Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JULY FAVOURITES

JULY FAVOURITES

Písnička: Tom Odell - True Colors

Originál písničky True Colors od Cyndi Lauper zbožňuju, ale jednou mi Spotify náhodně pustil verzi od Toma Odella a od té doby už neposlouchám nic jiného!

Beauty: Tmavší & kratší vlasy

IMG_6323.JPG

V červenci se stal doslova zázrak - poprvé jsem od kadeřnice neodcházela s pláčem, a to i přesto, že jsem se nechala celkem dost ostříhat! Můj sen je mít dlouhé vlasy, a proto se musím přiznat, že pravidelné stříhání pěkně zanedbávám. Tentokrát jsem ale vyzkoušela kadeřnictví Sokolovna Průhonice, přičemž jsem byla u moc šikovné a milé Patricie. Patricie mi se vším poradila, vlasy jsme zkrátily a trochu ztmavily a já jsem z výsledku úplně nadšená!

Oblečení/doplňky: Šaty & džínová bunda Zara

IMG_6026.JPG

V červenci jsem si potvrdila, že opravdu nejsem normální holka - totiž zatímco nakupování jídla zbožňuju, nakupovat oblečení mě ani trochu nebaví. Přesto jsem se ale nechala zlákat letními slevami a v Zaře jsem si koupila tyhle krásné šaty s džínovou bundou, ze kterých jsem úplně nadšená!

Recept: Clif Builders bar

IMG_1176.JPG

Čokoládový proteinový hummus, arašídová zmrzlina, chia pudink nebo rybí karbanátky... v červenci vznikla spousta skvělých receptů a vybrat jen jeden nejoblíbenější bylo pěkně těžké! Nakonec ale přeci jen o kousek zvítězily domácí Builders tyčinky, jelikož chutnají naprosto stejně, jako ty kupované - jen mají daleko lepší složení!

Pití: levandulová limonáda z restaurace Maitrea

IMG_6618.JPG

V červenci jsem se úplně zamilovala do levandulové limonády, která je novinkou letního menu restaurace Maitra. Je lehounce nasládlá, jemná a neskutečně osvěžující - prostě ideální do horkých letních dnů!

Food tip: Mých 10 nejoblíbenějších produktů

Tentokrát pro vás nemám jen jeden food tip, ale rovnou 10 - v červenci jsem totiž natočila video, ve kterém jsem vám představila svých 10 nejoblíbenějších produktů. A jelikož je rozhodně musíte vyzkoušet i vy, klikněte sem!

Restaurace: Letní menu restaurace Maitrea

IMG_6539.JPG
IMG_6538.JPG

V červenci jsem nebyla v žádné nové restauraci, ale přesto jsem vyzkoušela spoustu novinek, jelikož jsem byla pozvaná na ochutnávku letního menu restaurace Maitrea. Z nápojů jsem si zamilovala hned dva - levandulovou limonádu a kurkumové latté. O levandulové limonádě už jsem vám vyprávěla u nejoblíbenějšího pití, ale můj druhý favorit bylo kurkumové latté, které se hodí na takové ty večery s knížkou pod dekou - je totiž z kokosového mléka, kurkumy, skořice a javorového sirupu. Jídla jsme ochutnali 4 -  “Tofoie gras” (paštika z uzeného tofu, misa a kešu ořechů) s opečeným pečivem, salát s karamelovou hruškou, hráškem, mandlemi a dresingem z limetkové šťávy, quinoa salátek s mungo fazolemi, sušenými rajčátky, piniovými oříšky a avokádem a na závěr raw špagety s bazalkovým pestem, cherry rajčátky, kešu ořechy a veganským parmazánem. Upřímně jsem si pochutala úplně na všem a opět jsem měla dva favority - Tofoie gras a raw špagety. A jelikož se ani trochu nemůžu rozhodnout, co bylo lepší, asi to budete muset vyzkoušet také a pomoct mi vybrat vítěze!

Cvik: Stoj na hlavě

IMG_7397.JPG

Už v červnových oblíbencích jsem vám říkala, že jsem začala poctivě každý den cvičit jógu a že je mým cílem naučit se stoj na předloktí, na rukou a na hlavě. A víte co? Stoj na hlavě už se mi celkem daří! Sice je stále co zlepšovat, ale je to úžasný pocit, vidět nějaký progres!

Fitness tip: Jógovna

IMAGE.JPG

Už jsem vyzkoušela spoustu jógových studií, ale dlouho jsem nemohla najít to pravé - až jsem navštívila Jógovnu a naprosto jsem se do ní zamilovala! Jógovna se nachází v centru v Jindřišské ulici a když jsem tam poprvé vešla, cítila jsem se najednou...tak klidně, šťastně. Interiér je příjemně útulný, čistý, najdete zde obchůdek s indickými produkty i kousky českých návrhářů a velký stůl s kávou a sušenkami. Co se týká samotné jógy, jsou na výběr lekce různých stylů i úrovní, proto si každý může vybrat to, co vyhovuje právě jemu. Já chodím na lekce vinyasa flow a i když je to pěkná makačka, nikdy jsem nebyla na lepší józe!

Instagram účet: @thisgirlaudra

FullSizeRender.jpg

@thisgirlaudra je možná nejlepší Instagramový profil, co jsem za poslední dobu viděla. Je sice zaměřený na zdravý životní styl, ale fotky salátů ani břišáků tady nenajdete - Audra naopak ukazuje tu jeho odvrácenou stránku, jako je například závislost na cvičení, posedlost zdravým jídlem nebo záchvatovité přejídání. Sama s tím má zkušenost, otevřeně o tom mluví, a proto je opravdu velkou inspirací - i já sama jsem si díky ní spoustu věcí uvědomila. Proto tenhle profil rozhodně stojí za to sledovat!

Zážitek: Pravčická brána

IMG_6875.JPG

Začátkem měsíce jsem se cítila trochu přepracovaná, a tak jsem se sbalila a odjela jsem se odreagovat k nám na chalupu. Chalupu máme v osadě Lesné u Jiřetína pod Jedlovou, což je malá obec na severu Lužických hor. Velká část Jiřetína leží v CHKO, takže je tam úplně božský klid a nádherná příroda, kde sice není žádná WiFi, ale přesto cítíte daleko silnější spojení. Zároveň je tam spousta sportovních středisek a také nekonečné množství zajímavých míst, kam se rozhodně vyplatí si udělat výlet. My jsme se tentokrát vypravili na Pravčickou bránu, což je největší pískovcová skalní brána v Evropě a byl to pro mě takový zážitek, že jsem o tom sepsala samostatný článek, který najdete zde.


Song: Tom Odell - True Colors

I love the original version of the song True Colors by Cyndi Lauper but once my Spotify turned on shuffle and it played the True Colors by Tom Odell - I haven’t been listening to anything different since that!

Beauty: Darker & shorter hair

IMG_6323.JPG

A real miracle happened in July - I wasn’t crying after I got my hair done! My dream is to have a long hair so I must admit I’m pretty bad at cutting it regularly. However, I tried Sokolovna Pruhonice for the very first time and the hairdresser Patricia was truly talented and nice! She helped me a lot, we made my hair shorter & darker and I absolutely love it!

Clothes/ Accessories: Zara dress & denim jacket

IMG_6026.JPG

In July I assured myself that I’m definitely not a normal girl - actually while I’m obsessed with shopping in organic food stores, I don’t enjoy buying clothes at all. However, I was enticed with summer sales and I bought that lovely dress and denim jacket in Zara and I absolutely love them!

Recipe: Clif Builders bar

IMG_1176.JPG

Chocolate protein hummus, peanut nice cream, chia pudding or fish cakes...so many amazing recipes were created in July and it was pretty hard to choose just one! However, homemade Clif Builders bars finally won as they taste exactly like the original ones - just with way better ingredients!

Drink: Maitrea lavender lemonade

IMG_6618.JPG

In July I absolutely fell in love with the lavender lemonade from the summer menu of the Maitrea restaurant. It is slightly sweet and perfectly refreshing - so ideal in these hot summer days!

Restaurant: Maitrea summer menu

IMG_6538.JPG
IMG_6539.JPG

I wasn’t in any new restaurant in July but I actually tried many things I haven’t tried before as I was invited on the summer menu taste test into the restaurant Maitrea. I fell in love with two of their drinks - lavender lemonade and turmeric latté. I’ve already talked about the lavender lemonade but the turmeric latté is perfect for a chilly night under the blanket - it’s made out of the coconut milk, turmeric, cinnamon and maple syrup.

We’ve tried 4 meals - “Tofoie gras” (pâté made of smoked tofu, barley miso and cashews) with toasted bread, salad with caramel pear, peas, almonds and lime dressing , summer quinoa salad with mungo beans, dried tomatoes, pine nuts and avocado and finally raw spaghetti with basil pesto, cherry tomatoes, cashew nuts and vegan parmesan cheese. Honestly, I enjoyed each meal to the fullest but two of them were my favourite - the “Tofoie gras” and raw spaghetti. And as I absolutely can’t decide which one was better, it appears that you’ll have to try it as well and help me decide!

Exercise: The head stand

IMG_7397.JPG

I already mentioned in June favourites that I started with a regular yoga practice and that my goal was to learn to do a handstand and a headstand. And do you know what? I am finally doing pretty well with the headstand! There’s still so much I need to improve but it’s such an amazing feeling to see some progress!

Fitness tip: Jogovna

IMAGE.JPG

I tried various yoga studios before but I couldn’t find the right one for so long - until I was in Jogovna and I immediately fell in love with it. Jogovna’s located in the Jindrisska street and right after I entered I was feeling somehow...relaxed, happy. The interior is cosy, clean, you can find there the shop with products from both India and Czech designers and a large table with coffee and cookies. When it comes to yoga, you can choose from various styles and levels so everyone can find the best option for him. I love vinyasa flow lessons because even though they are quite though, I’ve never had a better yoga session!

Instagram account: @thisgirlaudra

FullSizeRender.jpg

@thisgirlaudra is probably the best Instagram account I’ve come across so far. It’s about the healthy lifestyle but you won’t find any photos of salads or abs there - Audra’s actually showing the dark side of it such as the exercise addiction, healthy food obsession or binge eating disorder. She has a personal experience with that and she honestly shares it so she’s such a huge inspiration - I also realized many things thanks to her profile. So it’s definitely worth following!

Experience: Pravcicka brana

IMG_6875.JPG

I was feeling a little bit over-worked in the beginning of July so I packed my bags and went on our cottage. Our cottage is located in Lesne which is a tiny village in the mountains. The nature here is just incredible, you can find there a lot of sport activities and there are also many places worth-visiting! This time we went on a trip to Pravcicka brana and it was definitely my greatest July experience!

AUGUST FAVOURITES

AUGUST FAVOURITES

TRAVEL DIARY: TOLŠTEJN & PRAVČICKÁ BRÁNA

TRAVEL DIARY: TOLŠTEJN & PRAVČICKÁ BRÁNA