Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MINDSET V.

MINDSET V.

Minulý pátek jsem byla na odběrech krve. Konečně jsem měla hladinu železa v normě, všechno mi vyšlo v pořádku, až na draslík. Jeho hodnota byla extrémně vysoká a pan doktor z toho byl docela znepokojený.

Musela jsem jít tedy na další, kontrolní odběry, přičemž mi řekl, že jestli bude hodnota stále takhle vysoká, budu muset přestat jíst určité potraviny a zároveň přestat sportovat.

Byl to pro mě docela šok. Nikdy jsem o vysoké hladině draslíku neslyšela, proto jsemse hned běžela podívat na internet. Kromě toho, že jsem se dozvěděla, že mi může prasknout srdce a radši bych si měla amputovat ledvinu (nikdy se nekoukejte na diagnózy v internetových diskuzích!), našla jsem si také potraviny s vysokým obsahem draslíku. Banány. Ořechy. Lušteniny. Téměř veškerá zelenina. Všechno, co miluju a jím denně.

Dalším bodem byl sport. Absolutně si nedovedu představit, že bych ze dne na den musela skončit se vším, co dělám. Se vším, co mě naplňuje, dělá radost a v čem jsem se vážně našla.

Dopoledne, kdy jsem čekala na výsledky, bylo neskutečně stresující. Četla jsem si, stříhala video, pekla cheesecake, ale stejně jsem pořád hypnotizovala mobil, zda mi nevolají. Když nakonec mobil zazvonil, zastavilo se mi srdce.

Hodnota draslíku byla naprosto v pořádku. Byla jsem najednou jako blázen. Nahlas jsem vydechla, vytryskly mi slzy a asi tisickrát jsem doktorovi děkovala. Měla jsem prostě neskutečnou radost a můj skvělý pan doktor odvrátil se svým typickým humorem, že přeci musí moje nervy trošku trénovat.

Když se na to dívám takhle zpětně, jsem za takovou zkušenost hrozně ráda. Člověk totiž opravdu neví co má, dokud to neztratí. Je kolem mě spoustu lidí se zdravotními problémy a omezeními, ale jelikož se cítím v pořádku, nikdy mě nenapadlo, že by se to mohlo týkat i mě samotné. Řeknete si někdy během dne, že jste šťastní jen proto, že jste zdraví? Já se přiznávám, že ne. Spoustu věcí beru automaticky, tak jak jsou a fungují. Ale díky téhle zkušenosti jsem si uvědomila, že opravdu, opravdu ta nejdůležitejší hodnota v životě je zdraví. A to jak fyzické, tak psychické. Proto je potřeba si ho chránit a starat se o něj, protože je tak neskutečně křehké... A hlavně je potřeba být vděčný za to, že můžeme dělat cokoliv chceme. Já jsem. Děkuju


I was on a blood collection last Friday. I finally had my iron level alright as well as everything else except the potassium. It's concentration was so high that my doctor was quite concerned.

So I had to go on a blood collection again, while my doctor said that if the potassium level will be still that high, I will have to change my diet and stop doing sport.

I was shocked. I´ve never heard about high level of potassium so I browsed the internet. Despite the fact that my heart can burst and that I should amputate my kidney (never read diagnosis on internet discussions!)  I realize which foods are potassium-high. Bananas. Nuts. Legumes. Almost every kind of vegetable. Everything I love and eat regularly.

Next thing was sport. I absolutely can´t imagine that I would have to immediately stop doing everything I am used to. Stop doing everything that makes me happy, that I love and where I found myself.

The morning when I was waiting for the results was unbelievably stressful. I read, worked on a video, baked a cheesecake, but I still hypnotized my phone whether it´s not ringing. When it finally was, my heart stopped.

Potassium level was absolutely alright. I went really crazy. I breath out loud, tears were falling all over my face and I thanked the doctor for a thousand times. I was unbelievably happy and my amazing doctor said with his typical humour that he has to train my nerves a bit.

When I look back, I am so thankful for this experience. One literally doesn´t know what he has until he loses it. There are a lot of people around me who have health issues and limitations, but as I am feeling alright I would never think about myself being in that situation. Do you ever just thank for being healthy throughout the day? I must admit that I don´t. I take a lot of things automatically, as they are and function. But thanks to that experience I realized that the most, most important value in life is health. The physical one and the psychical one. So it´s important to take care of it, because it is so fragile… And most importantly, be thankful for the opportunity to do whatever you want. I am. Thanks ❤

Q&A #1

Q&A #1

TRAVEL DIARY: SWITZERLAND, ITALY, MONACO

TRAVEL DIARY: SWITZERLAND, ITALY, MONACO