Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

JANUARY FAVOURITES

JANUARY FAVOURITES

Písnička: Ed Sheeran & Andrea Bocelli - Perfect Symphony

S písničkou Vivo Per Lei od Andrea Bocelli mám spojené jen ty nejkrásnější vzpomínky, jelikož jsme jí mamkou poslouchaly celé dětství a hlas pana Bocelliho je prostě nepřekonatelný. Ed Sheeran je zase moje současná láska, a tak je jasné, že spojením těchto dvou umělců vznikne doslova Perfect Symphony!

Knížka: Vegan bowls for vegan souls

IMG_7124.JPG

Zatím se mi daří dodržovat všechna novoroční předsevzetí, až na jedno - přečíst každý měsíc novou knížku. Nechci se vymlouvat, ale někdy je to bohužel o prioritách a v lednu byla mojí prioritou zkouška z ekonomie, které jsem se pěkně bála. Alespoň jsem ale vyzkoušela spoustu nových receptů z veganské kuchařky Vegan bowls for vegan souls - najdete v ní totiž 100 receptů od veganů z celého světa (např. earthyandy, tessbegg, ellenfisher a mnoho dalších). Knížku můžete objednat zde a navíc s kódem “terezas_diary” získáte slevu 10%!

Beauty: Lush - Just to clarify

IMG_8756.JPG

Když jsem se vrátila z dovolené, čekalo na mě to nejlepší překvapení - balíček netestované kosmetiky z LUSH! Jako vždy v něm byla spousta super věcí, ale nejvíc mě zaujala tahle želé maska na obličej Just to clarify. Je složená z enzymatické šťávy z papáji, bambusu, silic z bergamotu, grapefruitu a čerstvé pomerančové šťávy. Hlavně ale stačí opravdu malé množství a pleť krásně osvěží & rozjasní!

Oblečení/doplňky: kuchyňské doplňky Bella rose

IMG_9190.JPG

V lednu jsem si nekoupila nic na sebe, ale radost jsem si přesto udělala - jestli jsem totiž na něco opravdu ujetá, tak na nejrůznější kuchyňské doplňky! Navíc Bella rose je e-shop s opravdu neskutečným výběrem a špičkovou kvalitou, proto se rozhodně na jejich stránky podívejte.

Recept: Čokoládové muffiny s kešu máslem

IMG_1874.JPG

V lednu sice vznikla spousta skvělých receptů, ale přesto jsem nad tím nejlepším nemusela dlouho přemýšlet. Jestli mě totiž sledujete delší dobu, tak víte, že mi v žilách koluje kešu máslo, a proto ani nemusím říkat, že je součástí tohoto receptu (moje nejnejnejoblíbenější seženete zde). Na doslazení jsem ale místo klasického cukru použila banán, který muffiny udělal krásně sladké, a zároveň perfektně vláčné. Díky použitým ingrediencím jsou veganské i zdravé, což z nich dělá naprosto perfektní dezert, na který najdete recept zde.

Pití: čaj Numi - Chocolate Pu•erh

IMG_8241.JPG

Opět bylo v lednu moje nejoblíbenější pití čaj. A to ten nejlepší čaj, který jsem kdy měla! K tomu, jak jsem ho poprvé ochutnala, se váže celkem zajímavý příběh - jelikož vstávám hodně brzy, ráno v kuchyni nesvítím, abych nebudila ostatní. No a jednou jsem omylem šáhla po tomhle čaji a opravdu bych vám přála vidět můj výraz, když jsem ho poprvé ochutnala! Jedná se o směs čaje pu•erh, vanilky, pomerančové kůry, muškátového oříšku, skořice a KAKAA! Má naprosto dokonalou čokoládovou vůni a opravdu hodně výraznou chuť s čokoládovým ocáskem. Nikdy bych nevěřila, že čaj může chutnat jako slaďoučký čokoládový dezert, proto ho rozhodně musíte vyzkoušet i vy!

Food tip: recenze veganských proteinových tyčinek

IMG_8046.JPG

Dřív jsem jedla každý den alespoň jednu proteinovou tyčinku. Líbilo se mi, jak byly čokoládové a sladké, a přitom neměly skoro žádné sacharidy. Jenže když jsem se potom místo sacharidů začala zajímat o své zdraví, přečetla jsem si složení a zjistila jsem, že jsou tak akorát plné umělých sladidel a chemických názvů, které ani neumím vyslovit. Od té doby si dělám hlavně domácí proteinové tyčinky a ty kupované jím hodně málo - a když už, tak veganské! Většinou totiž mívají daleko lepší složení, a dokonce i nižší cenu. A právě proto jsem pro vás sepsala velkou recenzi, kterou najdete zde.

Restaurace: Elemi wellbeing

IMG_8873.JPG

Moje nejoblíbenější lednová restaurace byla ta, kterou jsem vyzkoušela na dovolené. Bylo to maličké veganské bistro, které ale mělo širokou nabídku a výborné jídlo. Dlouho jsem přemýšlela, co si dát, ale nakonec vyhrál fazolový burger v celozrnné bulce s pečenými brambory, který byl dokonalý a navíc stál jen nějakých 6€. Co mě ale překvapilo úplně nejvíc, byla obsluha - všichni byli až neuvěřitelně milí!

Cvik: Jóga na pláži

IMG_8807.JPG

V lednu jsem neměla jeden oblíbený cvik, ale spíš aktivitu - a co jiného, než jógu na pláži! Moc mě mrzelo, že jsem kvůli bolavému kotníku nemohla i běhat, ale jóga s výhledem na moře mi to skvěle vynahradila.

Fitness tip: Jak začít cvičit (a už nikdy nepřestat)

IMG_8243.JPG

Dřív jsem bývala přesně ten typ, který s cvičením přestal po pár dnech, protože neviděl žádné výsledky. Teď už si to ale bez mého milovaného pravidelného cvičení neumím představit, jelikož jsem si z toho udělala životní styl. A proto jsem pro vás sepsala svoje tipy, jak se mi to povedlo.

Instagram účet: @maddielymburner

FullSizeRender.jpg

Maddie odebírám na Youtube už pěkně dlouho a v lednu jsem jí začala sledovat i na Instagramu - je totiž až neuvěřitelné, jak moc se její tvorba posunula. Dává do toho opravdu všechno, je moc milá, pozitivní a hlavně nadšeně propaguje veganství! Proto je pro mě velkou inspirací nejen, co se týče receptů, ale celkově životního stylu!

Zážitek: dovolená v Esteponě

IMG_8741.JPG

V lednu jsem měla to štěstí, že jsem byla na krásné dovolené ve španělském městečku Estepona - a líbilo se mi tam tak moc, že jsem o tom sepsala samostatný článek, který najdete zde!

 

Song: Ed Sheeran & Andrea Bocelli - Perfect Symphony

I have only the best memories connected with the song Vivo per lei by Andrea Bocelli as we used to listen to it with my mum and the voice of Andrea Bocelli’s just incredible. Ed Sheeran is my current love so basically it’s pretty obvious that when these two join, they create literally the Perfect Symphony!

Book: Vegan bowls for vegan souls

IMG_7124.JPG

Unfortunately the only resolution I failed at was to read a new book each month. I don’t want to make excuses but sometimes it’s about the priorities and my January priority was the economy exam I was pretty scared of. However, at least I’ve tried a lot of new recipes from the cookbook Vegan bowls for vegan souls - you can find there 100 recipes created by the vegans from all over the world (such as earthyandy, tessbegg, ellenfisher etc.). You can get your copy here and have 10% off by entering the code “terezas_diary”!

Beauty: Lush - Just to clarify

IMG_8756.JPG

When I returned home from holiday a lovely suprise was waiting for me - the box full of cruelty-free LUSH cosmetics! As always I received many amazing products but what I liked the most was the face mask Just to clarify. It’s completely natural and the best thing is that you need just a small amount to make your skin glow!

Clothes/accessories: Bella rose kitchen accessories

IMG_9190.JPG

I didn’t buy any clothes in January but in fact, I treated myself in another way - to be honest, I’m absolutely obsessed with kitchen accessories! This time I went for Bella rose products as they have incredible offer and amazing quality!

Drink: NUMI tea Chocolate Pu•erh 

IMG_8241.JPG

My favourite January drink was a tea again. However, the best tea I’ve ever had! There’s actually pretty funny story behind my very first try of that tea - as I wake up much sooner than my family members, I don’t put the lights on while I’m making breakfast. And once I made myself that tea without even noticing it. Oh my, I wish you could see my expression! The tea is a combination of pu•erh tea, vanilla, orange zest, nutmeg, cinnamon and the CACAO! It has absolutely delicious chocolaty smell and a very strong flavour with a chocolaty ending. I’d never think that a tea can taste like the sweetest chocolate dessert so you definitely have to try it on your own! 

Recipe: Double chocolate cashew muffins

IMG_1874.JPG

My favourite January drink was a tea again. However, the best tea I’ve ever had! There’s actually pretty funny story behind my very first try of that tea - as I wake up much sooner than my family members, I don’t put the lights on while I’m making breakfast. And once I made myself that tea without even noticing it. Oh my, I wish you could see my expression! The tea is a combination of pu•erh tea, vanilla, orange zest, nutmeg, cinnamon and the CACAO! It has absolutely delicious chocolaty smell and a very strong flavour with a chocolaty ending. I’d never think that a tea can taste like the sweetest chocolate dessert so you definitely have to try it on your own!

Food tip: vegan protein bars review

IMG_8046.JPG

Before I went plant based I used to eat at least one protein bar a day. I loved how they were both chocolaty and sweet even though they didn’t have almost any carbs. But as I started being more aware of my health than of the carbs I looked at the ingredients and realized that there were only artificial sweeteners and other unhealthy stuff. From that moment I started making my homemade protein bars and I consume store bought ones very rarely - and only the vegan ones! They have better ingredients and mostly a lower price as well. And because of that I wrote a huge protein bars review which you can find here.

Restaurant: Elemi wellbeing

IMG_8873.JPG

My favourite January restaurant was the one I visited on the holiday. It was a small vegan bistro with a various offer and delicious food. I couldn’t decide for so long what to order but finally I went for a bean burger in a whole wheat bun with potatoes as a side. The meal was literally delicious and it all costed just 6€. However, what surprised me the most was the stuff - they were all incredibly kind!

Exercise: Beach yoga

IMG_8807.JPG

I didn’t have one particular favourite exercise in January but actually an activity - beach yoga! I was sad I couldn’t run because of the ankle pain but doing yoga while watching the sea healed my soul.

Fitness tip: How to start working out (and never stop)

IMG_8243.JPG

I used to be exactly that kind of girl who stopped exercising after a while as she didn’t see any results. However, now I can’t imagine my life without regular exercising as I turned it into a lifestyle. So because of that I wrote down my tips how I made it!

Instagram account: @maddielymburner

FullSizeRender.jpg

I’ve been subscribed to Maddie’s Youtube channel for so long and finally in January I started following her Instagram account as well - it’s almost incredible how much has her content grown. She’s giving it all, she’s very kind, always positive and her passion is veganism! So she’s not only a huge recipe inspo for me but also a lifestyle one!

Experience: holiday in Estepona

IMG_8741.JPG

In January I was so lucky to go on a lovely holiday to Spain, Estepona - and I loved it so much I wrote a single post about it!

FEBRUARY FAVOURITES

FEBRUARY FAVOURITES

TRAVEL DIARY: ESTEPONA & GIBRALTAR

TRAVEL DIARY: ESTEPONA & GIBRALTAR