Photo 01-12-15 16 13 02.jpg

Welcome to my blog!

I am 19 years old life enthusiast, fitness lover and yogi with a huge passion for healthy cooking. I hope that you will find this page inspirational and that you will love it as much as I do!

HEALTHY CHRISTMAS HOLIDAYS

HEALTHY CHRISTMAS HOLIDAYS

Sice si na zimu často stěžuju, ale ve skutečnosti jsou právě Vánoce moje úplně nejoblíbenější období v roce. Zbožňuji jejich klidnou atmosféru, kdy zachumlaní do deky koukáte na pohádky, popíjíte horké kakao, domem se line vůně čerstvě upečeného cukroví a za okny padají sněhové vločky. Často mi teď ale chodí otázky, jak to během Vánoc dělám se cvičením, jestli si hlídám stravu nebo jestli dodržuju nějaký režim. Proto jsem si říkala, že bude nejlepší, když na všechno odpovím v samostatném článku a podělím se s vámi o svoje tipy, jak si užít opravdu zdravé Vánoce - a to naplno!

UVOLNĚTE SE

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce a přeci nechcete vzpomínat na to, jak jste si vyčítali vanilkový rohlíček nebo trávili hodiny v posilovně s cílem vypotit štědrovečerní večeři. Jednoduše - uvolněte se a berte to s klidem. Jestli po zbytek roku cvičíte a jíte zdravě, tak vaše tělo pár dní volnějšího režimu ani nepozná, a dokonce si myslím, že mu to naopak prospěje. Vždyť kdy jindy trochu zvolnit, než o Vánocích?

MYSLETE NA ROVNOVÁHU

Zároveň ale nezapomeňte myslet na rovnováhu! V žádném případě si nic neodpírejte ani nezakazujte, dopřejte si, na co máte chuť, jen v rozumném množství. Ani to, že jsou Vánoce přeci neznamená, že musíte sníst několik plechů cukroví najednou!

VYZKOUŠEJTE ZDRAVĚJŠÍ VERZE

Také letos můžete zkusit trochu zaexperimentovat a například upéct nějaký z mých receptů na zdravější vánoční cukroví - věřte mi, že si moc pochutnáte a navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco pro svoje zdraví. Zároveň je to úplně ideální způsob jak ukázat rodině, že zdravé jídlo není jenom zelenina, ale i slaďoučké cukroví!

PIJTE S MÍROU

Mě alkohol ani trochu nechutná, ale jestli vy se rádi napijete a Vánoce si díky tomu užijete ještě víc, opět nezapomínejte na rovnováhu a pijte s mírou. Právě alkohol totiž obsahuje spoustu prázdných kalorií a kolikrát byste ani neřekli, že vlastně vypijete daleko víc, než sníte k celé Štědrovečerní večeři. Navíc když to přeženete, bude vám druhý den špatně a místo svých blízkých budete objímat tak akorát záchodovou mísu.

VYZKOUŠEJTE NOVÉ AKTIVITY

Jak už jsem říkala, Vánoce jsou svátky klidu - proto hlavně poslouchejte svoje tělo a nebojte se dopřát si odpočinek. Jestli se opravdu upřímně těšíte do posilovny, tak si klidně dejte nějaký vánoční trénink, ale jinak se do cvičení nenuťte - vždyť to není žádná povinnost, ale zábava! Můžete vyzkoušet nějakou jinou aktivitu, například vemte rodinu na badminton, jděte si zabruslit nebo vyražte na vánoční procházku. Načerpáte vánoční atmosféru, a zároveň uděláte něco i pro svoje tělo!

To by bylo mých 5 tipů, jak si užít zdravé Vánoce naplno. Máte i vy nějaké tipy? Jakým způsobem budete trávit vánoční svátky? Dejte mi vědět do komentářů! Děkuju moc za přečtení dnešního článku, doufám, že se vám líbil a budu se těšit zase příště!


Even though I’m complaining a lot about winter, Christmas is actually my absolutely favourite part of the year. I love that atmosphere when you’re just watching fairy tales wrapped up in blankets, when you are sipping on a hot cacao while the treats are being baked and while the snow is falling outside. However, I’ve been receiving many messages if I exercise during Christmas, what I eat or what’s my regime like. So I decided to dedicate a single post to it and to share with you my tips how to enjoy healthy Christmas to the fullest!

TAKE IT EASY

Christmas is the most beautiful time of the year and I guess you don’t want to remember only regrets you had after eating some treat. So basically - just relax and take it easy. If you exercise and eat healthy during the year your body won’t even notice few days of relax and actually, I think it will be grateful instead. Honestly, there’s no better time to unwind than during Christmas!

KEEP THE BALANCE IN MIND

Also, keep the balance in mind! Never ever restrict yourself, enjoy what you crave but always in a reasonable amount. The fact that it’s Christmas doesn’t mean that you should eat a whole tray of cookies at once!

TRY HEALTHIER ALTERNATIVES

You can try to experiment a bit and bake some of my favourite recipes for healthy Christmas treats - trust me you’ll love them and you’ll have a nice feeling that you did something for your health. Moreover, it’s an ideal way how to show your family that healthy food are not solely veggies but sweet cookies as well!

DON’T DRINK TOO MUCH ALCOHOL

I don’t like alcohol at all but if you do like it, again don’t forget about the balance. In fact, the alcohol contains huge amount of empty calories and you may end up drinking more of them than actually eating for a whole Christmas dinner.

TRY NEW ACTIVITIES

As I’ve said, Christmas is a peaceful time - so listen to your body and don’t be afraid to get some rest. If you are truly looking forward going to the gym, smash up some Christmas workout but if you are not feeling it, then don’t force yourself - exercising should be fun not a punishment! You can try some other activities like a badminton, ice-skating or a relaxed Christmas walk. You’ll inhale that Christmas atmosphere while doing something for your body!

Those were my 5 tips how to enjoy healthy Christmas to the fullest. Do you have some tips as well? How will you be spending Christmas holidays? Let me know into the comments! Thank you so much for reading that post, I hope you liked it and I’ll see you next time!

MY YEAR 2018

MY YEAR 2018

TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY (& slevové kódy)

TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY (& slevové kódy)