Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MARCH FAVOURITES

MARCH FAVOURITES

Písnička: Pink - What about us

Už v únoru jsem vám říkala, že na písničkách od Pink úplně ujíždím - a v březnu tomu nebylo jinak! Tentokrát jsem se úplně zamilovala do What about us.

Knížka: easy & healthy baking with European fitness models

IMG_0826.JPG

V březnu vyšla knížka easy & healthy baking with european fitness models a já jsem měla to štěstí být součástí tohoto úžasného projektu. V knížce najdete moje dva recepty a spoustu dalších skvělých receptů před & po cvičení. Proto pokud byste měli o knížku zájem i vy, klikněte sem.

Beauty: l’Occitane balzám na rty s bambuckým máslem & meruňkou

IMG_1183.PNG

Možná jste si v mých videích všimli, že jsem měla z té zimy pěkně popraskané rty. Vyzkoušela jsem spoustu nejrůznějších balzámů, až mě nakonec zachránila mamka - dostala jsem od ní balzám na rty s bambuckým máslem & meruňkou od značky l’Occitane. Balzám nádherně voní, rty mi vyléčil, krásně vyživil a hlavně - kosmetika l’Occitane je netestovaná!

Oblečení/doplňky: hodinky Daniel Wellington SHEFFIELD

FullSizeRender.jpg

V březnu jsem dostala svoje úplně první hodinky - a rovnou Daniel Wellington! Úplně jsem si je zamilovala, jelikož jsou drobné, jednoduché, a přitom elegantní. Díky minimalistickému designu a kombinaci černé & zlaté se hodí ke každému outfitu a skvěle ho doplní. Proto pokud byste si chtěli udělat radost i vy, hodinky najdete zde a s kódem “terezaDW” získáte slevu 15%!

Recept: Reese’s

IMG_4531.JPG

Můj nejoblíbenější březnový recept bylo zdravé Reese’s - je na něj totiž potřeba jen pár minut a 4 základní ingredience! Přesto ale chutná úplně stejně, jako to klasické, proto tenhle recept rozhodně vyzkoušejte!

Pití: Yoursuperfoods Skinny protein

IMG_0941.JPG

V březnu jsem vyzkoušela rostlinný protein od Yoursuperfoods Skinny Protein. Jedná se o směs hrachového proteinu, konopného proteinu, moringa, spiruliny a vojtěšky, díky čemuž obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Dále obsahuje především chlorofyl, vitamin A, B9, B12, železo, vápník, draslík a hořčík. Je bez cukru, má nízký obsah sacharidů a není skoro vůbec sladký. Nemá ale “pískovou konzistenci” jako většina rostlinných proteinů, naopak je perfektně krémový. Cena je sice vyšší, ale s ohledem na superzdravé složení a účinky (podporuje kosti, svaly & nervový systém) si myslím, že se to vyplatí. Navíc s kódem “terezasdiary” získáte SLEVU 15%, stačí jen kliknout sem.

Food tip: recenze zdravých bister

IMG_1510.JPG

Často se mě lidé ptají, jestli se dá jíst zdravě (nebo dokonce vegansky!), i když jste celý den pryč a nemáte možnost si sami uvařit. Já sama ale doma přes den moc často nebývám, a proto s sebou vždycky nosím vlastní krabičky (rady k jejich přípravě najdete zde). Když si chci ale pořádně pochutnat, jdu do nějakého zdravého bistra - a proto jsem pro vás sepsala článek s tipy na moje nejoblíbenější!

Restaurace: Maitrea

FullSizeRender.jpg

V březnu jsem byla pozvaná na úplně božskou ochutnávku do mé oblíbené restaurace Maitrea. Poprvé jsem vyzkoušela jejich dva drinky, a to Greenhorn a čokoládový Green Superfood s rýžovým mlékem. Greenhorn mě fakt mile překvapil - jelikož se jedná o organický nápoj z mladého ječmene a je břečťálově zelený, čekala jsem, že bude chutnat jako tráva. Díky jablečnému džusu je ale perfektně sladký a chutě se skvěle doplňují. Čokoládový Green Superfood jsem si ale zamilovala ještě víc - jedná se o směs mladých výhonků (mladá pšenice, mladý ječmen, alfalfa), řas (spirulina, chlorella), posilujících bylin (sibiřský ženšen, máta), sušené zeleniny a ovoce, raw kakaa, užitečných trávicích enzymů a hlavně, chutná jako rozpuštěná čokoláda. K jídlu jsme toho měli opravdu spoustu - raw spaghetti, rukolový salát, nachos s guacamole a humusem nebo třeba raw makový závin. Vše bylo jako vždy naprosto úžasné a rozhodně to stojí za to otestovat! 

Fitness tipMůj současný jídelníček (kalorie & makra)

Často mi chodí otázky, jak teď vlastně jako vegan jím - proto jsem na tohle téma sepsala článek, a dokonce jsem i natočila video, ve kterém jsem si spočítala kalorie & makra. Rozhodně to ale neberte tak, že je můj styl stravování jediný správný a že byste tak měli jíst také. Každé lidské tělo je jiné, a proto každému vyhovuje něco jiného. Já jsem sice našla styl stravování, který mi vyhovuje, ale to neznamená, že musí nutně vyhovovat i vám. Proto článek i video berte spíš jako inspiraci a hlavně nezapomeňte poslouchat svoje vlastní tělo.

Instagram účet: @vegancommunity

FullSizeRender.jpg

Jestli jste vegani, tak je tenhle profil přímo pro vás - já sama jsem si ho úplně zamilovala! Každý den jsou zde totiž nové příspěvky, a to od odborných faktů, přes food inspiraci, až po veganské vtipy!

Zážitek: Tereza’s diary kešu máslo

IMG_0537.JPG

V březnu jsem vám odtajnila projekt, na který vaše chuťové buňky čekaly celý život - TEREZA’S DIARY 100% KEŠU MÁSLO. Ve spolupráci s @bigboybutter.cz jsme ho několik měsíců pilovali do posledního detailu a jako někdo, komu v žilách koluje kešu máslo, můžu potvrdit, že je naprosto PERFEKTNÍ. Máslíčko si můžete objednat přímo na stránkách www.bigboybutter.cz, ale pozor - počet kusů je omezený, tak na nic nečekejte!


Song: Pink - What about us

I’ve already told you about my obsession with songs by Pink in February favourites - and nothing changed in March! This month I fell in love with the one called What about us.

Book: easy & healthy baking with European fitness models

IMG_0826.JPG

The book easy & healthy baking with european fitness models was officially launched in March and I was so lucky to be a part of that amazing project. You can find there two of my recipes along other amazing pre&post workout recipes. If you’d like to order the book as well, click here.

Beauty: l’Occitane shea butter & appricot lipbalm

IMG_1183.PNG

You could have noticed that I had chapped lips because of the cold weather. I tried various lipbalms until my mommy saved me - she gave me shea butter & appricot lipbalm by l’Occitane. It has a lovely smell, it healed my lips and most importantly - it’s cruelty-free!

Clothes/accessories: Daniel Wellington SHEFFIELD watches

FullSizeRender.jpg

I got my very first Daniel Wellington watches in March. I absolutely fell in love with them as they are compact, simple yet elegant. They also match every outfit thanks to the minimalistic design and the the combination of black&golden. So if you’d like to order them as well, click here and you’ll get 15% off by entering the code “terezaDW”!

Recipe: Reese’s

IMG_4531.JPG

My favourite March recipe was healthy Reese’s - in fact, it requires just a few minutes and 4 basic ingredients! However, it tastes absolutely similar as the classical one so definitely give this recipe a try!

Drink: Yoursuperfoods skinny protein

IMG_0941.JPG

In March I tried Yoursuperfoods plant based protein powder the Skinny protein. It’s made out of pea protein, hemp protein, moringa, spirulina and alfalfa so it has all the essential amino acids. It contains vitamins A, B9, B12, iron, calcium and magnesium. It is sugar-free, has a low amount of carbs and it’s actually not sweet at all. However, it doesn’t have that “sand” consistency as many vegan protein powders do, in fact it’s rather creamy. The price is quite high but considering the superhealthy ingredients and the health benefits, it’s definitely worth investing in it. And you can get 15% discount by entering the code “terezasdiary”, just click here!

 Restaurant: Maitrea

FullSizeRender.jpg

I was invited for a lovely event into my favourite restaurant Maitrea. I tried their famous drinks for the very first time, the Greenhorn and the chocolate Green Superfood with rice milk. Greenhorn was a nice surprise for me - it’s made out of young barley so I expected it to taste like a grass. However, because of the apple juice it’s very sweet and the flavours go perfectly together. However, I fell in love with the chocolate Green superfood even more - it’s a blend of young shoots (wheatgrass, barley grass, alfalfa), algae (Spirulina, Chlorella) strengthening herbs (Siberian ginseng, Mint), dried vegetables and fruits, raw cocoa, beneficial digestive enzymes and most importantly, it tastes like melted chocolate! We tried various meals such as raw spaghetti, arugula salad, nachos with guacamole and hummus or the raw poppy seed roll. Everything was delicious as always and it’s definitely worth giving it a try!

Fitness tip: My current diet

I’ve been getting a lot of questions asking how I’m eating as vegan so wrote a single post about my current eating habits. However, I’m not saying that my way of eating is the best one and that you should be eating like this as well. We are all different and what works for me doesn’t have to work for you. So take this post as an inspiration but most importantly, listen to your own body.

Instagram account: @vegancommunity

FullSizeRender.jpg

If you’re vegan, this profile is exactly for you - I absolutely fell in love with it! There are new posts every day and you can find there facts, food inspo as well as vegan jokes!

Experience: Tereza’s diary cashew butter

IMG_0537.JPG

In March I revealed my secret project - THE TEREZA’S DIARY CASHEW BUTTER! I’ve been testing it for months and I can honestly say it’s PERFECT now. However, unfortunately it’s available only in Czech.

20 GREATEST MEMORIES OF MY LIFE

20 GREATEST MEMORIES OF MY LIFE

HOW TO START THE BLOG

HOW TO START THE BLOG