejvíc litují. Přesto ale knížka není depresivní, naopak vás donutí přemýšlet nad tím, co je v životě opravdu důležité a co naopak stojí za to hodit za hlavu.

Beauty: LUSH vánoční kolekce - MAN IN THE MOON

IMG_7046.JPG

Tentokrát jsem vánoční kolekci LUSH opravdu nedokázala odolat - a to hlavně díky téhle koupelové pěně, která se ne nadarmo jmenuje výlet na Měsíc! Kakaové máslo totiž krásně hydratuje pokožku, zatímco silice z kadidlovníku zrelaxuje mysl, a tak se opravdu cítíte, jako vystřeleni na Měsíc!

Oblečení/doplňky: Reebok FREESTYLE HI LUX TXT

IMG_6643.JPG

I v listopadu mě Reebok zachránil a to těmihle kotníčkovými botami - jsou lehounké, pohodlné a navíc krásně zahřejou!

Recept: Oreo cupcakes

IMG_1296.JPG

Můj nejoblíbenější listopadový recept byly rozhodně tyhle Oreo košíčky - i když jsou na ně totiž potřeba jen 4 ingredience, tak kombinace křupavé hořké čokolády a krémového kokosového másla je tak dokonalá, že zastaví čas a donutí vás vnímat jen pomalu se rozlévající štěstí do každičké části vašeho těla.

Pití: Čaj Sonnentor Zimní noc

IMG_7115.PNG

Normálně sladké čaje nemám ráda a piju jenom černý nebo zelený, ale tenhle Zimní čaj jsem si úplně zamilovala. Je bio & veganský a ve složení najdete šípek, ibišek, pomerančovou kůru, hřebíček, jablko a éterické oleje z pomeranče, mandarinky, hřebíčku, levandule a skořice. Doslova Vánoce v hrnečku!

Restaurace: Lehká hlava

IMG_7535.JPG

V listopadu jsem byla po dlouhé době v restauraci Lehká hlava a zapečený wrap s uzeným tofu & jasmínovou rýží mě jenom utvrdil v tom, že je to prostě moje nejoblíbenější restaurace. Proto jestli se o ní chcete dozvědět víc, klikněte sem.

Food tip: Kurkuma na léčbu zánětů

IMG_4535.JPG

Už asi víte, že mám ráda všechno přírodní, a tak jsem se i zánět v kolenu a patě snažila vyléčit různými přírodními způsoby. Proto jsem si v listopadu pořád dělala míchané tofu - obsahuje totiž kurkumu, která má protizánětlivé účinky. A zároveň je to naprosto výborné jídlo se spoustou bílkovin, takže jestli byste chtěli recept, najdete ho v mém E-BOOKU zaměřeném na rostlinnou stravu.

CvikRotoped

IMG_7213.JPG

V listopadu jsem kvůli kolenu nemohla běhat, a tak jsem alespoň jezdila na rotopedu. Rotoped jsem nikdy neměla moc ráda, ale řeknu vám, že to nakonec byla ještě větší makačka, než běh!

Fitness tip: Poslouchejte svoje tělo

FullSizeRender.jpg

Začátkem listopadu jsem měla velké problémy s nohama a přiznávám, nesla jsem to dost špatně. Když mi nejdřív otekl kotník, nedokázala jsem si představit, že bych nešla pár dní cvičit - a tak jsem i přes bolest hned druhý den šla. Kvůli tomu mi ale oteklo koleno na druhé noze tak moc, že jsem se musela plazit na záchod. Najednou se mi úplně změnil režim, na který jsem byla zvyklá, a tak to pro mě ze začátku bylo dost těžké. Postupem času jsem si to ale v hlavě srovnala, spoustu věcí jsem si uvědomila a naopak jsem to začala brát jako znamení. Mojí největší slabinou je totiž to, že vždycky všechno přeženu do extrému, a tak jsem asi i ten svůj aktivní životní styl přehnala a zapomněla jsem na to nejdůležitější - poslouchat svoje tělo.

Instagram účet: @yogainspiration

FullSizeRender.jpg

Často se mě ptáte, odkud beru svoje Instastories citáty a já vždycky říkám, že nemám jeden hlavní zdroj. Nicméně ráda se inspiruju na profilu @yogainspiration, kde kromě krásných citátů najdete i spoustu jógové inspirace.

Zážitek: První zkouška na vysoké

IMG_5906.JPG

Pamatujete si, jak byl v říjnu můj největší zážitek to, že jsem začala chodit na vysokou? Tak tentokrát to byla rovnou první zkouška! Zapsala jsem si totiž předtermín zkoušky z psychologie, a tak jsem strávila poslední měsíc ve společnosti 800 stran teorií, jmen a odborných pojmů. Ze zkoušky jsem ale nakonec dostala dvojku, takže jsem ze svého startu naprosto nadšená!


Song: Sofia Karlberg - Blue Jeans

As in the previous month, my favourite song was again by Lana del Rey - but this time the cover by an incredible Sofia Karlberg!

Book: Bronnie Ware - Top five regrets of the dying

IMG_7430.JPG

Even though I bought that book in the end of the month, it must be mentioned there - I literally can't stop reading it! The author is having conversations with people who're dying about what they regret the most in their lives. However, the book's not depressive at all, it actually make you think about what is truly important in life and what's better to not care about.

Beauty: LUSH Christmas collection - MAN IN THE MOON

IMG_7046.JPG

I literally couldn't resist LUSH Christmas collection this time - and mainly because of that bath bomb which is called the Trip to the moon! It both hydrates your skin and unwinds your mind so you are literally feeling like flying to the Moon!

Clothes/Accessories: Reebok FREESTYLE HI LUX TXT

IMG_6643.JPG

In November Reebok and its shoes saved me again - they are light, comfy and incredibly warm!

Recipe: Oreo cupcakes

IMG_1296.JPG

My favourite November recipe was definitely these Oreo cupcakes - even though they require just 4 ingredients the combination of crispy dark chocolate and smooth coconut butter is so perfect that the time seems to stop as the joy is pouring into each part of your body.

Drink: Tea Sonnentor Winter night

IMG_7115.PNG

I don't like sweet tea normally and I drink just black or green ones but I honestly fell in love with this Winter tea. It's organic & vegan and literally tastes like Christmas in a mug!

Restaurant: Clear head

IMG_7535.JPG

In November I was in a restaurant called Clear head again and the baked wrap with smoked tofu & jasmine rice only assured me that it’s my favourite restaurant ever. So if you’d like to know more about it, click here.

Food tip: Anti-inflammatory effects of Turmeric

IMG_4535.JPG

You probably already know that I prefer everything natural so I was trying to heal my knee & ankle inflammation in a natural way as well. Because of that I ate tons of scrambled tofu during November - in fact, it contains turmeric which has anti-inflammatory effects. And it's also extremely delicious high protein meal!

 Exercise: Bicycle

IMG_7213.JPG

I couldn't run in the November so at least I was riding the bicycle. I've never liked the bicycle but honestly, it was even harder workout than running!

 Fitness tip: Listen to your body

FullSizeRender.jpg

I had quite serious problems with my legs at the beginning of the November and I must admit that it was pretty hard for me. Firstly when my ankle swollen I couldn't imagine not working out for couple days - so I went to the gym even though I felt the pain. Because of that my knee on the other leg swollen so much that I wasn't even able to walk to the toilet. It was hard for me to adjust a new regime but as the time went on I considered my situation as a sign to slow down. I have a tendency to do everything extremely so I was probably too hard on myself with that active lifestyle and I forgot about the most important thing - to listen to my body.

Instagram account: @yogainspiration

FullSizeRender.jpg

My favourite Instagram account in November was definitely @yogainspiration where you can find a lot of lovely quotes and incredible yoga inspo.


Experience: First Uni exam

IMG_5906.JPG

Do you remember the last month when my greatest experience was that I started studying at the Uni? Well, this month it was the very first exam! I signed up for an earlier psychology exam date so I spent the whole last month with 800 pages of theories, names and therms. However, I got B so I'm pretty happy with how I started!

DEAR 2017, THANK YOU FOR BEING SO AWESOME

DEAR 2017, THANK YOU FOR BEING SO AWESOME

OCTOBER FAVOURITES

OCTOBER FAVOURITES