Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MAY FAVOURITES

MAY FAVOURITES

Písnička: spotify playlist - česká pohoda

FullSizeRender.jpg

V květnu jsem si konečně stáhla spotify, a tak jsem neměla oblíbenou písničku, ale rovnou celý playlist. Playlist je od Topsify Czech republic a jmenuje se příznačně “ČESKÁ POHODA” - najdete v něm totiž ty nejlepší hity od Lucie, Kabátů, Mandrage, Tomáše Kluse nebo Bena Cristovao!

Knížka: Miguel Ángel Ruiz - 4 dohody

IMG_3454.JPG

Moc jsem si oblíbila přednášky pana Duška a především od jeho 4 dohod jsem se opravdu nemohla odtrhnout. Hned jsem potom běžela do knihovny pro originál 4 dohody od Miguela Ángela Ruize, ale kvůli škole jsem toho zatím nestihla moc přečíst. Proto mi dejte vědět, jestli byste potom měli zájem o recenzi knížky!

Beauty: seznam (ne)testované kosmetiky

IMG_2307.JPG

Musím přiznat, že v době, kdy jsem přecházela na veganství, jsem nevědomky používala testovanou kosmetiku. Myslela jsem, že se na zvířatech už netestuje, a když jo, tak jen u neznámých značek. Po shlédnutí Earthlings jsem se ale o etické důvody začala zajímat ještě daleko víc a zjistila jsem, že většina světoznámých značek své produkty opravdu testuje na zvířatech a to já prostě nechci podporovat. Proto si teď hlídám, aby kosmetika, kterou používám, byla netestovaná - a pomáhají mi k tomu dva seznamy, které jsem sepsala i pro vás.

Recept: Sójové řezy

IMG_6409.JPG

V květnu jsem si vaření užívala opravdu naplno, a proto vznikla spousta skvělých receptů - jako například nasi goreng, proteinové waffle, čokoládový mugcake nebo dokonce skořicové rolky! Nakonec ale zvítězily sójové řezy ze 4 ingrediencí - a to hlavně proto, že si je oblíbila spousta z vás!

Pití: Karamelové ice-tea

FullSizeRender.jpg

Normálně piju jenom vodu, ale jak se oteplilo, dostala jsem chuť na nějaké sladké osvěžující pití. Zkoušela jsem nejrůznější šťávy a limonády, až mě nakonec napadlo připravit domácí ice-tea! Použila jsem na něj zelený čaj z pytlíku Sonnentor, který jsem zalila vodou, přidala jsem čerstvou limetku a jahody a hlavně tajnou přísadu - karamelovou stévii! Karamelové stéviové kapičky jsem si šíleně oblíbila, jelikož mají úplně skvělou karamelovou chuť, nejsou ani trochu umělé a všechno skvěle osladí (a jestli byste je chtěli vyzkoušet, s kódem “TEREZAS5” na ně získáte slevu 5%!).

Food tip: proteinové lísko-oříškovo-arašídové máslo z balicekzdravi.cz

IMG_3839.JPG

Určitě jste si všimli, že mi ořechová másla kolují v žilách, a proto už vás asi nepřekvapí, že jsem hned musela vyzkoušet novinky z balicekzdravi.cz. Upřímně jsem byla ze všech máslíček úplně nadšená, ale nejvíc mě překvapilo proteinové lísko-oříškovo-arašídové máslo. Doteď mi totiž žádné lísko-oříškové máslo nechutnalo - vždycky byla taková zvláštně nahořklá. Tohle máslíčko je ale díky arašídům nasládlé, lískové oříšky dodají lehký nádech a hodně výrazná je chuť skořice. I když je součástí vanilkový protein, chuť není ani trochu umělá a konzistence je také boží - spíš tekutá a krásně krémová. Ve zkratce - máslo se má spotřebovat do dvou týdnů, ale věřte mi, že nepřežije ani dva dny. A jestli se o tom chcete přesvědčit sami, tak na balicekzdravi.cz máte s kódem “Tereza15slevu 15% na celý nákup!

Restaurace: Etnosvět

IMG_3365.JPG
IMG_3367.JPG

V květnu jsem byla v restauraci Etnosvět a asijské rýžové nudle s uzeným tempehem & arašídy byly to nejlepší jídlo, co jsem za poslední dobu měla! Byly skvěle ochucené, chutě se perfektně doplňovaly a navíc bylo jídlo krásně nazdobené. Obsluha byla moc milá a posezení venku na zahrádce dodalo tu správně pohodovou letní atmosféru. Nejvíc jsem ale byla nadšená z toho, že si pochutnaly babičky, děda a taťka dokonce říkal, že nikdy nejedl lepší burger! Takže jestli chcete rodině nebo kamarádům ukázat, jak výborné může být vegan jídlo @etnosvet doporučuje 10/10 Teroušů!

Cvik: venkovní trénink s @petr.mojevize

IMAGE.JPG

V květnu jsme si dali první venkovní trénink s Péťou, kterého můžete znát z Instagramu jako @petr.mojevize. Péťa je vegan, který se zaměřuje především na funkční trénink s vlastní vahou a lidskému tělu opravdu rozumí. Cvičení mě šíleně bavilo, cítila jsem snad každý sval a už se nemůžu dočkat, až vyrazíme znovu!

Fitness tip: Recenze rostlinných proteinů

FullSizeRender.jpg

Často se mě ptáte na rostlinné proteiny, a jelikož jsem jich vyzkoušela už spoustu, sepsala jsem pro vás velkou recenzi!

Instagram účet: @mycookingdiary.cz

FullSizeRender.jpg

Myslím, že Kačí nemusím moc dlouho představovat - foodblogerka roku, autorka úspěšné kuchařky a hlavně šíleně milej člověk. Bohužel jsem zatím neměla možnost poznat Kačí osobně, ale její ukecané Instastories úplně zbožňuju - i přesto, jak moc je úspěšná, je pořád přirozená, milá, vtipná a hlavně svá. A takovéhle lidi rozhodně stojí za to sledovat!

Zážitek: vydání E-BOOKU TEREZA’S DIARY: LEVNĚ, ZDRAVĚ, CHUTNĚ

IMG_3382.PNG

V květnu jsem zveřejnila tajný projekt, na kterém jsem si dala opravdu záležet - E-BOOK LEVNĚ, ZDRAVĚ, CHUTNĚ!  Tentokrát jsem ho ale pojala trochu jinak - snažila jsem se ukázat, že zdravá veganská jídla můžou být levná a rychlá, a proto všechny ingredience seženete v běžných supermarketech a doba přípravy receptů nezabere víc, než pár minut! Přesto jsou ale v E-BOOKU takové speciality, jako lívance, zmrzlina, brownies nebo křupavé hranolky!

Navíc je součástí knížky definice tzv. ,,whole-foods plant-based diet”, tipy, jak jíst zdravě & ušetřit, jak si vaření co nejvíc zjednodušit nebo ukázka nákupního seznamu. Ve speciální závěrečné kapitole potom najdete seznam nejrůznějších veganských dobrot, jako je pečivo, čokolády nebo bonbony, které seženete v běžných supermarketech.

Jsou tři způsoby, jak si E-BOOK objednat - elektronicky buď přímo přes e-shop nebo přes e-mail (terezasdiary@gmail.com) a nebo v tištěné podobě, a to navíc s osobním věnováním (opět přes e-mail terezasdiary@gmail.com). Doufám, že se vám e-book bude líbit a moc děkuju, že díky vám mohl vzniknout!


Song: Spotify playlist - česká pohoda

FullSizeRender.jpg

I finally downloaded Spotify so I didn’t have one favourite song but a whole playlist in which you can find songs by the best Czech interprets!

Book: Miguel Ángel Ruiz - 4 agreements

IMG_3454.JPG

I’m currently immersed in the book called 4 agreements written by Miguel Ángel Ruiz. However, I had way too many exams last month so I’ve read only few pages so far. So let me know if you’d like me to make a review!

Beauty: The list of (non)tested cosmetics

IMG_2307.JPG

I must admit that I was using animal tested cosmetics when I was going vegan as I was actually unaware of it. I thought that the cosmetics is not being tested on animals anymore. However, after watching the Earthlings I got more into the ethics and I found out that almost every famous brand is being tested on animals and I honestly don’t want to support such a cruelty. So now I take extra care whether the brand I’m using is cruelty-free and what help me are two lists which you can find here.

Recipe: Soy slices

IMG_6409.JPG

I truly enjoyed cooking in May and I actually managed to create a lot of nice recipes - such as nasi goreng, protein waffles, chocolate mugcake or the cinnamon rolls! However, the best recipe was the one for 4-ingredient soy slices as many of you guys loved it!

Drink: caramel ice-tea

FullSizeRender.jpg

I usually drink solely water but as it got warmer I started craving something sweet & refreshing. I tried various juices and lemonades until I made a homemade ice-tea which hit the spot! I used Sonnentor green tea, fresh lime, strawberries and my secret ingredient - caramel stevia! I absolutely love liquid caramel stevia as it has a delicious caramel taste, isn’t artificial at all and makes everything perfectly sweet (and if you’d like to try it as well, you can get 5% off by entering the code “TEREZAS5”!).

Food tip:

Restaurant: Etnosvět

IMG_3365.JPG
IMG_3367.JPG

I was in the restaurant called Etnosvět in May and Asian noodles with smoked tempeh & peanuts were probably the best meal I’ve ever had! Also, the stuff was very kind and the terrace when we were sitting created the right summer atmosphere. However, what I was the most excited about was that even my family liked it and my dad actually said he had never eaten a better burger! So if you’d like to show your family or friends how delicious vegan food can be, Etnosvět is a perfect option!

Exercise: outdoor training with @petr.mojevize

IMAGE.JPG

In May I did my very first outdoor workout with Petr known as @petr.mojevize on the Instagram. Petr is a vegan who specializes in functional training and he truly understands the human body. I loved the workout, I felt all my muscles working and I can’t wait for our next training!

Instagram account: @mycookingdiary.cz

FullSizeRender.jpg

Unfortunately I haven’t meet Kačí in a person yet but I absolutely adore her Instagram account - even though she’s extremely successful she still remained incredibly nice, real and honest. And that kind of people I like to follow!

Experience: my third E-BOOK

IMG_3382.PNG

In May I revealed the project I’ve been working on for so long - my third e-book! However, it’s only in Czech language.

LONDÝN: CO NAVŠTÍVIT & OCHUTNAT

LONDÝN: CO NAVŠTÍVIT & OCHUTNAT

PLACES TO VISIT THIS SUMMER

PLACES TO VISIT THIS SUMMER