Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JANUARY FAVOURITES

JANUARY FAVOURITES

Písnička: Zedd & Elley Duhé - Are you happy now

Když jsem sepisovala oblíbence a narazila jsem na písničku, hned mě napadla Are you happy now od Zedd & Elley Duhé - celý leden jsem jí totiž nemohla dostat z hlavy!

Knížka: Robin S. Sharma - Jak se stát mistrem svého života

IMG_5507.JPG

Knížka Mnich, který prodal své Ferrari od Roberta S. Sharmy patří mezi moje nejoblíbenější. Proto jsem se v lednu pustila do čtení další knížky od tohoto autora - Jak se stát mistrem svého života: Sto klíčů k úspěšnému a smysluplnému životu a upřímně si myslím, že by si tuhle knížku měl přečíst úplně každý. Najdete v ní totiž tolik inspirativních a moudrých životních rad, že si troufám říct, že jsem jí nečetla naposledy!

Beauty: kratší & tmavší vlasy!

IMG_5485.JPG

Nový rok je ideální čas na změnu, a proto jsme se s kadeřnicí tentokrát rozhodly trochu zaexperimentovat. Vlasy jsem si nechala pořádně zkrátit a také jsem se vrátila k tmavě hnědé barvě - a musím říct, že mě to fakt baví!

Recept: Lotus cheesecake

IMG_2972.JPG

Mým nejoblíbenějším lednovým receptem byl bezpochyby Lotus cheesecake - dokonce bych řekla, že je to ten nejlepší recept, co jsem zatím vytvořila! Vyžaduje jen 6 ingrediencí, jeho příprava je superjednoduchá a chuť božsky neodolatelná - křupavé, karamelové sušenky Lotus, krémová 1. vrstva a slaďoučký základ se spojí přímo ve vaší puse, rozplynou se vám na jazyku a rozlijou takovou slast, že vaše chuťové buňky explodují! Proto jestli jste recept zatím nezkoušeli, klikněte sem.

Pití: čaj Pukka Womankind

IMG_6401.PNG

Káva mi sice nechutná, ale za to jsem opravdový milovník čajů a hlavně teď přes zimu jich denně vypiju hned několik. Právě proto jsem na čaje pěkně vybíravá a jedny z mých nejoblíbenějších jsou od značky Pukka. Už jsem vám doporučovala spoustu příchutí, například English breakfast, Licorice & cinnamon nebo Wild apple & cinnamon, ale v lednu se stal mým favoritem čaj s názvem Womankind. Je složený z heřmánku, kořene shatavari, lékořice, ibišku, květu růže, květu maringoldu, červené řepy, kůry pomeranče, brusinek a vanilky, takže má příjemně nasládlou chuť a krásně zahřeje - proto jestli byste ho chtěli vyzkoušet také, na natu.cz ho seženete se slevou po zadání kódu TEREZASDIARY!

Food tip: Recenze ořechových másel

IMG_5159.JPG

V lednu jsem zveřejnila článek, na který vaše chuťové buňky čekaly celý život - velkou recenzi mých milovaných ořechových másel!

Cvik: MadFit 10 MIN Intense Ab Workout

Maddie Lymburner je jedna z mých nejoblíbenějších Youtuberek a poslední dobou je pro mě i velkou fitness inspirací. V lednu jsem poctivě cvičila podle jejích videí a nejvíc jsem si oblíbila sérii cviků 10 MIN Intense Ab Workout - dá se cvičit doma, nepotřebujete žádné speciální vybavení a vaše břišní svaly jsou jako v ohni!

Fitness tip: jógamatka Manduka

IMAGE.JPG

Vánoční dárek, ze kterého jsem měla asi největší radost, byla podložka na jógu od značky Manduka. Je vyrobená bez použití toxických změkčovadel z čistě přírodního kaučukovníku, takže je eko a navíc má přirozeně protiskluzový povrch. A upřímně - nikdy bych nevěřila, jaký vliv může mít jógamatka na mojí praxi!

Instagram účet: so_plantbased

FullSizeRender.jpg

Jestli mě sledujete na Instagramu, tak vám nemohla uniknout moje #terezasveganuary série. Velkou inspirací pro mě byla @so_plantbased, která sdílí naprosto skvělé vzdělávací posty i spoustu užitečných veganských triků, a proto jsem si v lednu její profil opravdu zamilovala!

Zážitek: první rok na veganské stravě!

IMG_5229.JPG

Rok 2019 pro mě začal pěkně z ostra, a to zkouškovým, pohovorem do nové práce a spoustou schůzek ohledně tajného projektu, který pro vás chystám. Přesto pro mě ale bylo tím největším zážitkem to, že jsem 11.1. oslavila svůj první rok na veganské stravě! Právě veganství totiž považuji za své nejlepší rozhodnutí v životě, jelikož zbožňuji ten pocit, že kvůli mému jídlu nikdo nemusel trpět, rostlinná strava má pozitivní vliv na mé zdraví, a také mi nepopsatelně chutná veganské jídlo. Proto jsem i pro vás sepsala článek o tom, jak moc jsem si ten svůj první veganský rok užila!


Song: Zedd & Elley Duhé - Are you happy now

When I was writing down my FAVOURITES and came across a song the first one that came on my mind was Are you happy now by Zedd & Elley Duhé - I couldn’t get it out of my head whole January!

Book: Robert S. Sharma - The Greatness Guide

IMG_5507.JPG

The book The Monk Who Sold His Ferrari by Robert S. Sharma is one of my all-time favourites. So in January I started reading another book from that author - The Greatness Guide and honestly, I’d recommend to everyone reading it. There are actually so many inspirational and vice life lessons that I am pretty sure this wasn’t a last time I read it!

Beauty: shorter & darker hair!

IMG_5485.JPG

New year is a perfect time to make a change so with my hairdresser we decided to slightly experiment this time. I got my hair shorter and I returned back to dark brown color - and honestly, I’m so happy with the result!

Recipe: Lotus cheesecake

IMG_2972.JPG

My favourite January recipe was definitely Lotus cheesecake - in fact, it’s possibly the best recipe I’ve created so far! It requires only six ingredients, the preparation’s supereasy and the taste’s just irresistible - crispy, caramel flavoured cookies, creamy first layer and the sweetest base combine together right in your mouth, they melt on your tongue and they create a joy which makes your taste buds explode! So if you haven’t tried the recipe yet, click here.

 Drink: Pukka tea Womankind

IMG_6401.PNG

I am not a great fan of coffee but what I truly love is tea, especially now during those colder months. Also, I am pretty picky when it comes to tea and those by Pukka are my favourite. I’ve already recommended you various flavours but in January I fell in love with the one called Womankind - it’s so sweet and comforting!

Exercise: MadFit 10 MIN Intense Ab Workout

Maddie Lymburner is one of my favourite Youtubers and lately she’s become my huge fitness inspo as well. In January I trained according to her videos and I fell in love with the one MadFit 10 MIN Intense Ab Workout - you can do it at home, you don’t need any special equipment and your abs are on fire!

Fitness tip: Manduka yoga mat

IMAGE.JPG

My favourite Christmas present was probably a yoga mat by the brand called Manduka. It’s eco-friendly and honestly, I’d never believe a yoga mat could make such a huge difference in my practice!

Instagram account: @so_plantbased

FullSizeRender.jpg

My favourite Instagram account in January was @so_plantbased because you can find there a lot of educational posts as well as many useful vegan tricks!

Experience: first year on a vegan diet!

IMG_5229.JPG

The beginning of 2019 was truly busy for me - I had finals at school, an interview for a new job and I was also working on one secret project. However, my greatest experience was that on 11th January it’s been one year since I went vegan! In fact, I consider the veganism as the best decision I’ve ever made as I love the feeling I’m not harming anyone, it has a positive impact on my health and I absolutely love vegan food. Because of that I wrote down a sigle post about how I enjoyed my very first vegan year!

FEBRUARY FAVOURITES

FEBRUARY FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES

DECEMBER FAVOURITES