Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

NOVEMBER FAVOURITES

NOVEMBER FAVOURITES

Písnička: Mike Perry - The Ocean ft. Shy Martin

Moje nejoblíbenější listopadová písnička byla The Ocean a to nejen proto, že už mi šíleně chybí moře - je to přesně ten styl hudby, který miluju. Použila jsem jí i do šestého dílu WHAT I EAT IN A DAY videa, na které se můžete podívat zde.

Knížka: Na západní frontě klid

Jak už jsem říkala v October favourites, čtu teď knížky k maturitě. A další, kterou jsem přečetla, byla Na západní frontě klid od E.M.Remarque. Bez jakéhokoliv přehánění, byla to ta nejlepší knížka, co jsem kdy přečetla - a to už jsem toho přečetla docela dost. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, tahala jsem jí všude sebou, četla jsem jí i za chůze. Je plná filosofických otázek o smyslu válek, zla nebo lidské existenci, které mě opravdu donutily přemýšlet. Nejenom, že knížka změnila můj pohled na První světovou válku, změnila můj pohled na svět jako takový.

Beauty: Domácí avokádovo – žloutková maska na vlasy

Zase jsem experimentovala a vyzkoušela nové kadeřnictví. Bohužel to skončilo naprostou tragédií, kterou jsem musela léčit touhle superúčinnou přírodní maskou. Jak na ní najdete zde.

Oblečení/doplňky: REEBOK CLASSIC LEATHER PERFECT SPLIT

15145054_10207222868200554_2015882543_o.jpg

Začala jsem spolupracovat se značkou Reebok, díky čemuž jsem si mohla objednat spoustu nádherných sportovních věcí. Vybrat mezi nimi tu nejlepší je asi tak stejně těžké, jako vybrat mezi kešu a mandlovým máslem. Nakonec ale zvítězily tyhle boty, ve kterých bych fakt nejradši spala! Nejenom, že jsou vážně krásné, ale také jsou neskutečně pohodlné.

Recept: raw pistachio raspberry cake

Stejně jako v srpnu, i tentokrát zvítězil recept na raw dort. Nejenom, že je vážně výborný - je i neskutečně lehký na přípravu (video zde). 

Pití: VolumeUp drink

VolumeUp drink je novinka na trhu, kterou jsem měla možnost vyzkoušet a hned jsem si jí oblíbila. Jedná se o instantní nápoj, který zesiluje jak fyzický, tak i psychický výkon. Dávám si ho většinou před cvičením a vždycky se cítím úplně nabitá. Co se mi na něm líbi nejvíc je to, že neobsahuje látky jako taurin nebo kofein, lepek ani laktózu. Hlavními složkami je kombinace sacharidů, rýžový protein a kakao a podle poměru zastoupených látek se dokonce dělí na verzi pro muže a verzi pro ženy.

Food tip: Nutty grain & vegetable salad with a soy&ginger dressing

Někdy přijdu po celém dni unavená domů a to poslední, co se mi chce, je vařit. Proto jsem si hrozně oblíbila tyhle předpřipravené salátky z Marks&Spencer - a můj favorit je právě Nutty grain & vegetable salad. Složením je hodně podobný, jako můj super nutty quinoa recept - směs quinoi, fazolek, brokolice, mandlí, arašídů... Vždycky si k němu dám ještě večerní chlebíky Penam s vajíčkem nebo rozmačkaným avokádem a rychlá večere je na stole!

Restaurace: bistro Moment

Pár lidí mi doporučovalo veganské bistro Moment ve Slezské ulici, a tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Z venku vypadá sice nenápadně, ale uvnitř je krásně útulné, s jednoduchým designem a spoustou knížek. Obsluha je moc milá a poradí, když jste zoufalí, co si z poměrně široké nabídky vybrat (#approved).

Já jsem nakonec zvolila Smoky burger (karbanátek z uzeného tofu a ořechů, karamelizovaná cibule, rajče, rukola + omáčka z tahini a granátového jablka) a jako přílohu pečené brambory se salátem a dipem. Přestože byly brambory trochu mastnější, dala bych jídlu 12 bodů z 10! Přísahám, že si nedovedete představit, jak neskutečně dobré to bylo. Hlavně ten burger - křupavá houska, karbanátek s opravdu masitou konzistencí a lehce pikantní sladká omáčka. Rozhodně se na něj zase co nejdřív chystám! 

Cvik: Abductor machine

Dřív jsem chodila vždycky na abductor až na závěr tréninku, spíš jako takové odpočinutí. Nedávno jsem ale vyzkoušela místo sezení být v podřepu a řeknu vám, že je to šíleně náročné! Na závaží jsem dokonce musela ubrat 10 kg a stejně jsem další den skoro nemohla vstát.

Fitness tip: Neomezujte sacharidy!

Sacharidy jsou základním zdrojem energie a cíleně je omezovat je vážně blbost. I když jsem fakt hodně aktivní, cítím, že když pořádně doplním sacharidy, mám spoustu energie, lépe regeneruji a celkově jsem jednoduše spokojená. Ne vždycky tomu tak ale bohužel bylo - můj sacharidový příběh najdete zde.

Instagram účet: @jshealth

Jessicu Sepel jsem objevila na stránkách mindbodygreen.com začátkem listopadu. Zamilovala jsem si jí tak moc, že její blog čtu snad každý den. Obdivuju, co všechno dokázala a její recepty + životní styl jsou pro mě velkou inspirací. A ještě je tak neskutečně nádherná!

Zážitek: becoming a vegetarian?

11.11. jsem se rozhodla pro docela velkou změnu a přešla jsem na vegetariánskou stravu. Proč, na jak dlouho a všechny další informace najdete v článku zde.


Song: Mike Perry - The Ocean ft. Shy Martin

My favourite November song was The Ocean and not only because I miss summer so much - it's exactly the kind of music I love. I used it into my sixth WHAT I EAT IN A DAY video which you can watch here.

Book: All quiet on the western front

As I said in October favourites I started reading book for my maturita. And the next book I read was All Quiet on a Front Line by E.M.Remarque. Without any exaggeration it was the best book I've ever read - and I've read a lot of them. I couldn't stop reading it, carried it with me everywhere and read it also while walking. It's full of philosophical questions about the sense of wars, evil and human existence that actually got me thinking. Not only it changed my view on WWI. but it changed my view on world.

Beauty: Homemade avocado yolk mask

I experimented again and tried new hair dresser's. Unfortunately it ended up as a complete disaster which I had to heal with this supereffective natural hair mask. More info's here.

Clothes/Accessories: REEBOK CLASSIC LEATHER PERFECT SPLIT

I started collaborating with Reebok so I could order a lot of amazing clothes because of that. Choose between them the best one is as hard as to choose between cashew and almond butter. What finally won were these shoes I'd even love to sleep in! Not only they are so beautiful but they are extremely comfortable as well.

Recipe: raw pistachi raspberry cake

As in August, the raw cake's recipe won this time as well. Even though it's incredibly delicious, the preparation is pretty easy (video here).

Drink: VolumeUp drink

VolumeUp drink is an instant drink that boosts your physical as well as the psychical performance. I drink it pre-workout and I always feel extremely energized. What I like the most about the drink is that it doesn´t contain taurine, caffeine, gluten nor lactose. It consists of the combination of carbs, rice protein and cacao and according to the ratio of these substances it´s distinguished into male and female version.

Food tip: Nutty grain & vegetable salad with a soy&ginger dressing

There are days when I come home exhausted and the last thing I'd like to do is cooking. Because of that I fell in love with these already prepared salads from Marks&Spencer - my favourite one is Nutty grain & vegetable salad. It's really similar to my super nutty quinoa recipe - mix of quinoa, green beans, broccoli, almonds, pesnitd... I always go for slices of protein bread with eggs or avocado along with it and it's a perfect quick dinner!

Restaurant: bistro Moment

Some people have recommended me vegan bistro Moment so I decided to give it a try. The bistro doesn't look much interesting from the outside, but the interior is lovely cosy and simple with a lot of books. The stuff's nice and keen to help you when you don't know what to choose from such a various offer (#approved).

 I finally went for a Smoky burger (made of smoked tofu + nuts, caramelized onion, tomatoes, arugula + tahini and pomegranate sauce) with baked potatoes as a side. Even though the potatoes were a bit oily, I'd give 12 out of 10! I swear you can't imagine how incredibly delicious it was. Especially the burger - the crispiest bun, meat-like burger and light sweet chilli sauce. I'll definitely go there again asap!

Exercise: Abductor machine

I used to go on an abductor at the end of my workout just to relax. But lately I tried to stand instead of sitting and trust me, it's incredibly difficult! I had to put off 10 kg and couldn't walk the following day.

Fitness tip: Don´t restricts carbs!

Carbs are the main source of energy and restricting them in order to look certain way is pretty stupid. Even though I am truly active, I have tons of energy and regenerate better when I carb up. My mood is way better as well. Unfortunately it hasn't been always like that - you can read about my carb story here.

Instagram account: @jshealth

I found Jessica Sepel on a page mindbodygreen.com in the beginning of November. I fell in love with her that much that I read her blog literally every day. I admire everything she has done so far and her recipes + lifestyle are a huge inspiration for me. And she's so beautiful!

Experience: becoming a vegetarian?

On 11th November I decided to change my diet and went vegetarian. Why, for how long and all the other information are in the post here.

FIRST MONTH AS A VEGETARIAN

FIRST MONTH AS A VEGETARIAN

BECOMING A VEGETARIAN?

BECOMING A VEGETARIAN?