Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY TIME-SAVING TIPS

MY TIME-SAVING TIPS

Často se mi lidé diví, kolik toho za den stihnu a já se musím přiznat, že jsem na tuhle vlastnost opravdu celkem pyšná. Asi si teď říkáte, co tak musí stihnout někdo, kdo má 4 měsíce volna, ale věřte mi, že ani vyfotit nazdobenou snídani dřív, než jí sníte, není snadné.

Ne dělám si srandu, teď mám opravdu konečně trochu volna a užívám si ho naplno. Minulý školní rok jsem ale maturovala a zvládla jsem odmaturovat s vyznamenáním, ležet hodiny v knížkách, chodit pravidelně cvičit, vídat se s kamarády, jíst zdravě, péct dorty, psát články na blog, stříhat videa na Youtube a uklízet si pokoj... no dobře! S tím uklízením to zas tak zářné nebylo, ale to jen proto, že mě to nebaví - ale když se chce, jde všechno.

Jen se musí vědět, jak správně na to!

URČETE SI PRIORITY

Myslím si, že prostě neexistuje něco jako "nemít čas". Samozřejmě, jsou časově náročné práce nebo školy, ale nařídit si budíka o půl hodiny dřív nebo vynechat večerní díl oblíbeného seriálu se dá vždycky. Hlavně si zkuste spočítat, kolik času trávíte na sociálních sítích - já se poslední dobou snažím večer mobil úplně odložit a hned mám potom více času!

VYTVOŘTE SI TO-DO LIST

U postele mám malý sešítek, do kterého si každý den zapisuji, co mě čeká nebo co musím stihnout. Když to mám takhle napsané, je menší pravděpodobnost, že na něco zapomenu a také si díky tomu líp určuji priority. A věřte mi, že není nic lepšího, než odškrtnout něco ze seznamu!

NAPLÁNUJTE SI DALŠÍ DEN

No jen řekněte - kolikrát se vám stalo, že jste nevěděli, co se učit, co si dát k obědu, co cvičit a podobně? Právě tím, že člověk neví a zmateně přemýšlí, co dál, se ztratí nejvíc času. Já jsem známá tím, že si svoje dny plánuji do posledního detailu, a i když to je někdy na škodu, většinou to ušetří spoustu času. Zkuste si proto sestavit alespoň nějaký základní plán tak, aby vám na sebe jednotlivé věci navazovaly a nemuseli jste přes den zbytečně ztrácet čas rozhodováním.

PŘIPRAVTE SI VĚCI DOPŘEDU

Moje krabičky, skleničky a nejrůznější pytlíčky vadily naší rodině tak moc, že jsem si musela koupit vlastní malou ledničku. Ani trošku toho ale nelituji, jelikož jak mi potom všichni závidí, když přijdu domů a za pár minut mám na stole výbornou zdravou večeři! Jednou za čas se vždycky zavřu do kuchyně a připravím si spoustu jídla na další dny - nakrájím si zeleninu, navařím přílohy, udělám kuličky...Během týdne už jen jednotlivé krabičky smíchám a mám hotovo!

Stejně si připravuji i ostatní věci, ať už se jedná o tašku na cvičení nebo sešity. No není lepší si ráno v klidu vychutnat snídani, než zmateně pobíhat po celém bytě?

MĚJTE POZITIVNÍ PŘÍSTUP

Při učení na maturitu mě šíleně nebavila ekonomie - a proto jsem si jí vzala do parku a učila jsem se jí hned jako první! Pozitivní přístup totiž dokáže změnit spoustu věcí a také ušetří čas. Když člověka něco nebaví, většinou to nejdřív odkládá, potom dělá něco jiného, má výčitky, že danou věc nestíhá a když se k ní konečně dostane, stejně se na ni nesoustředí. Ne všechno ale můžeme ovlivnit a jsou i věci, které jednoduše musíme přijmout tak, jak jsou. Proto zkuste změnit svůj přístup, ať už si třeba podtrháte poznámky oblíbenou barvou nebo se půjdete proběhnout na neznámé místo - uvidíte, že všechno najednou půjde daleko snadněji.

NEZAPOMEŇTE NA ODPOČINEK

Tenhle bod si sem píšu i pro sebe - odpočinek je totiž moje největší slabina. Všimla jsem si ale, že když dělám věci unavená, trvá mi to tak akorát déle a výsledek nestojí za nic. Proto se nebojte jednou za čas vypnout a načerpat energii, ať se můžete zase plní sil vrátit!

A jaké jsou vaše tipy, jak co nejlépe ušetřit čas? Dejte mi vědět do komentářů!


People always wonder how I manage to do so many things in one day and I have to admit that I am pretty proud of that feature. You're now probably thinking which are the obligations of someone who has 4 months of holidays but trust me that it's not that easy to capture your breakfast before you eat it.

Just kidding. I'm now finally having little bit of rest and I am truly enjoying it to the fullest. However, I graduated last year and I still managed to get A's, lay in the books for hours, exercise regularly, go out with friends, eat healthy, bake cakes, write blog posts, edit Youtube videos and clean my room...okay! It wasn't that hot with the cleaning but only because it's just not my thing - however, everything's possible when you truly want i.

You just have to know how to do it.

SET YOUR PRIORITIES

Honestly, I don't think there's such a thing as "not having time". Of course you can have a time-consuming job, school or whatever but you can always set your alarm clock half an hour earlier or miss an evening episode of your favourite series. Most importantly, try to consider how much time you spend on social media - lately I've been trying to put my phone away every evening and I have much more time!

MAKE A TO-DO LIST

I have a small notebook in which I write what I have to do each day. When I have everything written down, it's less likely I'd forget something and I even better set my priorities. And trust me there's no better feeling than to erase a thing from your list!

PLAN YOUR DAY AHEAD

Be honest guys - how many times you didn't know what to learn, what to have for lunch, what to train and stuff? In fact, you lose so much time when you are thinking what to do next. I always plan my days ahead and even though it can be sometimes a bit restricting, it saves so much time. So try to make at least a basic plan of your following day so you wouldn't have to spend time deciding what to do next!

PREPARE THE THINGS AHEAD

My meal boxes, jars and all those small bags were heckling my family so much I had to buy my own small fridge. However, I don't regret it at all as that's the reason why I can come home and have a delicious healthy dinner ready in few minutes! Once in a while I always cook big butches of veggies, grains or stuff and then I just combine all the boxes during the week.

I actually prepare all the other things like this as well, even if it's my sports bag or notebooks. Isn't it better to enjoy your breakfast in the morning than to rush around your flat?

HAVE A POSITIVE ATTITUDE

I hated economy when I was learning for my graduation - so I took it into a park and learned it as the very first subject! When one's not into something, he usually avoid doing it as long as possible, than he does something instead, he has regrets and finally he is not even concentrating on a stuff he's supposed to do. However, we can't influence everything in life and we sometimes have to except things as they are. So try to change your attitude and you'll see how easier everything will be!

DON'T FORGET TO REST

This point's especially important for me - resting is my greatest weakness. However, I've noticed that when I do things while being tired they only take me longer and aren't done properly. So don't be afraid to switch off sometimes in order to gain energy and come back on track!

Do you have any tips how to save time? Let me know in the comments!

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

JULY FAVOURITES

JULY FAVOURITES