Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MATURITA: JAK SE Z TOHO NEZBLÁZNIT?

MATURITA: JAK SE Z TOHO NEZBLÁZNIT?

Jelikož spoustu z vás čeká za pár dní maturita, napadlo mě sepsat článek právě na tohle téma. Sice mi je jasné, že slovo ,,maturita” slyšíte ze všech stran a že je nějaký ten stres přirozený, ale přesto bych vás tímhle článkem chtěla alespoň trošku uklidnit. Maturita je taková první velká zkouška v životě člověka, ale věřte mi, že nakonec opravdu není tak strašná. Vsadím se, že se vám teď všechno plete dohromady, přijde vám, že nic neumíte a že to nikdy nemáte šanci zvládnout. Ale nebojte - na potítku se vám najednou všechno vybaví a učitelé vás svými otázkami navedou.

Proto nezoufejte a vyzkoušejte tipy, které pomohly mně.

Těsně před maturitou

PROJDĚTE SI VŠECHNY OTÁZKY

Nebojte, nikdo neočekává, že budete umět úplně všechno. Je ale důležité, abyste o každé otázce dokázali říct alespoň pár vět. Proto si je všechny projděte, ať víte, o čem která přibližně pojednává.

POPROSTE NĚKOHO, AŤ VÁS VYZKOUŠÍ

Napište si na papírky čísla otázek, dejte je do pytlíku a poproste někoho, ať vás vyzkouší. Já se sice ráda učím sama, ale přeci jen je něco jiného mluvit před někým, a proto je fajn si to natrénovat.

ODPOČIŇTE SI

Já si nejlíp pročistím hlavu cvičením nebo v přírodě - proto jsem před maturitou vždycky ráno chodila do posilovny a učení jsem prokládala procházkami. Aby bylo učení opravdu efektivní, musí si mozek také někdy odpočinout. Proto se nebojte dát si pauzu a nějak se odreagovat - ať už cvičením, kreslením nebo třeba vařením!

PŘIPRAVTE SI OBLÍBENÉ JÍDLO

Právě vaření je ideální způsob, jak úplně vypnout. A nevím, jak vy, ale já jsem hned pozitivnější, když si připravím své oblíbené jídlo! Každému samozřejmě chutná něco jiného, ale doporučovala bych vám vyzkoušet moje milované čokoládovo/kokosové kuličky - díky datlím jsou slaďoučké, takže skvěle obalí nervy a ořechy zase podporují mozkovou činnost!

Během maturity

VEZMĚTE SI TALISMAN

Když mě čeká něco důležitého a jsem z toho nervózní, vždycky si s sebou beru malý talisman - ani byste nevěřili, jak dokáže zklidnit.

NENECHTE SE ROZHODIT OTÁZKOU

Co si budeme povídat - štěstí u maturity hraje velkou roli a na dobré otázce opravdu záleží. Když se vám ale stane, že si vytáhnete otázku, kterou jste nechtěli, hlavně nezačněte panikařit. Zachovejte klidnou hlavu a naopak to berte jako výzvu.

VYSTUPUJTE SEBEVĚDOMĚ

Věřte mi, že maturitní komise bude vnímat i to, jak vystupujete a když budete ustrašení, nezanecháte moc dobrý dojem. Neříkám, abyste nastoupili s pocitem, že to ,,máte v kapse”, ale zdravé sebevědomí vám hned pár bodů přidá.

MLUVTE

Nejhorší, co můžete udělat, je jen mlčet a koukat. Pořád je lepší říct alespoň něco, i když to třeba nebude úplně správně. Proto se snažte navázat na nějaké téma, o kterém toho víte víc a ve kterém si jste jistější.

To už by bylo pro dnešní článek všechno. Opravdu doufám, že se vám líbil a hlavně, že vám pomůže! Držím palce a budu se na vás těšit zase příště.

PLACES TO VISIT THIS SUMMER

PLACES TO VISIT THIS SUMMER

APRIL FAVOURITES

APRIL FAVOURITES