Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JULY FAVOURITES

JULY FAVOURITES

Písnička: Jess Glynne – Take me home 

Za poslední měsíc nebyl snad jediný den, kdy bych si v koupelně nahlas nezpívala Take me home. Jen škoda, že to fakt neznělo jako od Jess Glynne. Ona má prostě nádherný hlas. Lehce zastřený a tak neskutečně zajímavý...skvěle se do téhle písničky hodí. Moc se mi líbí i samotný text a klip. 

Knížka: Lars Kepler – Stalker 

Mám ráda různé psycho detektivky, například knížky od Gillian Flynn byly uplně boží. Ale Stalker od Larse Keplera, to je teprv bomba. Je to tak neskutečně naturalisticky a detailně popsané, že u čtení máte husí kůži. Že se pořád ohlížíte, jestli vás někdo nesleduje. Že v noci chodíte kontrolovat rodinu, jestli je naživu. Že se od toho jednoduše nemůžete odtrhnout a prostě chcete vědět, jak to dopadne. 

Beauty: Lancôme La vie est belle 

Tuhle vůni jsem měla už minulý rok přes léto a opět jsem se k ní vrátila. Mám jí vážně moc ráda, jelikož je lehká a spoustu lidí mi říká, jak krásně voní. 

Oblečení/doplňky:ZARA bomber 

Tenhle bomber mi v červenci udělal největší radost, přestože jsem si ho nekupovala sama pro sebe. Koupila jsem ho ségře, která ho měla vyhlídnutý. Udělala jsem to jako překvapení. Když jsem pro něj jela, cítila jsem zvláštní pocit vzrušení a potom když jsem ho držela v ruce, musela jsem se usmívat. Měla jsem daleko větší radost, než kdybych si koupila něco pro sebe. Ten pocit, když jsem viděla jak je ségra překvapená a šťastná, byl k nezaplacení. 

recept: high protein extra chocolaty mugcake 

Tohle není jen nejlepší recept za měsíc, ale dost možná nejlepší recept za celý můj život! Vím, že vždycky vychvaluju svoje recepty, ale když vám řeknu, že chutnal i mojí superextravybíravé ségře, musí to být vážně bomba. Chutná jako dezert z té nejluxusnější restaurace a přitom obsahuje 26 g bílkovin! A nejlepší na tom je, že vyžaduje jen pár ingrediencí a je hotový za 50 sekund. Jo a také je extra-čokoládový. 

Pití: kokosový protein

Doteďka jsem se držela jenom osvědčené klasiky, tedy čokoládového a vanilkového proteinu. Řekla jsem si ale, že by to chtělo změnu a tak jsem zkusila nové příchutě – millionaire´s shortbread, butterscotch ripple a právě kokos. První dvě zmiňované mi vážně nechutnaly, jsou příšerně sladké a je v nich cítit chemie. Za to kokos, ten se stal mým novým oblíbencem.  

Food typ: proteinové těstoviny maxsport 

Tyhle těstoviny od značky Maxsport jste v červenci mohli vidět na snapchatu Terezasdiary snad každý druhý den. Nejčastěji jsem si je dělala jako rychlou večeři se směsí všeho, co jsem našla v lednici a hlavně s pořádným množstvím lahůdkového droždí.  Mají bezkonkurenční výživové hodnoty -  ve 100 gramech obsahují 317 kcal, 39,4 g S, 42,6 g B (45%), 3 g T a jsou neskutečně dobré. Přesto ale nečekejte chuť klasických těstovin (už proto, že jsou vyrobeny z černých fazolí nebo zelené sóji). – jsou tvrdší a hutnější.  

Restaurace: Acquolina su stecco 

Jestli chcete vyzkoušet mojí nejoblíbenější restauraci (nebo vlastně zmrzlinárnu) za červenec, budete se muset vypravit až do Italské Imperie. Jmenovala se Acquolina su stecco a přestože byla malinká, měla neskutečný výběr. Přes nejrůznější druhy plant based a gluten free zmrzlin, po milkshaky a obrovské poháry. Já jsem měla volbu hned jasnou – gelato exclusive double chocolate. A rozhodně stálo za to! 

Cvik: plank  

Plank jste mohli vidět jako jeden z 5 cviků v home abs workout for beginners.V červenci jsem ho dělala pokaždé na závěr tréninku a je to opravdu perfektní cvik. Nikdy jsem neměla pevnější břišní svaly, než teď. Plank držím vždy minimálně dvě minuty, přičemž projedu Instagram nebo Snapchat. Hlavně nesledujte čas, potom ubíhá neskutečně pomalu. 

Fitness typ: jídlo před cvičením 

Nejsem sice žádný odborník, ale už jsem si podle svého těla vypozorovala, co před cvičením jíst pro maximální výkon. Proto jsem na toto téma sepsala i samostatný článek, který si můžete přečíst zde 

Instagram účet: @naturallystefanie 

Stefanie jsem objevila na Youtube především díky jejím workoutovým a what I eat in a day videím. Je pro mě neskutečnou inspirací, maká jako blázen, jí pořádné porce a její pevná, zdravá postava je můj cíl.  

Zážitek: dovolená 

Zážitky z dovolené i s milionem fotek najdete zde


Song: Jess Glynne – Take me home 

In the past month I would hardly find a single day when I wasn´t singing Take me home loudly in the bathroom. The only problem was that it really didn´t sound as from Jess Glynne. She has just an amazing voice. Slightly blear and unbelievably interesting…perfect for this song. 

Book: Lars Kepler – Stalker 

I love all these psycho thrillers, for example Gillian Flynn´s books were amazing. But Lars Kepler´s Stalker, it´s literally a bomb! It is written so naturalistic and detail that you have goose bumps while reading it. That you are watching over if someone is not following you. That you are controlling your family at night if they are alive. That you simply can´t stop reading it because you just want to know how it ends.  

Beauty: Lancôme La vie est belle 

I already had this perfume last summer and I returned to it again. I just love it because it is light and a lot of people say that it smells divine.  

Clothes/accessories: ZARA bomber 

This bomber was my July favourite although I didn´t buy it for myself. I bought it for my sister who had it on her wish list. I did it as a surprise. When I went for it, I felt so excited and then when I hold it in my hands I had to smile. I was way happier than if I buy something for myself. The feeling when I saw how surprise and happy my sister was, it was something to die for.  

Recipe: high protein extra chocolaty mugcake 

This is not only the best recipe of the month but possibly the best recipe in my life! I know that I always extol my recipes but when I say that even my superextrachoosy sister liked it, it must be a really great. It tastes like a dessert from the most luxurious restaurant while contains 26 g of protein! And the best thing is that you need just a few ingredients and the cake is ready in 50 seconds. And it is extra chocolaty as well. 

Drink: coconut protein 

I followed my proven classic, so I used just chocolate and vanilla protein powders. But I thought that I could try something new – I tried millionaire´s shortbread, butterscotch ripple and coconut cream. The two firstly mentioned were disgusting, extremely sweet and chemical. But the coconut one, it became my new favourite flavour.  

Food tip: Maxsport protein pasta 

You may saw this pasta on snapchat Terezasdiary almost every day in July. I ate them mostly as a quick dinner with a mixture of everything I found in the fridge and especially great amount of nutritional yeast. They have unbeatable nutritional values – in 100 g they contain 317 kcal, 39,4 g C, 42,6 g P (45%), 3 g F and they are unbelievably tasty. Although don´t expect pasta-like taste (as they are made of black beans and green soy) – they are more tough and solid. 

Restaurant: Acquolina su stecco 

If you want to try my favourite July restaurant (especially ice cream parlor), you have to travel to Italian Imperia. It was called Acquolina su stecco and even though it was rather small, it had a various offer such as all kinds of plant based and gluten free ice creams, milkshakes and giant sundaes. I went for a gelato exclusive double chocolate and it was just amazing, definitely worth it! 

Exercise: plank 

You may saw plank as the one of five exercises in home abs workout for beginners. In the July I did it every day at the end of my training and it is such a perfect exercise. I have never had a stronger abs than I do now. I hold plank for at least two minutes while I scroll through Instagram and Snapchat. Most importantly don´t watch the time – then it goes extremely slowly. 

Fitness tip: what I eat before workout 

I am not a professional but I found what I can eat before workout to achieve maximal performance according to my body. I wrote a single post according to this topic which you can read here 

Instagram account: @naturallystefanie 

13867150_10206437367443526_159926266_n.jpg

I found Stefanie on Youtube thanks to hers workout and what I eat in a day videos. She is such an amazing inspiration to me, trains like crazy, eats great portions and her strong, healthy body is my goal.  

 Experience: holiday

My travel diary with a lot of photos is here.

TRAVEL DIARY: SWITZERLAND, ITALY, MONACO

TRAVEL DIARY: SWITZERLAND, ITALY, MONACO

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES