Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

HOW TO EAT HEALTHY ON HOLIDAY

HOW TO EAT HEALTHY ON HOLIDAY

Nedávno jsem si pročítala svoje starší články a narazila jsem na jeden, ve kterém jsem popisovala, jak to mám s jídlem na dovolené. Článek jsem sice psala před rokem, ale samotnou mě překvapilo, kolik věcí se od té doby změnilo - hlavně tedy to, že jsem přešla na vegetariánství. A upřímně, tahle změna dělá stravování na dovolené ještě trošku složitější. A tak jsem se rozhodla sepsat novou, aktuální verzi, o kterou bych se teď ráda podělila i s vámi.

Začneme tedy samotnou cestou. Já jezdím nejčastěji autem, ale všechny moje zásady platí i u jiných způsobů dopravy. Pokaždé si s sebou beru krabičky a vždycky si radši sbalím víc jídla, než mám v plánu sníst - nikdy nevíte, kolik času na cestě nakonec strávíte a když jste hladoví, ubíhá to ještě pomaleji. Moje nejoblíbenější snídaně na cesty je ovesná kaše, protože je rychle hotová, zasytí a chutná dobře i studená. Na oběd a večeři si dělám nějaké z mých nejoblíbenějších krabičkových receptů, které najdete v E-BOOKU. Svačiny se moc neliší od mých klasických - jediné, na co si dávám pozor je to, aby se neroztékaly. Nejčastěji si beru domácí proteinové tyčinky, večerní chlebík s veganským salámem, a nebo moje milované kuličky. Navíc s sebou mám vždy nějaké ovoce, spoustu zeleniny a hlavně - VODU! Během cestování si totiž dávám extra pozor na to, abych pila dostatečně, a to hlavně kvůli pleti a správnému trávení.

A teď už samotná dovolená. Samozřejmě nejvíc záleží na ubytování - já upřímně nejsem žádný all-inclusive typ, vždycky se snažím sehnat ubytování s vlastní kuchyňkou, kde můžu jíst tak, jak jsem zvyklá. Když to ale není možné, zjišťuji si předem, jestli jsou v okolí nějaké restaurace s vegetariánskou nabídkou - věřte mi, že není nic horšího, než zmateně hladoví pobíhat po cizím městě. Také už jsem ale byla na dovolených, kde v okolí nebylo nic - a v takovém případě si s sebou vezu extra tašku s jídlem, kde najdete základní potraviny, jako jsou ovesné vločky, sušené ovoce, oříšky nebo fazole.

Jak už asi víte, nepočítám si kalorie ani nic jiného, ale svůj režim ráda dodržuji. Nijak mě neomezuje, nic mi nechybí, jednoduše jsem takhle se svojí stravou spokojená. Asi to i patří k mé povaze - ve všem potřebuji mít řád, a proto ani na dovolené nejsem ten typ člověka, který by jedl jednu prasárnu za druhou. Zároveň si ale myslím, že právě dovolená je ideální čas na to trochu zvolnit, a tak když mám na něco nezdravého chuť, bez výčitek si to dám. Vždyť právě jídlo je jedna z věcí, které dělají dovolenou nezapomenutelnou - a proto si myslím, že opravdu nestojí za to kazit si jí nějakým omezováním! Vždyť nakonec, váha je jenom číslo a o kvalitě člověka absolutně nevypovídá. A i kdyby jste se tedy vrátili o pár kilo těžší, věřte mi, že stačí jen najet zpět na váš režim, mít pozitivní přístup a vše se samo srovná. 

Doufám, že se vám článek líbil a že vám třeba pomůže s jídlem během cestování. A jestli máte i vy nějaké osvědčené tipy, tak mi je nezapomeňte napsat do komentářů!


A couple days ago I went through my older posts and I came across one where I talked about my eating habits on holiday. As the article was only one year old I was very surprised how many things have changed - the most important one is that I've become a vegetarian and honestly, this conversion made eating on the holidays a little bit harder. So I decided to make a new, updated version which now I'd love to share with you.

Let's start with the traveling. I usually travel by car but all my tips can be used on any other kind of transport. I always take meal boxes along with me and I pack more food that I actually plan to eat - you never know how much time you'll spend in the car and the journey seems much longer when you are hungry. My favourite on-the-go breakfast is oatmeal as it's quick, filling and tastes perfectly even cold. For lunch/dinner I go for some of my favourite meal box recipes, which can be found in my E-BOOK. Snacks are pretty similar to my classical ones - the only difference is that I look after is whether it won't melt. I usually go for some homemade protein bars, bread with vegan ham or my favourite chocolate bites. Besides that I always have some fruit, tons of veggies and most importantly - WATER! While traveling I take extra care of my water consumption as it helps my skin and proper digestion.

And moving on to the actual holiday. It definitely depends on what kind of accommodation you choose - to be honest, I'm not that all-inclusive kind of person. I'm always trying to find a hotel with the kitchen so I can cook my own meals but when it's not possible, I search whether there are restaurants with meat free options nearby - trust me there's nothing worse than desperately & hungry running across the city you've never been to. However, I've also been on holidays where there was no option - so in that case I always take an extra bag with some basic food (oats, dried fruit, nuts or beans) along with me.

As you probably already know I don't count calories or macros but I do follow some kind of regime. However, it's not restricting at all, I don't miss anything, I'm just happy with eating this way. Possibly it's connected with my character - I need to have order in everything so I'm definitely not that kind of person who would eat one cheat meal after another while being on holidays. On the other hand, I think that the holidays are a perfect time to unwind a bit so when I crave something, I just eat it - without any regrets. Actually the food is what makes your holidays unforgettable, so I think it's pretty stupid to restrict yourself! At the end of the day, weight is just a number and doesn't define a person by any mean. And even if you return with some weight on, trust me that when you will stick back to your routine and you will have a positive attitude, everything will fall back into place.

I hope that you liked that post and that you found it helpful. And if you also have some tips for healthy eating while traveling, let me know in the comments!

JUNE FAVOURITES

JUNE FAVOURITES

MY VEGETARIAN STORY

MY VEGETARIAN STORY