Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES

Písnička: Miley Cyrus - Malibu

Jako malá jsem byla asi ten největší fanoušek Hannah Montana a nebyla snad jediná věc, kterou bych neměla s jejím potiskem. Jenže potom Miley začala olizovat kladiva a já na ní tak nějak zapomněla. V červnu jsem ale nemohla její novou písničku Malibu dostat z hlavy - zdá se mi, jako by se Miley uklidnila a našla sama sebe. A dokonce přešla na VEGANSTVÍ!

Knížka: Rhonda Byrne - Tajemství

Nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla a ke které můžu napsat jen jediné - MUSÍTE SI JI PŘEČÍST.

Beauty: Konec s černou linkou!

Poslední dobou mi chodila opravdu spousta zpráv, ať si nedělám černou linku, že mi nesluší a zmenšuje oči. Dlouho jsem se nemohla přimět k tomu s tím přestat, jelikož jsem ji používala nějakých 7 let a bez ní si připadám na 12. V červnu jsem se k tomu ale konečně odhodlala a víte co? Nevím, jak vám dostatečně poděkovat!

Oblečení/doplňky: Avokádové tričko

To jsem si takhle jednou vyrazila do centra jen v tričku a nečekala jsem, že mi bude taková zima, že mě donutí koupit si svetr. Skočila jsem do prvního obchodu a místo svetru jsem si koupila tohle krásné avokádové tričko - a měla jsem z něj takovou radost, že jsem se zahřála hned!

Recept: Jablečný štrůdl

Můj nejoblíbenější červnový recept byl fitness jablečný štrůdl - přestože je totiž plný bílkovin a úplně bez cukru, chutná naprosto stejně, jako klasický štrůdl od babičky!

Pití: Voda s citronem

Asi byste jako nejoblíbenější pití měsíce čekali něco zajímavějšího, než vodu, že? Jenže já si vodu s citronem opravdu zamilovala, a to jak díky superosvěžující chuti, tak pozitivním účinkům - dokonce i na opalování!

Food tip: Veganza store

V červnu jsem začala spolupracovat s fitness e-shopem Veganza a upřímně je to pro mě jako splněný sen - obchod je totiž zaměřený na čistě rostlinné produkty a najdete zde všechny moje oblíbence (jako třeba Meridian máslíčka nebo Maxsport proteinové těstoviny!). Proto jestli hledáte kvalitní e-shop s opravdu širokou nabídkou zdravého jídla a doplňků, klikněte zde.

Restaurace: Maitrea

O restauraci Maitrea už jsem vám sice říkala v oblíbencích za duben i v článku o mých nejoblíbenějších restauracích, ale tenhle měsíc si opravdu zaslouží být tu znova - díky ní totiž bylo naše první Tereza's diary setkání jednoduše nezapomenutelné. A hlavně potom, co jsem vyzkoušela udon nudle s tempehem a tou nejkrémovější ARAŠÍDOVOU (!!) omáčkou mě už nikdo do jiné restaurace nedostane!

Cvik: jóga v horách

Upřímně, dokážete si představit něco lepšího, než lehkou jógu uprostřed hor za zvuku vodopádu?

Fitness tip: Tůry po horách

Nikdy jsem turistiku moc nemusela, ale poslední dobou jsem si jí doslova zamilovala - a tak bylo jasné, že se na první prázdninový výlet vypravím do hor! V Krkonoších jsme za den nachodili nějakých 30 km nádhernou přírodou a cestou jsme nepotkali jediného člověka. Skvěle jsem si vyčistila hlavu, dostala jsem spoustu nových nápadů a ještě jsem si pořádně zamakala!

Instagram účet: @theplantfeed

Můj nejoblíbenější červnový Insta účet byl rozhodně @theplantfeed. Jedná se o účet plný zdravých veganských receptů, které jsou ještě navíc laděné do mé milované asijské kuchyně. Ale hlavně - jejich tvůrcem je kluk! Přijde mi, že lidem pořád přijde veganství "málo mužné", a tak jsem šťastná, že objevuji stále víc klučičích účtů, které to naprosto vyvracejí.

Zážitek: 1. TEREZA'S DIARY SETKÁNÍ

Jelikož si nepopsatelně moc vážím vaší podpory a opravdu mi na vás záleží, přála jsem si poznat vás i osobně - a 15 000 odběratelů na Instagramu mi přišlo jako skvělá příležitost! Přestože se naše první společné setkání uskutečnilo hned 1.června, byl to pro mě ten největší červnový zážitek. Jako místo setkání jsem zvolila svojí nejoblíbenější restauraci Maitrea, která nám setkání udělala nezapomenutelné a jídlo bylo jako vždy dokonalé. Nakonec se nás sešlo 19 a byla jsem vážně překvapená, jak jsme si rozuměly, kolik jsme toho měly společného a jak moc jsme si ten večer užily. Jsem opravdu vděčná za to, že jsem měla možnost poznat takhle úžasné slečny.


Song: Miley Cyrus - Malibu

I was the biggest Hannah Montana fan when I was I child - I had literally every single thing with her printing. However, then Miley started licking hammers and I somehow forgot about her. But in June I actually couldn't get her new single Malibu out of my head - it seems like Miley finally found herself. And she even went VEGAN!

Book: Rhonda Byrne - The Secret

Best book I have ever read. The only way how to describe it is - YOU MUST READ IT.

Beauty: Bye black eyeliner!

I've received so many messages that I should stop using an eye liner as it doesn't look nice on me. I couldn't find courage to do it for so long because I had been using it for 7 years and I'm feeling like 12 years old without it. However, in June I finally stopped and you know what? I can't even express how grateful I am!

Clothes/accessories: Avocado T-shirt

I went into the heart of Prague with just a T-shirt on and I didn't expect it would be so cold outside I would have to buy a sweater. I jumped into the very first shop I saw and instead of the sweater I bought this lovely avocado T-shirt - and I was so happy it actually warmed me up!

RecipeApple strudel

My favourite June recipe was fitness apple strudel - even though it's full of protein and absolutely sugar-free, it tastes literally like traditional grandma's strudel!

Drink: Lemon water

You expected something more interesting than water, right? But I just fell in love with the lemon water both because of its refreshing taste and positive affects - even on a tan!

Food tip: Veganza store

In June we agreed on a collaboration with a fitness e-shop called Veganza store and honestly, it's like a dream come true - Veganza has completely plant based offer and you can find there all my favourite products (like Meridian butters or Maxsport protein pasta!). So if you are looking for a high quality e-shop with a vast healthy food offer, click here

Restaurant: Maitrea

Even though I've already told you about the restaurant called Maitrea in April Favourites and My favourite places to eat posts, it must be here again - actually, this restaurant was what made our first meet-up unforgettable. And honestly, after trying those udon noodles with tempeh and the creamiest PEANUT (!!) sauce I'm pretty sure I won't be going to any other restaurant now!

Exercise: yoga in the mountains

Honestly, can you think of something better than a light yoga in the middle of the mountains followed by the sound of a waterfall?

Fitness tip: Hiking

I didn't like hiking before but I literally fell in love with it recently - so it was pretty predictable I'd choose mountains as my very first summer trip's destination. We walked around 30 km per day in a lovely nature and we met no one. I perfectly cleared my mind, came up with so many ideas and even worked on my physique!

Instagram account: @theplantfeed

19238552_10208881122095865_1300877011_o.jpg

My favourite June Instagram account was definitely @theplantfeed. It's an account full of healthy vegan recipes, especially Asian inspired. But most importantly - it's the male feed! I think that lot of people still find veganism as "too feminine" so it makes me truly happy finding more and more male accounts that disprove this statement.

Experience: FIRST TEREZA´S DIARY MEET-UP

In June I had my very first meet-up and it was definitely the biggest experience of the whole month. The meet-up was held in my favorite restaurant called Maitrea so the food was incredibly delicious. As there were 19 of us, I was so surprised how many things we had in common and how much we enjoyed the evening. I'm so grateful I could meet such amazing girls!

 

 

TRAVEL DIARY: BISCHOFSHOFEN & SLOVENIA

TRAVEL DIARY: BISCHOFSHOFEN & SLOVENIA

MAY FAVOURITES

MAY FAVOURITES