Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MINDSET III.

MINDSET III.

Přichází léto a s ním nový díl MINDSET. V předchozích dvou článcích (tady a tady) jsem se věnovala pozitivní náladě a byla to pro mě i taková motivace v těžším období. Nevím, jestli na to má vliv to sluníčko, ale teď jsem vážně spokojená a všechno vidím pozitivně.

Podařilo se mi už něco málo přibrat a ještě bych chtěla tak 5 kg nahoru. Když jsem byla nejhubenější, tak jsem sice fyzicky žádné problémy neměla, ale psychicky jsem na tom moc dobře nebyla. Pořád jsem byla ve stresu, naštvaná, smutná. Nejhorší na tom všem je, že jsem si to ani neuvědomovala a byla nějaká zaslepená. Lituji toho, nechápu, že jsem mohla být tak blbá, ale teď už s tím nic neudělám a nemá smysl se kvůli tomu trápit. Čas vrátit nejde a upřímně, zkušenost je to obrovská a vím, na co si v budoucnu dávat pozor. Zdraví je nejdůležitější a člověk si ho musí chránit. Chci dělat, co mě baví, bez jakéhokoliv omezení a jsem ochotná pro to udělat maximum. Vím, že jsem na správné cestě a že všechno zase bude v pohodě.

Také jsem byla v pátek po dlouhé době na party. Bylo to sice super a příjemné užít si po dlouhé době holčičí večer, ale uvědomila jsem si, že nemá cenu měnit člověku jeho povahové rysy. To, že v 18 na party moc nechodím, nepiju a ideální páteční večer si představuji s knížkou a tvarohem s vanilkovým proteinem, může většině lidí připadat zvláštní. Jsem prostě trochu jiná. Neznamená to ale, že je můj život nudný - naopak. Konečně cítím, že jsem se našla. Že jsem našla něco, co mě naplňuje - sport, zdravé jídlo, blogování. Nevidím nic pozitivního na tom pít něco, co mi nechutná, bolí mě potom hlava a ráno nejsem schopná vstát. Nebojte se dělat, co vás baví a už vůbec nedělejte něco jen proto, že to dělá většina. Buďte sami sebou a kašlete na to, co si myslí ostatní. Nikdy nevíte, kolik lidí můžete inspirovat.

Nadcházející dva týdny budou sice trochu hektické, ale už se s tím nestresuju. Čekají mě závěrečné testy z hlavních předmětů, musím odevzdat seminární práci a video, jak vedu jógovou lekci na můj instruktorský kurz (budete potom chtít práci zveřejnit na blogu?), snad už konečně odjezdím autoškolu a zároveň  nechci zanedbávat blog, cvičení, tréninky, kamarády a rodinu. Potom mě ale čekají krásné dva měsíce, které mám v plánu si maximálně užít a nasbírat nové zkušenosti. Bude to léto před maturitou, tak si chci také pořádně odpočinout a načerpat energii.

Jak jste na tom momentálně vy? Také máte sluníčkovou náladu? A co vaše plány na léto? Napište mi do komentářů, budu se těšit na všechny odpovědi <3


Summer is almost here and so is the new chapter of MINDSET. I dedicated previous two articles (here and here) to positivity and motivation in harder times. I´m not sure if it's because of the sunny weather, but now I'm absolutely happy and I have a positive mindset as well.

I managed to gain some weight and my current goal is to gain 5 more. When I was the skinniest, I didn't have any physical problems, but mental ones. I was constantly under the pressure, angry or sad. The worst thing about it was that I didn't even notice it. I still don't understand why I was so dumb, but I can't take it back so it doesn't make sense to worry about it now. It is such a big experience for me and at least I know what to be careful about in the future. Health is the most important thing one can have. I want to do everything I love doing without any limitations. I feel that I'm on a right way and that everything's gonna be okay.

Last Friday I was on the party after a long time. It was nice and I really enjoyed girly night, but I realized that it doesn't make sense trying to change your personality. The fact that I'm 18 years old, I don't party every week, I don't drink alcohol and my ideal Friday night is with book and quark with vanilla protein may appear weird to a lot of people. I know that I'm different. But it doesn't mean that my life is boring - in fact it is pretty amazing! I finally feel that I found myself - I love sport, healthy food and blogging. I don't find any positives on drinking something I don't like, something that makes me sick afterwards. Don't be afraid to do what you love and absolutely forget about doing things just because the society does them. Be yourself and fuck what other people think. You never know how many people you are inspiring.

Next two weeks will be quite hectic, but I'm not stressed about it. I'm having finals, I have to submit seminary work and yoga lesson video for my yoga instructor course, pass my driving license exam and still manage to do my blog, workouts, trainings, meet friends and help my family. But I have two months of joy ahead and I can't wait. I want to gain new experiences and relax before my graduation year.

What about you? Do you have positive mood as well? And what about your summer plans? Let me know in the comments, I'm looking forward to all the responses <3

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES

MAY FAVOURITES

MAY FAVOURITES