Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MAY FAVOURITES

MAY FAVOURITES

Písnička: Junge Junge - Run run run

Tuhle písničku jsem si zamilovala hlavně kvůli jejímu textu, který naprosto přesně vystihl celý minulý měsíc - ,,the life was easy when I was young young young".

Knížka: Ruediger Dahlke - Stávám se veganem

Bez jakéhokoliv přehánění, tahle knížka se mi líbila ze všech veganských knížek, které jsem četla, nejvíc. Autorem je německý lékař Ruediger Dahlke, takže jsou všechny informace podložené lékařským výzkumem, ale zároveň jsou podány vážně srozumitelnou formou. V první části najdete základní informace (co si hlídat, co čím nahradit a podobně) a v druhé části zase pěkně zajímavé recepty - jako třeba řízek z červené řepy! Co je ale na tom všem nejzajímavější, v květnu jsem nad veganstvím začala opravdu přemýšlet, a přestože jsem o tom nikomu neřekla, knížku mi dala mamka - že by to bylo nějaké znamení?

Beauty: Spirulina pro krásné opálení

Spirulina je superpotravina se spoustou pozitivních účinků, ale věděli jste, že díky ní můžete mít i krásné opálení? Obsahuje totiž antioxidant astaxanthin, který chrání kůži před UV zářením. A je 500x účinnější, než vitamin E! Spirulinu můžete přidat téměř do čehokoliv, například do smoothie a nebo do dresinku vaší buddha bowl!

Oblečení/doplňky: náramek @handmade.by.agnes

Nejrůznější náramky jsou moje posedlost a v květnu jsem se úplně zamilovala do ručně dělaného od @handmade.by.agnes. Neuvěřitelně šikovná Agnes ho udělala přímo pro mě podle mého znamení, a to jen z přírodních minerálů. Proto jestli hledáte krásný náramek a chcete podpořit mladou talentovanou slečnu, tak se určitě na stránky @handmade.by.agnes podívejte!

Recept: Snickers

V květnu jsem se pokusila překonat svojí neschopnost přípravit sladký dezert a rovnou jsem se pustila do zdravé verze tyčinky Snickers. A víte co? Nikdo nepoznal rozdíl od té klasické!

Pití: kale protein smoothie

Zatímco přes zimu miluji nejrůznější čaje, v létě ujíždím na smoothies. V květnu jsem ale neměla čas vymýšlet žádný nový recept, a tak jsem si dělala svojí oblíbenou klasiku pořád dokola - slaďoučké proteinové smoothie s kadeřávkem!

Food tip: meruňkový šmakoun s cottage

18553162_10208651771442242_702986636_o.jpg

Podobnou fotku jste na mém Instastories mohli vidět snad každý den, schválně jsem ale nepsala, o co se jedná. Je mi totiž až trapné, jak je to jednoduché na přípravu! Upřímně jsem se ale do téhle svačinky zamilovala, a tak se o můj tajný food tip musím podělit i s vámi - jednoduše smíchejte cottage sýr s meruňkovým šmakounem!

Restaurace: Puro gelato

Sluníčko, Náplavka a Puro gelato - co je víc? O Puro gelato jsem vám sice už říkala v článku o mých oblíbených restauracích, ale přes zimu jsem tam chodila hlavně na skvělý veganský croissant nebo banánovou bábovku. V květnu jsem ale konečně zkusila jejich pravé italské gelato - věřte mi, že ta superkrémová čokoládová chuť by měla být na vašem seznamu věcí, které v životě vyzkoušet!

Cvik: běh

Běh sice není přímo cvik, ale rozhodně to byla aktivita, kterou jsem si v květnu oblíbila nejvíc - člověk si prostě nejlépe odpočine a vyčistí hlavu. Proto jestli přesně tohle potřebujete i vy, koukněte na moje tipy, jak s během začít.

Fitness tip: bílkoviny, sacharidy, tuky

Recepty_blog.jpg
image1.jpg

Je důležité mít alespoň základní přehled o 3 hlavních složkách potravy a hlídat si jejich dostatečný + vyvážený příjem. Proto jsem pro vás sepsala samostatné články o bílkovinách, sacharidech i tucích.

Instagram účet: @sweetsimplevegan

Jasmine Briones je další milá, krásná a pozitivní veganka, kterou jsem si v květnu moc oblíbila. A to ani nemluvím o jejích vynikajících receptech!

Zážitek: Maturita

Jestli mě sledujete delší dobu, tak vám nemohlo uniknout, že jsem letos maturovala. Celý rok byl vážně náročný a vyvrcholilo to 23.5., což pro mě byl takový zážitek, že jsem o tom musela sepsat samostatný článek.


Song: Junge Junge - Run run run

I fell in love with this song mainly because of its lyrics which actually describe the last month perfectly - "the life was easy when I was young young young".

Book: Ruediger Dahlke - Peace food

Without any exaggeration, I liked this book from all the vegan books I've read so far the most. Ruediger Dahlke, the author of the book, is a doctor so all the information is based on a scientific research while it's still written in an easily comprehensive way. The book is divided into two parts - the first one talks about basic info (what to look after, vegan substitutes etc.) and the second one consists of amazing recipes - such as beet burgers! However, what is the most interesting fact is that I´ve seriously started thinking about becoming vegan and even though I haven't told anyone about it, I received the book from my mum. Don´t you think it´s a sign?

Beauty: Spirulina for glowing tanned skin

Spirulina is a superfood with tons of health benefits but have you known it's essential for a glowing tanned skin? It contains antioxidant called astaxanthin which protects the skin against UV radiation. And it's 500x times more powerful than vitamin E! Spirulina can be added into smoothies or even your buddha bowl dressing!

Clothes/Accessories: bracelet @handmade.by.agnes

I'm obsessed with all kinds of bracelets and in May I fell in love with the handmade one by @handmade.by.agnes. Agnes made it just from the natural minerals directly for me according to my zodiac sign. So if you are looking for a lovely bracelet and you want to support young talented girl, definitely take a look at @handmade.by.agnes page!

Recipe: Snickers

In May I tried to beat my disability to make something sweet and I decided to create healthy Snickers version. And you know what? No one has noticed any difference compared to the classical bar!

Drink: kale protein smoothie

While I love all kinds of teas during winter, I'm obsessed with smoothies right after it gets a bit warmer. However, I didn't have time for creating any recipe so I went for my classical favourite one - the sweetest protein kale smoothie!

Food tip: cottage cheese with adler protein

You have probably seen a similar photo on my Instastories almost every day but I rather didn't write what it was. Actually I'm pretty embarrassed how easy the prep is! However, I fell in love with this snack so I have to share my secret food tip with you as well - just combine cottage cheese with apricot adler protein!

Restaurant: Puro gelato

Sun, the heart of Prague and Puro gelato - what's more? I've already told you about Puro gelato in my favourite restaurants post, but I tried their traditional Italian gelato finally in May - trust me that this supercreamy chocolate flavour should be on your bucket list!

Exercise: running

Running was definitely the activity I did the most during the May - it's the best way how to unwind and clear your mind. So if you need it as well, take a look at my tips how to start running.

Fitness tip: protein, carbs, fat

Recepty_blog.jpg
image1.jpg
Blog.jpg

It's important to have at least a basic knowledge about the three main macronutrients and to look after their sufficient + balanced intake. So I summed up single posts about protein, carbs and fat for you.

Instagram account: @sweetsimplevegan

Jasmine Briones is another kind, beautiful and positive vegan who I fell in love with. And her recipes are something to die for!

Experience: Graduation

If you've been following me for a longer time you must have noticed I had graduation this year. Whole year was pretty hard and it all ended on 23rd May. It was definitely the biggest May experience!

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES

MATURITA 2017

MATURITA 2017