Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

MY NATURAL TIPS HOW TO AVOID AUTUMN FLU

MY NATURAL TIPS HOW TO AVOID AUTUMN FLU

Věc, kterou mám na sobě možná úplně nejradši, je moje silná imunita. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem byla naposledy nemocná - a to přitom neužívám žádné léky! Když cítím, že na mě něco leze, snažím se to vyléčit jedině přírodní cestou.

Jaké jsou tedy moje tajné tipy, jak se i v tomhle sychravém počasí vyhnout nachlazení?

ZELENÝ JEČMEN

Myslím, že má na mém nezdolném zdraví největší podíl právě zelený ječmen. Piju ho každé ráno už několik let a nedám na něj dopustit, jelikož obsahuje vitaminy, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci onemocnění. Existuje spousta značek, které se chuťově dost liší a upřímně se některé pomalu nedají pít. Můj nejoblíbenější zelený ječmen ale seženete zde, i když opravdu nečekejte žádnou delikatesu.

 ČAJ

Zatímco přes léto s sebou vždycky nosím vodu, na podzim mi v tašce nikdy nesmí chybět termoska s čajem. Moje nejoblíbenější čaje jsou od značky Numi, a to černý nebo zelený s jasmínem. Když mě ale opravdu začne škrábat v krku, vždycky mi pomůže čaj proti nachlazení od Teekanee.

VÝŽIVNÉ SEZÓNNÍ JÍDLO

Lidé se mě často ptají, kde beru inspiraci na svoje recepty a právě roční období je jeden z hlavních faktorů. Se změnou počasí se totiž mění i moje chutě, a tak zatímco bych přes léto klidně snídala, obědvala i večeřela banánové zmrzlinky, na podzim nedám dopustit na teplou kašičku. Jelikož ale všechny živiny přijímám jenom z jídla, dávám si na podzim o to větší pozor, aby bylo moje jídlo výživné.

Proto jsou moje nejoblíbenější podzimní recepty:

Upřímně si nedokážu představit lepší podzimní ráno, než s miskou teplé ovesné kaše. Nejenom, že vás kašička zahřeje, ale ona dokonce slouží i jako prevence onemocnění! Ovesné vločky totiž obsahují beta-glukan, který podporuje obranný systém.

Na podzim máme pochopitelně menší chuť  na osvěžující ovoce, jak ale do sebe dostat všechny důležité živiny, které obsahuje? Jednoduše - jen stačí ovoce ohřát! Jak už jste si mohli všimnout v předchozím receptu, úplně miluji karamelizované ovoce a na svačinu si nejraději dělám tohle rozpečené jablíčko - zahřeje, chutná jako štrůdl, a dokonce je prokázané, že kombinace skořice a javorového sirupu pomáhá při léčbě nachlazení.

Tenhle recept je jeden z mých nejoblíbenějších - dá se totiž jednoduše připravit do krabičky a navíc krásně zahřeje! Pohanka je obilovina, která se řadí mezi tzv. zahřívací potraviny, dýně je bohatá na vitamin A, který posiluje imunitní systém a jedna porce kadeřávku dokonce pokryje doporučené denní množství vitaminu C.

CVIČENÍ

Můj nejoblíbenější tip, jak zabránit nachlazení, je pořádně to ze sebe vypotit. Samozřejmě tím nemyslím vyrazit v horečkách do fitka, ale já, když mě začíná škrábat v krku, nazuju tenisky a jdu si pořádně zaběhat. A zatím to vždycky pomohlo!

SPÁNEK

Upřímně, miluju být aktivní a přes den se skoro nezastavím, ale večer, když přijde moje hodinka, všechno odložím a jdu si lehnout. Odpočinek, a hlavně dostatečný spánek, jsou nezbytnou součástí zdravého životního stylu, a když je jich nedostatek, tělo je oslabené a tím pádem daleko náchylnější k tomu podlehnout onemocnění.


What I like probably the most about me is my strong immune system. Actually I can't even remember the last time I was sick - and I'm not using any pills! When I have a sore throat I always try to heal it in a natural way.

So what are my tips how to avoid flu even in this cold weather?

GREEN BARLEY

In my opinion, the green barley is what has the greatest influence on my strong health. I've been drinking it for years as it contains vitamins which activate illness-preventing enzymes.

TEA

While I always carry a bottle of water during the summer, I wouldn't go out without a tea in my bag in the autumn. My favourite ones are by the brand called Numi and the flavours which I like the most are black tea and green jasmine tea.

NOURISHING SEASONAL FOOD

People often ask me where I get the inspiration for my recipes and the season's actually the main factor. My taste buds change with the season so while I would eat nice cream for breakfast, lunch and dinner during the summer I would die for a warm bowl of oats during the autumn. However, as I get all the nutrients only from food I take extra care of what I am eating during this season.

Because of that my favourite recipes are:

Honestly, I can't think of a better autumn morning than with a warm bowl of oats. Not only it warms you up but it also prevents flu - oats contain beta-glucan, which boosts the immune system!

It's natural that we're craving less fruit during autumn but how to get all the nutrients? It's simple - just heat the fruit up! As you may have noticed in the previous recipe, I love caramelized fruit and I snack on this baked apple pretty often - it warms you up, it tastes like strudel and it's even proven that the combo of the cinnamon and the maple syrup helps to prevent the cold.

This recipe's one of my favourite - it can be packed in a meal box and it's also so comforting! The buckwheat is type of a warming food, pumpkin is full of vitamin A which boosts the immune system and one serving of kale provides recommended daily amount of a vitamin C.

WORKOUT

My favourite tip how to avoid flu is to get a proper sweat. Of course I don't mean going to the gym with an illness but when I'm feeling a little bit unwell, I put my sneakers on and go for a run. And it has always helped!

SLEEPING

Honestly, I love being active and I'm always in a rush but when my sleep hour hits, I put everything away and go to sleep. Resting, and most importantly sleeping, is highly important part of a healthy lifestyle and when there's a lack of them, our body is more likely to get sick.

MINDSET XIII.: BE YOUR OWN KIND OF BEAUTIFUL

MINDSET XIII.: BE YOUR OWN KIND OF BEAUTIFUL

SEPTEMBER FAVOURITES

SEPTEMBER FAVOURITES